کدخبر:
224931
تاریخ انتشار:
۲ اسفند ۹۸
چاپ
چاپ
|
1 نظر
چاپ
دسته خبر
:

دستگیری چند مسئول حین تخلف انتخاباتی در گیلان

خزر: رای گیری برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای پنجمین دوره خبرگان رهبری از ساعت ۸ صبح امروز در گیلان آغاز شد و تا ساعت ۱۸ ادامه دارد. بر اساس قانون انتخابات، ستاد انتخابات کشور می‌تواند زمان رای‌گیری را حداکثر تا ساعت ۲۴ امروز جمعه تمدید کند و پس از آن رای‌گیری پایان می‌یابد.

به گزارش خزرآنلاین، رای گیری برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای پنجمین دوره خبرگان رهبری از ساعت ۸ صبح امروز در گیلان آغاز شد و تا ساعت ۱۸ ادامه دارد. بر اساس قانون انتخابات، ستاد انتخابات کشور می‌تواند زمان رای‌گیری را حداکثر تا ساعت ۲۴ امروز جمعه تمدید کند و پس از آن رای‌گیری پایان می‌یابد.

استاندار گیلان رای خود را به صندوق انداخت

استاندار گیلان در نخستین دقایق شروع فرآیند انتخابات با حضور در شعبه شماره 1 اخذ رأی در میدان شهدای ذهاب رشت رأی خود را به صندوق انداخت.

استاندار گیلان گفت: حضور و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات ضریب ملی امنیت کشور را ارتقا می‌دهد و باعث ناامیدی مخالفان و دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می‌شود.

ارسلان زارع امروز در دقایق نخست آغاز فرآیند رای گیری یازدهمین انتخابات دوره مجلس شورای اسلامی با حضور در شعبه شماره ۱ اخذ رای واقع در میدان شهدای ذهاب رشت در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: مهمترین پیام انتخابات عزم راسخ ملت ایران برای شرکت در همه رویدادهای بزرگ سیاسی و اجتماعی است.

استاندار گیلان با بیان اینکه انتخابات جشن ملی برای ارتقای آرمان‌های اسلامی است، افزود: حسب گزارش از همه حوزه‌ها در سراسر استان از نخستین دقایق آغاز رای گیری شاهد حضور پرشکوه مردم هستیم.

زارع بیان کرد: مردم آگاه گیلان همواره در همه صحنه‌های انقلاب و رویدادهای سیاسی، اجتماعی و خصوصا انتخابات‌ها در راستای حقوق شهروندی از جمله مردم پیشتاز کشور ایران بوده‌اند که این جای تشکر و قدردانی دارد.

وی ادامه داد: از همه هم استانی‌های نجیب، شریف و آگاه گیلان دعوت می‌کنم در همین ساعات اولیه به شعب اخذ رای مراجعه کنند و رای آگاهانه و موثر خود را به صندوق بیاندازند.

استاندار گیلان با بیان اینکه حضور ارزشمند مردم در انتخابات زمینه ساز توسعه استان و کشور خواهد بود، تصریح کرد: حضور و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات ضریب ملی امنیت کشور را ارتقا می‌دهد و باعث ناامیدی مخالفان و دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه مردم اطمینان داشته باشند انتخابات در امنیت کامل برگزار می‌شود، بیان کرد: مردم شریف، هوشیار و آگاه گیلان همچون ادوار گذشته در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی حضور موثری خواهند داشت.


آیت الله رسول فلاحتی پس از انداختن رای در صندوق در جمع خبرنگاران با تبریک روز خجسته رای گیری اظهار کرد: همانطوری که رهبر فرزانه انقلاب امروز صبح فرمودند؛ انتخابات تکلیف و حق است. وی ادامه داد: حق است برای هر ایرانی که احقاق حق کند و نمایندگان شایسته ای را به مجلس شورای اسلامی بفرستند.

امام جمعه رشت، شرکت در انتخابات را یک وظیفه عنوان کرد و افزود: مردم عزیز ما هر چه سریع تر پای صندوق های انتخابات حاضر شوند و رای خود را به صندوق ها بیندازند.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه اقتدار انقلاب اسلامی به حضور مردم در همه عرصه های انتخابات است، تصریح کرد: از جمله ایام الهی که مردم می توانند اقتدار نظام را به جهانیان نشان دهند همین روزهای انتخابات است.

وی یادآور شد: روزهای انتخابات در حقیقت ایام الله مردم ماست و طبیعی است که تاثیر بسزایی در جامعه ایرانی و در همه ملت های آزاده جهان خواهد گذاشت.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه مجلس به تعبیر امام(ره) عصاره فضائل است، بیان کرد: مردم باید کسانی را به مجلس بفرستند که از ویژگی های لازم که رهبر معظم انقلاب بارها فرمودند، برخوردار باشد.

آیت الله فلاحتی به شاخصه های یک نماینده مجلس اشاره کرد و گفت: نماینده باید مومن به انقلاب و نظام اسلامی باشد.

وی با تاکید براینکه نماینده مجلس باید به ارزش های انقلاب و خون های شهیدان پایبند باشد، خاطرنشان کرد: نماینده باید از قدرت لازم برای تقنین قوانین برخوردار باشد ضمن اینکه در برابر دشمنان کرنش نکند، آزادمرد باشد،

انسانی باشد که بتواند در هر شرایطی در برابر دشمنان خدا و انقلاب اسلامی بایستد و از آرمان های این ملت دفاع کند.

امام جمعه رشت، مردم ایران را دارای افکار و اندیشه های انقلابی دانست و اظهار کرد: نماینده در تقنین قوانین باید دارای فهم و شعور سیاسی و اجتماعی باشد.

آیت الله فلاحتی تصریح کرد: نماینده علاوه بر اینکه نماینده منطقه خود است، در حقیقت نماینده همه ملت ایران محسوب می شود و در تقنین به قوانینی توجه کند که به آرمان های بلند ملت ایران ختم شود.


رئیس ستاد انتخابات گیلان: ثبت اثر انگشت با استامپ در شعب اخذ رأی گیلان اختیاری است

رئیس ستاد انتخابات گیلان گفت: با توجه به وجود دستگاه احراز هویت در شعب اخذ رأی ثبت اثر انگشت با استامپ الزامی نیست.

محمود قاسم نژاد صبح جمعه در خبرنگاران حاضر در ستاد انتخابات گیلان اظهار کرد: در استان گیلان تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات سالم، امن و باشکوه پیش بینی شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه با توجه ابلاغ ستاد انتخابات کشور و وجود دستگاه های احراز هویت در شعب هیچ ضرورتی برای استفاده از استامپ وجود ندارد، افزود: عوامل اجرای با هماهنگی با هیئت نظارت و بازرسی بر انتخابات شورای نگهبان این موضوع را به مردم در شعب اعلام کنند.


شهردار رشت: شهروندان شرکت در انتخابات را به ساعات آتی نکشانند

شهردار رشت هم در نخستین ساعات آغاز رای گیری یازدهمین دوره نمایندگی مجلس، در محل صندوق شماره یک انتخابات واقع در میدان شهدای ذهاب رشت حضور یافت و رای خود را به صندوق انداخت.

ناصر حاج محمدی در حاشیه این حضور در گفتگویی با اشاره به شور و حال انتخابات مجلس در میان مردم و کاندیداها گفت: شهرداری رشت و سایر مجموعه مدیریت شهری همواره تلاش کرده تا ضمن کمک به برگزاری هر چه باشکوه تر انتخابات ، محیطی مناسب برای مشارکت شهروندان را فراهم آورد.

وی ضمن دعوت همه شهروندان به شرکت در انتخابات و با اشاره به ترافیک حضور رای دهندگان در ساعات آتی، از شهروندان خواست تا زودتر نسبت به ارائه رای خود اقدام کنند.

شهردار کلانشهر رشت همچنین شرکت در رای گیری را موجب تثبیت پایگاه های نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و خاطر نشان کرد: این اقدام، می تواند پاسخی به منظور پاسداشت خون پاک شهدای نظام در چهار دهه انقلاب اسلامی و حافظ روال این نظام مقدس باشد.


حضور پرشور مردم در نخستین ساعات رای گیری 

مردم ولایتمدار رشت همچون سایر شهرستان های استان از نخستین ساعات رای گیری با حضور پرشور رای خود را به صندوق ها انداختند. 


مسعود کاظمی شهردار لاهیجان با حضور در حوزه 42 اخذ رای در محل ساختمان درمانگاه دانشگاه آزاد لاهیجان در انتخابات مجلس شورای اسلامی شرکت کرد.


زوج اهل آستانه اشرفیه قبل از برگزاری عروسی به پای صندوق رای رفتند.


دستگیری خريداران رای در گورندان

دقایقی قبل یکی از لیدرهای یکی از کاندیدای انتخابات نمایندگی مجلس در روستای گورندان دستگیر شد. این لیدر انتخاباتی، همراه با مقادیر زیادی پول نقد توسط نیروهای امنیتی دستگیر شد.

اخبار دریافتی حاکی از خرید و فروش جزئی در برخی از روستاهای شهرستان لاهیجان توسط یکی از کاندیدا حکایت دارد که امیدواریم این دستگیری ها تا زمان جمع آوری کامل لیدرهای خریدار رای ادامه داشته باشد.


برخورد قاطعانه نیروهای انتظامی، امنیتی و دادستانی شهرستان فومن با خرید و فروش آرا

شنیده ها حکایت از توقیف چندین دستگاه اتوبوس در سطح شهر و روستاهای اطراف توسط نیروهای انتظامی و امنیتی دارد.


شنیده ها حکایت از دستگیری یکی از شهرداران غرب گیلان به دلیل تخلفات انتخاباتی دارد. اخبار تکمیلی متعاقبا اعلام می شود. 


 به دلیل تخلف انتخاباتی؛ 2 عضو شورا یکی از شهرهای جنوبی گیلان دستگیر شدند.
دستگیری چند مسئول حین تخلف انتخاباتی در گیلان
#انتخابات در رشت #انتخابات در گیلان


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
ابراهیم
سیستم قراربودکه اصولگرایان واردمجلس شوندشهرداران فرمانداران وهرمدیردیگه ائی اگه اسمون راهم زمین میاوردندبازم کاری ازشون ساخته نبودچون کاراصلاح طلبان بقولی فعلاتمام شده بود
يکشنبه، 4 اسفند 139814:43:49
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
224931 1