اخبار ویژه
آخرین خبرها
عکس و فیلم

خزر: اگرچه فعالیت موسسات مالی و صندوق های غیرمجاز در بازار پولی کشور همواره سوال برانگیز بوده اما بانک مرکزی با اعلام نام موسسات مجاز در وب سایت خود بین موسسات مجاز و غیر مجاز تفاوت قائل شده است.

موسسات اعتباری مجاز را بشناسید

خزر: وزیر اقتصاد با طرح این سوال که چرا با وجود برخورداری از رشد ۱۱ درصدی اقتصاد، هنوز آثار مثبت آن در زندگی مردم، چندان محسوس نیست، گفت: جواب این پرسش این است که سطح زندگی مردم، در حال حاضر، هنوز به سطح قبلی خود نرسیده است.

مردم رشد ۱۱درصد را حس نمی‌کنند چون هنوز سطح‌ زندگی‌شان پایین‌تر از گذشته است

خزر: بر اساس آخرین سرشماری نفوس و مسکن در سال 1395 بالغ بر 2.5 میلیون واحد مسکونی خالی در کشور وجود دارد که به معنای عدم بهره وری اقتصادی 250 میلیارد دلار است.

بلوکه شدن 250 میلیارد دلار در خانه های خالی

خزر: آخرین روز سال ۱۳۹۵ با ورود سیم‌کارت‌هایی جدید به بازار ارتباطات کشور همراه شد و پیش بینی می‌شود، در سال جاری نیز سیم‌کارت‌های متعدد دیگری از سوی اپراتورهای مجازی تلفن همراه وارد بازار شود.

سالی برای سیم‌کارت‌های جدید

خزر: نامش نخستین‌بار در جلسه علنی مجلس که احمدی‌نژاد، در آن فیلم جنجال‌برانگیز را نمایش داد و مدعی شد از مرتضوی خواسته ‌شده مقدمات آشنایی فردی را با بابک زنجانی، که خواهان خرید چندین شرکت سازمان تأمین اجتماعی بود، فراهم کند.

طالع «بابک زنجانی» در سال 96 چه خواهد بود؟
ادامه روند کاهش قیمت نفت در دو هفته گذشته؛

خزر: 35 درصد از بودجه کشور در سال 96 وابسته به درآمدهای نفتی است و همین مسئله می تواند تحقق ارقام مندرج در بودجه کشور را، متناسب با کاهش یا افزایش قیمت هر بشکه نفت در بازارهای جهانی، تحت تاثیر قرار دهد.

 نفت 49 دلاری و کسری بودجه 12 هزار میلیارد تومانی دولت!

خزر: یک اقتصاد دان می‌گوید برای تحقق اقتصاد مقاومتی: تولید – اشتغال که اقتصاد ایران به آن نیاز بسیاری دارد باید همه ارکان نظام همکاری کرده و بهتر است عاملان رکود و بیکاری شعار اقتصادی امسال را برای کوبیدن دولت مستمسک قرار ندهند.

عاملان رکود و بیکاری شعار امسال را مستمسک قرار ندهند

خزر: در سال 1395 بعد از 25 سال، رسیدن به تورم تک رقمی در اقتصاد ایران محقق شده و بنا بر اعلام مراکز اعلام آمار، تورم سالانه در اسفندماه سال گذشته در دامنه 6.8 تا 8.9 درصد قرار گرفته است.

آیا آرزوی ادامه تورم تک رقمی تحقق می‌یابد؟
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان :

خزر: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از تولید سالانه پنج میلیون تن محصولات فولادی در این استان خبر داد.

تولید سالانه5 میلیون تن محصولات فولادی در گیلان
عضو شورای عالی کار:

خزر: سال 95، سال مناسبی برای جامعه کارگری نبود و دولت در زمینه معیشت و رفاه کارگران نمره قابل قبولی نمی گیرد.

دولت در زمینه معیشت و رفاه کارگران نمره قابل قبولی نمی گیرد
اوضاع نابسامان بانک صادرات؛

خزر: این روزها اوضاع بر وفق مراد بانک ها نیست و هر روز شاهد برخی صحبت ها پیرامون اوضاع نابسامان آن ها هستیم. در این میان، گویا اوضاع بانک صادرات از بقیه بانک ها وخیم تر است.

آیا بانک صادرات در مسأله میزان تخلف کرده است؟

خزر: انتظار می‌رود مردم در آینده بیشتر شیرینی رشد تولید ناخالص داخلی را در زندگی خود لمس کنند.

رشد اقتصادی 9 ماهه بدون نفت معادل 1.9 درصد - مردم در آینده بیشتر شیرینی رشد را لمس می‌کنند
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

خزر: هنوز مهار تورم در جامعه و زندگی مردم با وجود اظهارات دولت احساس نمی شود.

با وجود اظهارات دولت مهار تورم در زندگی مردم احساس نمی شود

خزر: قانون بودجه سال 1396 کل کشور از سوی علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی برای اجرا به حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور ابلاغ شد.

متن کامل قانون بودجه سال ۹۶

خزر: عیدی آخر سال کارگران برای سال جاری بر اساس قانون کار تعیین می شود. کارگران مشمول قانون کار، اعم از اینکه در بخش خصوصی و یا دولتی شاغل باشند، از دو ماه عیدی و پاداش آخر سال برخوردار میشوند.

جزئیات تازه از عیدی کارگران در پایان سال

خزر: مشاور رییس سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه پیگیری وضعیت سهام عدالت فقط از سایت و شماره تلفن مختص این سهام قابل انجام است، می‌گوید: طی چند روز گذشته افرادی کلاه‌بردار مدعی شده اند که می توانند با گرفتن مبلغی برای مردم سهام عدالت ثبت نام کنند.

 کلاه‌برداری به شیوه سهام عدالت!

خزر: بانک مرکزی از انحلال تعاونی اعتبار ثامن الحجج و تشکیل هیئت تصفیه خبر داد و اعلام کرد: مبالغ قابل انتقال و قابل پرداخت حساب های تعاونی اعتبار ثامن الحجج ( در حال تصفیه) به همه سپرده گذاران تعلق می گیرد.

تعاونی اعتبار ثامن الحجج منحل شد