کدخبر:
225617
تاریخ انتشار:
۲۷ اسفند ۹۸
چاپ
چاپ
|
2 نظر
چاپ
دسته خبر
:

مدیر مالی شهرداری رشت: نهایت بی وجدانی و سودجویی است که حقوق کارگران وجه المصالحه قرار گیرد

خزر: حق بین گفت: همه کسانی که کارگران خدوم شهرداری رشت را وجه المصالحه خود قرار می دهند، باید بدانند که در چنین روزهایی که جامعه ما گرفتار ویروس خطرناک کرونا است نهایت بی وجدانی، فرصت طلبی و سودجویی است که حق و حقوق کارگرانی را که در گرما و سرما برای شهر و شهروندان تلاش و خدمت می کنند، نادیده گرفته شود.

به گزارش خزرآنلاین، احمد رضا حق بین مدیر مالی شهرداری رشت گفت: موضوع کاهش درآمدهای شهرداری رشت را با مسئولان استانداری گیلان در میان گذاشته و معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان هم در نامه ای به مدیر شعب بانک ملی استان گیلان تاکید نموده است، حسب مصوبات ستاد استانی مبارزه با کرونا و نظر به کاهش شدید درآمدهای شهرداری رشت در روزهای پایانی سال و نیاز مبرم به پرداخت حقوق کارگران شهری، ضروری است ضمن بررسی درخواست شهردار محترم رشت مبنی بر دریافت تسهیلات، اقدام قانونی لازم به عمل آورده و نتیجه را به این شهرداری اعلام نمایید.

در همین زمینه مدیر مالی شهرداری رشت با بیان اینکه در مدت زمان سه ماه و نیم حضور ایشان در این سمت، اقدام به پرداخت حقوق پنج ماه نموده است، خاطر نشان کرد: از آنجایی که شهرداری ها نهادهای عمومی خدمات رسان شهری هستند که به هیچ وجه اعتبارات دولتی ندارند و باید از درآمدهای خود، هزینه های جاری و عمرانی را تامین کنند، به همین دلیل با تغییرات ناخواسته یا اتفاقات پیش بینی نشده در زمینه کاهش درآمدها، در نوع، میزان و پرداختی های آنها ایجاد اختلال می شود.

وی ادامه داد: پس از بحران برف و شیوع ویروس کرونا عملاً درآمدهای شهرداری کاهش چشمگیری داشت و به کمترین میزان ممکن رسید و همین مسئله سبب شد تا در زمینه پرداختی های خود هم با مشکل جدی روبه رو شود.

احمد رضا حق بین سپس افزود: علی رغم همه این موارد، شهرداری رشت در نیمه دوم امسال مطابق برنامه و طبق مصوبات شورای اسلامی شهر پروژه های عمرانی خود را پیش برده و همچنین ماهانه بیش از ۲۲ میلیارد تومان به بیش از چهار هزار پرسنل خود پرداخت کرده است و مازاد آن حتی بسیاری از ادارات، سازمانها، نهادها، شرکتها و موسسات از خدمات، کمکها و هدایای شهرداری رشت بهره مند شده و از این نهاد عمومی خدمات رسان شهری منتفع گردیده اند.

مدیر مالی شهرداری رشت گفت: در این بین مشکلاتی برای شهرداری رشت پس از انتخابات، بحران برف و شیوع کرونا به دلیل غیرقابل پیش بینی بودن موضوعات مبتلا به جامعه، رخ داده است. به طوری که شهرداری رشت همچنان با صدها مشکل کوچک و بزرگ باقی مانده از گذشته و مسائل پیش آمده جدید، باید بار گران موجود را همچنان به دوش بکشد.

حق بین افزود: در این بین مشخص نیست چرا افرادی هم هستند که علی رغم اینکه مرهمی نیستند، نیش می زنند و نمک بر روی زخم می پاشند و بر دامنه گرفتاریها هم می افزایند.

وی یادآور شد: آیا مطرح کردن مسائلی که وضعیت کارگران چنین است و چنان نیست، امروز دردی از دردهای مزمن شهرداری و یا پاکبانان شریف دوا خواهد کرد و آیا رنج کارگران را خواهد زدود؟ یا اینکه انگیزه کار و تلاش را از آنها خواهد گرفت؟

مدیر مالی شهرداری رشت در پایان با قدردانی از تلاش و کوشش کارگران سختکوش شهرداری که حتی در روزهای برفی و مقابله با ویروس کرونا مورد کم لطفی همین معدود رسانه ها قرار گرفته اند، گفت: کارگران سختکوش شهرداری رشت به خوبی آگاه هستند که طبق قراردادهای موجود معاونت خدمات شهری و سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری رشت علی رغم همه تنگناها حقوق تا پایان دی ماه ۱۳۹۸ کارگران را به پیمانکاران پرداخت کرده و طبق قرارداد پیمانکار موظف به پرداخت حقوق دو ماه جلوتر از شهرداری به کارگران است یعنی کارگران می بایست از پیمانکار حقوق اسفند خود را دریافت کنند، اما دستهای پشت پرده درصدد هستند تا با هوچی گری این بار را از روی دوش پیمانکاران برداشته و بر دوش شهرداری بگذارند تا خود از آب گل آلود ماهی بگیرند.

حق بین در پایان گفت: نکته آخر اینکه همه کسانی که کارگران خدوم شهرداری رشت را وجه المصالحه خود قرار می دهند، باید بدانند که در چنین روزهایی که جامعه ما گرفتار ویروس خطرناک کرونا است نهایت بی وجدانی، فرصت طلبی و سودجویی است که حق و حقوق کارگرانی را که در گرما و سرما برای شهر و شهروندان تلاش و خدمت می کنند، نادیده گرفته شود.
مدیر مالی شهرداری رشت: نهایت بی وجدانی و سودجویی است که حقوق کارگران وجه المصالحه قرار گیرد
#حق بین #شهرداری رشت


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
محمد
متاسفانه پیمانکارای حرفه ای و درستکار به علت مسائل و مشکلات مجود در شهرداری یا موفق نمیشن وارد همکاری بشن یا رغبتی ندارن این تعدادم با زد و بند و کلکهای همیشگی سعی میکنن بیشتر بهره را از کار ببرن و این وسط تنها حق و حقوق کارگر فراموش میشه و انجام درست تعهدات کاری و مالی. پیمکانکارا با ارتباطاتی که با برخی افراد ذی نفوذ و برخی رسانه نماها پیدا کردن دارن سعی میکنن از زیر تعهدات شونه خالی کنن و فشار را بر شهرداری وارد کنن هر چند شهرداری هم بی تقصیر نیست ولی دل ادم از این می سوزه فردی که هر روز فاکتور به دست تو ادارات شهرداری می چرخه و واسه یه کپی پیست خبر از شهرداری پول میگیره و خدا میدونه تو چند سال اخیر چه مبالغی تونسته به ناحق بگیره مدافع کاگرای شهرداری شده ... خوب برادر عزیز امثال شما مگه می زارین پول واسه کارگر بمونه و اگه چند روز پرداختیات دیر بشه و یا کسی بخواد جلوی این کارو بگیره شروع میکنی به کوبیدن شهرداری و شهردار و اینقدر ادامه میدی که به هدفت برسی
چهارشنبه، 28 اسفند 139813:27:56
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

بی نام
جناب اقای حق بین . دستگاههای نظارتی میدانستند که مدیر مالی قبلی ازماهها قبل چمدانش بسته وقصد مهاجرت دارد فلذا تاخیر درپرداخت حقوق کارکنان برایش مهم نبوده است فلذا باتوجه به بودجه تنظیمی سنوات قبل که واهی بوده وهرگز تحقق ان امکانپذیر نبود دردوران مدیران مالی قبل تنظیم به شورا ارسال میشد وشورا نیز بدون کارشناسی بدون تحقق درامد وصرف لحاظ شده درکتابچه بودجه هزینه ها صورت گرفته فلذا هزینه ها ازدرامد هاپیشه گرفته است وشما نیز یکی ار کسانی بودید که درصحن علنی شورا از لایحه بودجه دفاع میکردید واینک با ابراز گله بحق چند نفر از خود دفاع میکنیددرحالیکه شخص شما دربدهیهای سنواتی شهرداری شریک بوده والان که کشتی شما به گل نشسته به تمسک به این وان میپردازید ومیدانی که بدترین سال درپیشروی خود دارید وبخشی از ان بی لیاقتی مدیران سابق که تاوانش هم پس داده اند وبخش دیگرش هم به نسل شماها بر میگردد که بدون درنظر گرفتن تحقق بودجه برای خوش شیرینی نزد شورا بودجه واهی پیشنهاد گردیدفلذا میدانی تا مادامیکه درامد ثابت درشهرداری شناسایی نشود بدهی هزار میلیاردی شهرداری فعلی شاید چند سالی طول بکشد
چهارشنبه، 28 اسفند 139811:59:41
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اجتماعي
تازه های اجتماعي
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
225617 1