کدخبر:
225304
تاریخ انتشار:
۱۵ اسفند ۹۸
چاپ
چاپ
|
3 نظر
چاپ
دسته خبر
:

مقابل کرونا یا پیروز شده یا نابود می‌شویم/در بیمارستان‌ها شاهد صحنه‌های دردناکی هستیم

خزر: وی در ادامه با بیان اینکه در روزهای گذشته تلاش شده تا زیاد درباره تلفات و خسارت این ویروس برای شهروندان گیلانی صحبت نشود تا جو روانی استان تحت تأثیر قرار نگیرد، تصریح کرد: متأسفانه همین موضوع سبب شده تا شهروندان گیلانی این ویروس را جدی نگرفته و به توصیه‌ها بی توجهی باشند.

به گزارش خزرآنلاین، دکتر مهدی شادنوش شامگاه پنجشنبه در گفتگوی ویژه خبری با شبکه باران با اشاره به خطر افزایش شیوع ویروس کرونا در هفته آینده در گیلان، اظهار کرد: برای مقابله با این ویروس از روزهای گذشته برنامه ریزی در وزارت بهداشت انجام شد که بتوانیم با بهره گیری و بسیج همه امکانات به جای انتظار به جنگ با این ویروس برویم.

وی با بیان اینکه در همین راستا قرارگاه مشترکی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان با حضور سپاه قدس و نیروهای بسیجی تشکیل شد، افزود: در مقابله با ویروس کرونا هیچ مذاکره و صلحی وجود ندارد یا پیروز شده و یا شکست خورده و نابود می‌شویم.

نماینده تام الاختیار وزارت بهداشت در گیلان با اشاره به اینکه متأسفانه در این روزها در بیمارستان‌های استان شاهد صحنه‌های دردناکی هستیم، گفت: بسیاری از خانواده‌های که خود درگیر این ویروس بوده و تعدادی از عزیزان خود را از دست داده‌اند از ما می‌خواهند که مردم را نسبت به خطرات این ویروس آگاه کنیم.

وی در ادامه با بیان اینکه در روزهای گذشته تلاش شده تا زیاد درباره تلفات و خسارت این ویروس برای شهروندان گیلانی صحبت نشود تا جو روانی استان تحت تأثیر قرار نگیرد، تصریح کرد: متأسفانه همین موضوع سبب شده تا شهروندان گیلانی این ویروس را جدی نگرفته و به توصیه‌ها بی توجهی باشند.

دکتر شادنوش به ترددهای غیر ضرور در سطح بازار و معابر و خیابان‌های استان اشاره و بیان کرد: در این روزها به رغم همه هشدارهای داده شده برای عدم ایجاد تجمع می‌بینیم عده‌ای برای دریافت دارویی که هنوز به صورت قطع تأثیرگذاری آن برای درمان این بیماری تأیید نشده جلوگیری داروخانه‌ها تجمع می‌کنند که این خود عاملی برای افزایش شیوع این ویروس است.

وی ادامه داد: اگر در روزهای گذشته می‌توانستیم به مردم قول بدهیم که شاید بتوانیم پایان فروردین ماه سال آینده این ویروس را کنترل کنیم امروز با دیدن این شرایط به سختی می‌توانیم صحبت از کنترل این ویروس انجام دهیم.

نماینده تام الاختیار وزارت بهداشت در گیلان با اشاره به اینکه این ویروس قابل دیدن نیست به همین دلیل مردم آن را جدی نگرفته‌اند، گفت: در روزهای گذشته بارهای از مردم درخواست کرده‌ایم برای چند روز صبر کرده و در خانه‌ها بمانند شهروندان باید این موضوع را جدی بگیرند.

ایجاد محلات سلامت با همکاری سپاه در گیلان

وی به ایجاد محلات سلامت در سطح استان گیلان با همکاری سپاه قدس گیلان اشاره و اظهار کرد: با توجه به اینکه باید بار بیمارستان‌ها و فشار روی کادر درمانی و پرستاران را کم کنیم در همین راستا با همکاری سپاه محله‌های سلامت ایجاد شده تا تنها از بیمارانی که نیازمند امکانات تخصصی موجود در بیمارستان‌ها است پذیرش کنیم و باقی بیماران به این محله‌ها ارجاع شوند.

شادنوش با بیان اینکه در شهر رشت دو محله سلامت در هتل المپیک و استراحتگاه سپاه قدس گیلان با تمام امکانات اعم از تخت، کپسول اکسیژن و ویلچر آماده شده است، گفت: امروز نگران خسته شدن نیروهای درمانی و پرستاران خود با توجه به نامعلوم بودن زمان کامل کنترل این ویروس هستیم.

وی با اشاره به اینکه یکی دیگر از اقداماتی که باید در روزهای آینده انجام دهیم در زمینه پیشگیری، آموزش و ضدعفونی کردن معابر و دعوت از مردم برای ضدعفونی کردن منازل است، افزود: ما به دنبال این هستیم که هر چیزی را که عامل و حامل این ویروس می‌شود نابود کنیم.

نماینده تام الاختیار وزارت بهداشت در گیلان تأکید کرد: در این طرح به صورت مجازی و از طریق پرونده‌های الکترونیکی شهروندان که در اختیار دانشگاه علوم پزشکی گیلان قرار دارد با یک فرد از هر خانواده ارتباط برقرار کرده و آموزش‌ها را به داخل خانه‌ها خواهیم برد.

وی با تأکید بر اینکه باید این ویروس را در کل استان گیلان از بین ببریم، گفت: دوست نداریم تصمیمات سختگیرانه ای برای مهار این ویروس بگیریم انجام هر تصمیمی تبعات اجتماعی فراوانی به دنبال خواهد داشت.

دکتر شادنوش تأکید کرد: در جامعه ما با توجه به بافت بومی آن اینکه همه چیز را تعطیل کنیم امکان پذیر نخواهد بود لذا از همه شهروندان گیلانی خاضعانه خواهشمندیم برای حفظ سلامت خود و خانواده‌هایشان برای مدتی در منازل بمانند تا ما بتوانیم این ویروس را کنترل کنیم.
مقابل کرونا یا پیروز شده یا نابود می‌شویم/در بیمارستان‌ها شاهد صحنه‌های دردناکی هستیم
#دکتر شادنوش #کرونا


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
بی نام
خزر آنلاین میدانی چرا ایشان این حرف را زدن . استدعا دارم آمار دقیق آزمایش تست کرونا ویروس که در گیلان مثبت اعلام شده اعلام بفرما بند .خزر آنلاین سعی کن از طرفی که خودت ارتباط داری به آمار دست رسی پیدا کن .خزر آنلاین فقط فقط بگوییم مسله خیلی خیلی بغرنج شده .
جمعه، 16 اسفند 13983:25:52
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

بی نام
با سلام و وقت بخیر یک نفر از نماینده تام الاختیار سوال بکنه از این ور ساعات کار ادارات به وقت قبلی برگرده و از این ور هم هی اطلاع رسانی میکنن مردم در داخل منازل بمانند؟؟؟ این تناقض رو کسی میتونه جواب بده؟کارکنان ادارات جزئی از مردم هستن یا نه؟ پس چرا میخواهند که بیمارستان صحرائی ایجاد کنند؟؟
جمعه، 16 اسفند 139823:34:48
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

بی نام
خزر آنلاین خواهشاً میدانی چرا این بزرگوار بسیار صریح و قاطع هشدار دادند .اینک اگر برای مردم نجیب گیلان دلسوخته هستی آمار مبتلایان به کرونا ویروس را از طرف ارتباطاتی که دار ی اعلام بفرمایید .آن وقت متوجه خواهی شد عمق فاجعه چقدر دهشتناک است .خزر آنلاین دادن آمار حقیقی و واقعی باعث خواهد شد مردم گیلان بسیار محتاطانه بر خورد نموده ویک قدم پیشتر از مسوولین مواظب خود وهمنوعان خود شوند
جمعه، 16 اسفند 13988:36:51
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سلامت
تازه های سلامت
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
225304 1