کدخبر:
225637
تاریخ انتشار:
۲۸ اسفند ۹۸
چاپ
چاپ
|
1 نظر
چاپ
دسته خبر
:

دریافت وام برای پرداخت حقوق پرسنل شهرداری؛ اقدامی معمول و مرسوم

خزر: جستجوی ساده ای در فضای مجازی نشان می دهد دریافت وام توسط شهرداری ها حتی برای پرداخت حقوق پرسنل نه تنها امری عجیب و غریب نیست بلکه بارها و بارها اتفاق افتاده و در شهرداری کلانشهرها، اتفاقی مرسوم و معمول است. 

به گزارش خزرآنلاین، امروز خبری در برخی رسانه ها منتشر شد که حکایت از دریافت وام توسط شهرداری رشت برای پرداخت حقوق کارکنان خود در آخرین ماه سال داشت.

در این خبر، نگارنده مدعی شده بود که شاید برای اولین بار در کشور باشد که شهرداری یک شهر برای پرداخت حقوق آخر سال کارکنان خود مجبور است از بانک وام دریافت کند. نویسنده همچنین مدعی شده بود که موارد اینچنینی بسیار کمیاب شکل گرفته است. 

اگرچه نویسنده مطلب با زیرکی از لفظ "شاید" در ابتدای جمله خود استفاده کرده است اما جستجوی ساده ای در فضای مجازی نشان می دهد دریافت وام توسط شهرداری ها حتی برای پرداخت حقوق پرسنل نه تنها امری عجیب و غریب نیست بلکه بارها و بارها اتفاق افتاده و در شهرداری کلانشهرها، اتفاقی مرسوم و معمول است. 

اخذ 17 میلیارد وام شهرداری اصفهان برای پرداخت حقوق کارمندان، گرفتن وام برای پرداخت حقوق پرسنل توسط شهرداری تهران، اخذ وام برای پرداخت حقوق پرسنل شهرداری مهاباد، پرداخت حقوق معوق کارگران شهرداری کرمانشاه از طریق وام تنها بخشی از صدها باری است که شهرداری های سراسر کشور برای پرداخت حقوق پرسنل خود، از بانک ها وام دریافت کرده اند. البته وقتی شهرداری با افتتاح حساب، منابع مالی خود را در اختیار بانک قرار می دهد، دریافت وام از بانک ها برای پیشبرد اهداف شهرداری، اصلا چیز عجیب و غریبی نیست. 

موضوع دیگر هم اصرار نویسنده مطلب فوق بر ورشکستگی شهرداری است. بی تردید این ورشکستگی را نمی توان محدود به دوران حضور شهردار فعلی دانست و شهرداری رشت از مدت ها قبل با مشکلات این چنینی دست و پنجه نرم می کرده است. اصلاً به همین دلیل است که شهرداری رشت به شهرداری کاربلد و حرفه ای نیازمند است تا بتواند در این شرایط سخت اقتصادی که به علت شیوع ویروس کرونا سخت تر هم شده است، گلیم خود را از آب بیرون بکشد. 

اینکه شهرداری می تواند در این روزهای آخر سال، با دریافت وام حقوق پرسنل خود را پرداخت کند، نه تنها اشکال کار محسوب نمی شود بلکه همین هم مرهون دوراندیشی آنانی است که با سپرده گذاری و جلب رضایت مدیران بانکی، دریافت وام را به عنوان آخرین تیر در ترکش باقی گذاشتند.

 
دریافت وام برای پرداخت حقوق پرسنل شهرداری؛ اقدامی معمول و مرسوم
#شهرداری رشت #دکتر حاج محمدی


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
امیر
خزر این حجم از مهر و محبتت به شهرداری شگفت زدم کرده...
پنجشنبه، 29 اسفند 139815:59:51
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای Social
تازه های Social
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
225637 1