کدخبر:
224903
تاریخ انتشار:
۲۹ بهمن ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

قابل توجه نهادهای نظارتی؛ ابهام در قرارداد میلیاردی بیمه تکمیلی اعضای اتاق اصناف فومن!

خزر: عضو هیات رییسه اتاق اصناف فومن در پاسخ به این سوال که علت انتخاب یک نمایندگی از رشت برای انجام امورات بیمه ای اتاق اصناف فومن چه بوده، می گوید: این را دوستانی که اقدام به تعرفه این نمایندگی نموده اند، باید پاسخ دهند. مطمئنا وقتی شفافیت وجود نداشته باشد، ابهامات و حرف و حدیث های فراوانی وجود خواهد داشت.

به گزارش خزرآنلاین، طی روزهای گذشته خبری به تحریریه خزرآنلاین واصل شد که حکایت از انعقاد قرارداد بیمه ای اتاق اصناف فومن با یک نمایندگی بیمه ایران در رشت داشت. قراردادی که جمع کل مبلغ آن نزدیک به دو میلیارد بوده و این سوال را به ذهن متبادر می کند که مگر در فومن نمایندگی بیمه ایران وجود نداشته که یک نمایندگی بیمه از رشت عهده دار این موضوع شده است؟

در همین راستا، خلیل سندی، رییس اتاق اصناف فومن در گفتگو با خبرنگار خزرآنلاین و پس از اطلاع از سوال، پاسخ آن را منوط به مراجعه حضوری خبرنگار ما به اتاق اصناف فومن دانسته و مدعی می شود که در حال حاضر در جلسه بوده و قادر به مکالمه تلفنی نیست! همچنین نمایندگی بیمه خانم "ع" که از رشت عهده دار امورات بیمه ای اتاق اصناف فومن شده است هم در گفتگو با خبرنگار خزرآنلاین، ضمن تایید اینکه نمایندگی وی عهده دار امورات بیمه ای اتاق اصناف فومن می باشد، پاسخ به این سوال را به سندی، رییس اتاق اصناف فومن واگذار می نماید!

جالب آن که با جستجوی ساده در سامانه سهاب به راحتی می توان دریافت که حداقل 5 نمایندگی فعال بیمه ایران در فومن وجود دارد که هر یک از آن ها می توانند اقدام به ارائه خدمات بیمه ای موردنظر نمایند. همچنان تعداد کل نمایندگی بیمه در فومن، 52 مورد و در کل استان گیلان 3824 مورد بر طبق آمار اعلامی سامانه سهاب می باشد.

 

با این حال آن چه که محل تعجب است نه انتخاب یک نمایندگی بیمه از رشت بلکه نحوه انتخاب این نمایندگی بیمه می باشد. در همین راستا و با توجه به مبلغ بالای قرارداد موردنظر، یاسر علیزاده عضو هیات رییسه اتاق اصناف فومن در گفتگو با خبرنگار ما به مسایل قابل تاملی در این خصوص اشاره می کند.

علیزاده می گوید: در فومن بالغ بر 3500 واحد صنفی فعالیت دارد و مطابق با قانون نظام صنفی برای انعقاد قرارداد بیمه تکمیلی می بایست با انتشار فراخوانی از نمایندگی های فعال بیمه دعوت به عمل بیاید. این موضوع به تصویب هیات رییسه هم رسیده است اما رییس اتاق اصناف فومن علیرغم مصوبه موجود، یک نمایندگی بیمه از رشت را آوردند و مبلغی را هم که مبلغ بسیار سرسام آوری هم می باشد را به عنوان حق بیمه هر نفر تعیین کردند این در حالی است که در شهرستان های همجوار مثل صومعه سرا و شفت همین بیمه با مبلغ کمتر و خدمات بیمه ای بالاتر صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه هزینه بیمه تکمیلی هر نفر یک میلیون و هفتصد هزار تومان و تعداد افرادی که در سال گذشته بیمه شده اند بالغ بر 600 نفر بوده است، می افزاید: سال قبل هم همین نمایندگی بیمه ایران از رشت عهده دار امورات بیمه ای اتاق اصناف فومن بوده و البته فرماندار شهرستان هم به مدیرکل بیمه ایران اعلام کردند که با توجه به مبلغ زیاد این قرارداد، می بایست این قرارداد در یکی از نمایندگی های بیمه ایران فومن منعقد شود.

عضو هیات رییسه اتاق اصناف فومن با بیان اینکه به علت انتخاب یک نمایندگی بیمه از رشت، مردم می بایست جهت دریافت هزینه های درمانی خود از فومن به رشت بروند، می افزاید: انتخاب این نمایندگی بیمه بدون تشریفات قانونی و برگزاری مناقصه صورت گرفته است.

علیزاده در پاسخ به این سوال که علت انتخاب یک نمایندگی از رشت برای انجام امورات بیمه ای اتاق اصناف فومن چه بوده، می گوید: این را دوستانی که اقدام به تعرفه این نمایندگی نموده اند، باید پاسخ دهند. مطمئنا وقتی شفافیت وجود نداشته باشد، ابهامات و حرف و حدیث های فراوانی وجود خواهد داشت.

گفتنی است بر طبق اظهارات علیزاده هزینه بیمه تکمیلی هر نفر یک میلیون و هفتصد هزار تومان بوده که با احتساب جمعیت بیمه شده سال قبل که بالغ بر 600 نفر بوده اند، مبلغ کل این قرارداد بالغ بر یک میلیارد تومان خواهد بود!
قابل توجه نهادهای نظارتی؛ ابهام در قرارداد میلیاردی بیمه تکمیلی اعضای اتاق اصناف فومن!
#جلیل سندی #یاسر علیزاده


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اجتماعي
تازه های اجتماعي
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
224903 1