کدخبر:
225244
تاریخ انتشار:
۱۳ اسفند ۹۸
چاپ
چاپ
|
4 نظر
چاپ
دسته خبر
:

جعفرزاده ایمن‌آبادی مطرح کرد؛

ضرورت پرداخت یارانه کرونا به اقشار کم درآمد/ وزارت اقتصاد در خواب کرونایی است

  خزر: یک نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید به اقشاری که این روزها کم درآمد هستند و بیماری کرونا باعث تعطیلی همین مشاغل کوچک شده یارانه داده شود.

به گزارش خزرآنلاین، غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی درباره شیوع بیماری کرونا و تاثیر این بیماری بر کسب و کارها و تاثیر این فضا بر زندگی اقشار کم درآمد و کارگران گفت: کرونا متعلق به یک وزارت خانه نیست، این که فقط بگوییم فقط وزارت بهداشت و درمان مسئول رسیدگی و متولی کنترل و ریشه‌کن کردن این بیماری است، درست نیست.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کرونا سلامت اقتصاد را خدشه‌دار کرده است، عنوان کرد: مردم از درب منازل بیرون نمی‌آیند که باعث تعطیلی کسب و کارشان شده است؛ همین امر می‌تواند به بسیاری از مشکلات اقتصادی و معیشتی دامن بزند.

وی با اشاره به ایام نوروز و شب عید، بیان کرد: امروز بازارها رو به تعطیلی رفته است و مردم دچار مشکل شده‌اند.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: مردم از بعضی از اصناف مانند قنادی‌ها از ترس شایع شدن بیماری کرونا خرید نمی‌کنند که امروز تقریباً فعالیت‌شان به صفر رسیده است و این امر بعدها برای چنین مشاغلی مشکلات فراوانی به وجود می‌آورد.

وی تاکید کرد: یکسری از اصناف دچار خسارت شده‌اند، مانند کارگران روزمزد که ساعتی دستمزد دریافت می‌کنند این قشر زندگیشان فلج شده زیرا کل معیشت‌شان با سرکار رفتن در روز می‌چرخد اما این روزها به خاطر بیماری کرونا خانه‌نشین شده‌اند، باید برای این بخش از جامعه که تعداد زیادی را هم تشکیل می‌دهند، فکری کرد.

جعفرزاده ایمن‌آبادی با اشاره اقدامات صورت گرفته در مدتی که بیماری کرونا شایع شده است، گفت: تنها اقداماتی که من در این مدت دیده‌ام افزایش نقل و انتقال پول‌ها از طریق خودپرداز بود که مثلاً از ۳ میلیون ریال به ۵ میلیون ریال رسیده است؛ اما سوال اینجاست در رابطه با سررسیدها و اقساط بانکی و چک‌ها چه تمهیداتی باید اندیشیده شود؟

وی ادامه داد: پیشنهاد ما این است بانک‌ها با توجه به شرایطی که پیش آمده اخذ بازپرداخت تسهیلات را به تعویق بیندازند و از سوی دیگر دولت کمک‌های خود را به اقشار آسیب‌پذیر انجام دهد.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه ادامه داد: باید به اقشاری که این روزها کم درآمد هستند و بیماری کرونا باعث تعطیلی همین مشاغل کوچک شده یارانه داده شود.

وی تاکید کرد: وزارت اقتصاد و دارایی تنها وزارت خانه‌ای است که در خواب کرونایی است، این وزارت خانه باید بیدار شود و در حوزه‌های مختلف تمهیداتی را اتخاذ کند؛ مثلاً در حوزه اصناف امتیاز و کمک‌هایی داده شود.

جعفرزاده ایمن‌آبادی خاطرنشان کرد: بانک‌ها باید با مردم مهربان‌تر رفتار کنند و نگویند ما کاری به هیچ چیز نداریم و سر رسیدها را بیاورید و اگر این کار را انجام ندهید جریمه می‌شوید.

وی افزود: در طول این چند وقت که بیماری در کشور شایع شده و کسب و کارها به مشکل برخورده، ما هیچ واکنش مثبتی از سوی بانک‌ها ندیدیم و به نظر می‌رسد باید به سررسید چک‌ها که یک بخشی از کسب و کارهاست رسیدگی شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که در مدتی که بیماری کرونا در کشور شایع شده است اشتغال و کسب و کار با مشکل روبرو شده و همین امر می‌تواند باعث به وجود آمدن مشکلات دیگری شود، گفت: معتقدم باید اقشار متوسط رو به پایین که بر اساس روزمزد و ساعتی درآمد دارند، مورد حمایت قرار گیرند.

وی ادامه داد: حال اگر طرف خطر کرونا را به جان بخرد و به خاطر شکم زن و بچه‌اش از از خانه خارج شود بازار تعطیل است و نمی‌تواند درآمدی داشته باشد.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه شاید شرایط تحریمی اجازه ندهد آن طور که باید بحث‌های حمایتی صورت گیرد، عنوان کرد: شرایط تحریمی و مشکلات خزانه را کتمان نمی‌کنم اما حاکمیت یک چنین روزهایی باید به داد مردم برسد.

وی تاکید کرد: تفاوت یک حاکمیت دلسوز با یک حاکمیت خودرأی در همین است که فقط به فکر خودش نیست بلکه به فکر حفظ جان و مال و آرامش مردم است، حاکمیت اگر در یک چنین روزهایی به داد مردم نرسد دگر چه روزهایی می‌خواهد برسد؟

جعفرزاده با بیان این که مردم انتظار دارند این روزها مورد حمایت قرار گیرند، اظهار کرد: مردم بقیه روزها که خودشان یک تدبیری دارند و یک جور ادامه حیات می‌دهند و در طول زندگی هم کم و بیش تلاش می‌کنند اما در چنین روزهایی است که نیاز به یک حاکمیت دارند که از آنها در برابر تمامی مشکلات اقتصادی و سایر موارد حمایت صورت گیرد.
ضرورت پرداخت یارانه کرونا به اقشار کم درآمد/ وزارت اقتصاد در خواب کرونایی است
#غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی #نماینده مردم رشت #یارانه


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
بی نام
خزر آنلاین تمام فرمایشات جناب آقای جعفر زاده ایمن آبادی را باید جامعه عمل پوشید .خزر آنلاین با توجه به شرایط اقلیمی در استان گیلان وفصل فروردین ماه که اوج سرما خوردگی در گیلان است .اینک مسوولین باید سریعتر تدابیری مانند قرنطینه را در دستور کار خود قرار بدهند .خزر آنلاین
چهارشنبه، 14 اسفند 13980:45:10
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

بی نام
آقای جعفر زاده ایمن آبادی تنها صدای رسا فقط فقط شما هستید مسوولین مردم را به امان خدا سپردند . آقای جعفر زاده ایمن آبادی بخدا شما باید رییس‌جمهور می شدید.
سه شنبه، 13 اسفند 139813:53:26
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

بی نام
آقای جعفر زاده ایمن آبادی تنها نماینده واقعی مردم رشت شما هستید که از ساعات نخست برای تک تک ما گیلانیان اشک ریختی .وار همه دنیا کمک طلبید ی.خزر آنلاین یاد بگیر نماینده حقیقی ایشان هستند که در زمان مصیبت مردم خودش را فراموش نمی کند . آقای جعفر زاده ایمن آبادی همه مردم استان گیلان دست به دعا هستند وار تمام وجود برای سلامتی تان دعا می کنند .خزر آنلاین توفقط سانسور را یاد گرفتی
سه شنبه، 13 اسفند 139815:1:50
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

بی نام
آقای جعفر زاده ایمن آبادی بنده امروز با رعایت همه اصول بهداشتی در زادگاه شما شهرستان کوچصفهان بودم .شما نمی دانید چقدر چقدر بین مردم منطقه محبوبیت یافتی آقای جعفر زاده ایمن آبادی همه مردم شما را بعنوان نماینده حقیقی و واقعی می شناسند وبرات دعا می کردند .خز ر آنلاین مفهوم محبوبیت را تازه بفهم
چهارشنبه، 14 اسفند 139813:46:24
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
225244 1