کدخبر:
247095
تاریخ انتشار:
۲۹ اردیبهشت ۹۹
چاپ
چاپ
|
3 نظر
چاپ
دسته خبر
:

4 انتصاب جدید در شهرداری رشت و پیامی که در آن نهفته است!

خزر: بیرون آمدن رضا رسولی از سایه ها و کوچ او از حاشیه به متن را می توان نشانه ای از آغاز دوران پسااستیضاح شهردار رشت دانست. دورانی که در آن قرار است روزهای سختی برای مدیران منتسب به شورانشینان مخالف شهردار رشت رقم بخورد. البته در شورا حتی تا آخرین لحظه هم امکان تغییر جناح وجود دارد، اما اگر پیش بینی ها درست از آب در بیاید، انتصابات امروز تنها مقدمه ای برای تصاعد و تنزل برخی مدیران در آینده ای نزدیک خواهد بود.

به گزارش خزرآنلاین، شهردار رشت امروز در احکامی جدید، مرتضی عاطفی را به عنوان سرپرست سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری رشت، طیبه بینا را به عنوان سرپرست مدیریت منطقه 3 شهرداری و همچنین حامد بشردانش را هم به عنوان سرپرست سازمان پسماندها شهرداری رشت منصوب نمود. گفته می شود مجتبی شهرستانی هم به عنوان مدیر خدمات شهری شهرداری رشت منصوب گردیده است.

در تحلیل این انتصابات باید گفت اگرچه در شهرداری، بروز انتصابات یکباره امری عجیب نیست اما این بار قضیه کمی متفاوت است. این انتصابات رنگ و بویی دیگر دارد و نشان می دهد معادلات درون شورایی به شکل عجیبی بر هم خورده است. گویا جمعی از مخالفین به صف موافقین منتقل شده و البته تعدادی از موافقین هم ناچاراً به جناح مقابل کوچ کرده اند.

این انتصابات در وهله اول نشان می دهد که نیروی های نزدیک به حجت جذب می بایست حداقل برای مدتی از مناصب مدیریتی دور بمانند. اتفاقی که پیش بینی بروز آن چندان سخت نبود اما انتصاب مدیران منتسب به رضا رسولی، بهراد ذاکری و البته فاطمه شیرزاد و برکناری مدیران نزدیک به فرهام زاهد، یعنی جای موافق و مخالف به کل عوض شده و احتمال استیضاح شهردار رشت به مراتب کمتر!

با این حال، کناره گیری برادرزاده حاجی پور از راس سازمان پسماند را نمی توان مرتبط با این انتصابات دانست چرا که اولا علیرضا حاجی پور، پس از چندین سال حضور در منصب مدیرعاملی سازمان پسماند، پیش از این هم چند باری استعفای خود را ولو شفاهاً به شهردار رشت تقدیم کرده بود و دوما هنوز روابط شهردار رشت با اسماعیل حاجی پور به آن درجه از سردی نرسیده است که بخواهد با برکنار نمودن برادرزاده وی، شمشیر را برای نفر اول شورا را در این مقطع زمانی حساس از رو ببندد. البته حمایت حاجی پور از حاج محمدی ممکن است در تحقق شنیده انتصاب برادرزاده اش به عنوان مدیر منطقه 4 شهرداری رشت، چندان بی تاثیر نباشد.

به نظر می رسد حاج محمدی حالا به پشتوانه نظر مثبت محمدحسن عاقل منش به ثبات مدیریت شهری، همراهی رضا رسولی، بهراد ذاکری، حامد عبدالهی و شاید هم فاطمه شیرزاد و تا حدودی اسماعیل حاجی پور و چه بسا محمدحسن علیپور بتواند با خیالی راحت از سد جذب و دوستان بگذرد اما زمان تسویه حساب برای شهردار رشت فرا خواهد رسید! روزی که دیگر سایه امنی برای خواهرزاده، شوهر خواهرزاده، خواهرزاده همسر، شوهر خواهرزاده همسر، داماد باجناق و ... باقی نخواهد ماند!

 
4 انتصاب جدید در شهرداری رشت و پیامی که در آن نهفته است!
#شهردار رشت #استیضاح شهردار رشت #دکتر ناصر حاج محمدی #شهرداری رشت


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
بی نام
منافع بعضی ازآقایان شورانشین بالاتر ازمنافع شهرومردم ساکن درآن است. نمونه فردی درابتدای کوچه صنعت دربلوارشهیدانصاری اقدام به ساخت یک واحد تجاری میکند وپس ازساخت بخشی از خیابان را که بایست پس ازساخت عقب نشینی کند تصرف میکند که بخشی در حریم برق فشارقوی است واخیرا اقدام به بازسازی وتغییرات زیادی درسازه میدهد ومزید برأن به تصرف مجدد بخشی از خیابان که درطرح قراردارد اقدام به گذاشتن کانکس و.... می نماید متاسفانه شهرداری منطقه سه رشت وشرکت برق منطقه ای واداره اوقاف و سازمان بازرسی درخواب ویا خود را به خواب زده اند وهیچ اقدامی نمی کنند نیز در زمره افرادی است که محکم به ریسمان احدی ار اعضای شورا ومدیران میانی وافرادی که اخیرا منصوب شدند.اما اگر این تخلف ازفردی که پشتیبان ندارد دریک چشم بهم زدن قانون اجرای میشود. به گفته ونوشتار بنده توجه نکنید بیایید خود گزارش تهیه کنید. عدالت امری است که فقط درکلام جاری است.
چهارشنبه، 31 ارديبهشت 139910:30:21
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

رضا
بنام خدا هر کسی دوست دارد محبوب خدا شود؛ برای رسیدن به محبوبیت باید کاری کرد که خداوند آن را دوست می‌دارد تا این‌گونه خودش نیز محبوب خدا شود. کسی که محبوب خدا شد همه چیز را دارا می‌شود؛ زیرا خداوند همه چیز را به محبوبان خویش ارزانی می‌دارد. همچنین از آنجا که دنیاگرایی برای آدمی بدترین سم و زهر مهلک است؛ خداوند نیز محبت دنیا را از دل چنین بنده محبوبی بیرون می‌برد متاسفانه این روزها سریال انتقام گیری زیاده شده و خدا از یاد رفته . اگر هر ادمی برای انتقال گیری دست به کاری بزند که نگاه خدا در آن وجود نداشته باشد . آیا میشود اسمش را گذاشت مسلمان . چرا جامعه ما روز به روز اخلاقیات از بین می رود .
سه شنبه، 30 ارديبهشت 139921:43:52
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

علی
کاش فقط مدارک تحصیلی این چهار نفر را به همراه حکمشان منتشر می کردن تا رشتوندان محترم متوجه میشدن که صاحب چه مدیران متخصص و شایسته و تحصیل کرده ای هستند و به این انتصابات بیش از پیش افتخار می کردند. #شهر اولین ها
دوشنبه، 29 ارديبهشت 139921:16:27
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای Politics
تازه های Politics
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
247095 1