کدخبر:
225286
تاریخ انتشار:
۱۵ اسفند ۹۸
چاپ
چاپ
|
2 نظر
چاپ
دسته خبر
:

کنسرت نوروزی چهار خواننده در اوج کرونا در اطراف ایران، نشانه آشکار طمع!

خزر: مشخص نیست خوانندگی از این جمع، در بارگاه خاندان سعودی ترانه‌های وطن پرستانه‌شان را اجرا می‌کنند و به طور مشخص ابراهیم حامدی، ترانه خلیج فارس را در عربستان اجرا می‌کند؟! با این حال، این تنها اقدام عجیبی نبود که این گروه انجام دادند و شماری از این خوانندگان از جمله ابراهیم حامدی، گوگوش، معین و داریوش اقبالی قرار است در ایام نوروز مطابق با رویه مرسوم هر ساله در کشورهای اطراف ایران کنسرت بگذارند
 
 

گروهی از خوانندگان لس آنجلسی در اقدامی عجیب پس از پذیرش کنسرت برای پادشاه سعودی، مجموعه کنسرت‌هایی را در ایام نوروز در کشورهای اطراف ایران ترتیب دادند و این در حالی است که با توجه به شیوع گسترده کرونا، اساساً هرگونه اجتماع بسترساز شیوع این بیماری است اما ظاهراً کسب سود چه در تاج و تخت سعودی باشد و چه در مسیر بازی با جان هموطن برای برخی مجاز است.

به گزارش خزرآنلاین؛ عربستان سعودی سلسله برنامه‌هایی را برای جذب گردشگر در رقابت با امارات متحده عربی و قطر در پیش گرفته که تسهیل ورود خارجی‌ها با صدور ویزای گردشگری و روادید فرهنگی برای نخستین بار و برگزاری جشن‌ها از جمله آنها است. جشنواه زمستانی طنطوره یکی از این اقدامات برای جذاب نشان دادن کشوری است که به سادگی خارجی‌ها را در آن اعدام می‌کنند و سابقه سیاهی در این زمینه دارد و دور از انتظار نیست این جشن‌ها نیز منتهی دستگیری و حتی اعدام گروهی از خارجی‌هایی شود که عربستان را کشورهایی چون تونس و مصر اشتباه گرفته‌اند.

امسال در این فستیوال که در شهر کهن العلا در شمال غربی عربستان برگزار می‌شود و نام خود را از یک ساعت خورشیدی می‌گیرد که مردم محل سال‌هاست از آن برای تعیین تغییر فصل استفاده می‌کنند، قرار است خوانندگان لس‌آنجلسی از جمله لیلا فروهر، ابی، اندی، شهرام شب‌پره، شادمهر عقیلی و ساسی مانکن مقابل خاندان سعودی اجرا کنند؛ پادشاهی که رقابت و دشمنی تاریخی‌اش با ایران حتی به سال‌ها پیش از انقلاب بازمی‌گردد و در سال‌های اخیر نیز از هرگونه اقدام علیه ایران از حمایت از گروه‌های تروریستی تجزبه‌طلب تا هدف قرار دادن متحدان منطقه‌ای ایران دریغ نورزیده‌ است.

مشخص نیست خوانندگی از این جمع که همواره کوس وطن پرستی در جمع‌های ایرانیان خارج از ایران را می‌زنند، در بارگاه خاندان سعودی ترانه‌های وطن پرستانه‌شان را اجرا می‌کنند و به طور مشخص ابراهیم حامدی، ترانه خلیج فارس را در عربستان اجرا می‌کند؟! با این حال، این تنها اقدام عجیبی نبود که این گروه انجام دادند و شماری از این خوانندگان از جمله ابراهیم حامدی، گوگوش، معین و داریوش اقبالی قرار است در ایام نوروز مطابق با رویه مرسوم هر ساله در کشورهای اطراف ایران کنسرت بگذارند و درآمد قابل توجهی از حضور توریست‌های ایرانی که در این اوقات حضور عمده‌ای در این کشورها دارند، به دست آورند.

این کنسرت تا پیش از این با پرچم وطن‌دوستی و «به عشق هموطن» برگزار می‌شد اما اکنون ظاهراً هموطنان اهمیتی ندارند و با وجود آنکه چند روز به این کنسرت‌ها باقی است، هیچ کدام از این خواننده‌ها کنسرت‌شان را لغو نکرده‌اند. این در حالی است که تاکید شده فضاهای عمومی که در آن اشخاص با فاصله کمتر یک تا دو متر باشند، بستر انتقال کرونا است و قاعدتاً اماکن فرهنگی نظیر سالن‌های سینما و کنسرت از این قاعده مستثنی نیستند. به تعبیر ساده‌تر به همان دلیلی که کنسرت‌ها و سینماها در ایران تعطیل شده، انتظار می‌رفت این مدعیان نیز رفتار مشابهی در پیش بگیرند.

با این حال، از میان خوانندگان ایرانی مقیم خارج، تنها یک خواننده جوان حاضر شده به دلیل کرونا، کنسرتش را در کانادا لغو کند و دیگر عاشقان وطن، چنین مسیری را در پیش نگرفته‌اند. هرچند بعید به نظر می‌رسد با توجه محدودیت امکان سفر به کشورهای اطراف ایران در ایام نوروز از سوی ایرانیان و همچنین خطر بالای ابتکای ریسک، از این کنسرت‌ها استقبال شود اما این خوانندگان روی گروهی از مخاطبان‌شان که خطر را جدی نمی‌گیرند و حاضرند کسب‌شان را به سوددهی برسانند، حساب کرده‌اند و مسئولیت اجتماعی‌ و امنیت مردم ایران که از آن دم می‌زدند را به همین سادگی نادیده انگاشتند.
کنسرت نوروزی چهار خواننده در اوج کرونا در اطراف ایران، نشانه آشکار طمع!
#کرونا #کنسرت نوروزی


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
احسان
من کاری به وطن دوست بودن و یا نبودن این هنرمندان ندارم ولی تبلیغ و پخش آگهی یم کنسرت پس از امًاء اسپانسرهای هنرمندان در ان کشور پرداخت میشود و بدیهی هزینه پخش این آگهی ها پرداخت شده است و صد در صد ضرر و زیان عدم استقبال گریبانگیر برگزار کننده گان کنسرت ها را خواهد گرفت
جمعه، 16 اسفند 139822:47:30
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

بی نام
اگر استقبال شد چی؟
پنجشنبه، 15 اسفند 139819:9:49
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اجتماعي
تازه های اجتماعي
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
225286 1