آخرین شنیده های انتخاباتی از گوشه و کنار استان!
آخرین شنیده های انتخاباتی از گوشه و کنار استان!
خزر: گویا گردش مالی چند ده میلیاردی یکی از داوطلبین ورود به شورا در یکی از شهرستان های استان، به موضوع داغ برخی محافل سیاسی تبدیل شده است. گفته می شود این فرد از طریق لابی با یکی از مدیران سابق به مدیریت مناقصه ها پرداخته و با اطلاع از مبلغ پیشنهادی سایر رقبا، با ارائه پیشنهادی با اختلاف ناچیز، برنده مناقصه ها می شده است.

به گزارش خزرآنلاین، شنیده های انتخاباتی از روند بررسی صلاحیت داوطلبین انتخابات شورا در یکی از شهرستان های مهم استان، حکایت از آن دارد که استعلام اکثریت داوطلبین از مراجع ۴گانه با پاسخ منفی روبرو نبوده و احتمالا مانعی بر سر راه تایید صلاحیت آنان وجود نخواهد داشت. با این حال گفته می شود استعلام تمام اعضای شورای پرحاشیه این شهرستان، با پاسخ منفی از سوی یکی از مراجع ۴گانه روبرو شده است. 

گویا گردش مالی چند ده میلیاردی یکی از داوطلبین ورود به شورا در یکی از شهرستان های استان، به موضوع داغ برخی محافل سیاسی تبدیل شده است. گفته می شود این فرد از طریق لابی با یکی از مدیران سابق به مدیریت مناقصه ها پرداخته و با اطلاع از مبلغ پیشنهادی سایر رقبا، با ارائه پیشنهادی با اختلاف ناچیز، برنده مناقصه ها می شده است. وی علیرغم دریافت به موقع حقوق کارگران، از پرداخت آن به کارگران خودداری نموده تا معدل حساب شرکت در نزد بانک بالا رفته و از این طریق بتواند وام های کلان دریافت کند. این در حالی است که این اقدام منجر به بروز مشکلات مالی فراوان برای بسیاری از این کارگران بی نوا می شده است. وی اخیرا ضمن ازدواج مجدد، منزلی را در یکی از مناطق بالای شهر برای همسر دوم خود تهیه نموده است. 

شنیده ها حکایت از آن دارد که دریافت پاداش توسط اعضای شورای شهر یکی از شهرستان های مهم استان در واپسین روزهای سال قبل، به موضوعی چالش برانگیز برای این افراد تبدیل شده است. گویا اعضای شورا در واپسین روزهای سال قبل و در سکوت کامل خبری، مبالغ چشمگیری را در قالب پاداش از بودجه بیت المال شهرداری دریافت کرده اند که این موضوع از چشمان تیزبین نهادهای نظارتی دور نمانده است. 

در حالی که طی ماه های گذشته، شهرداری مرکز استان به مقابله تمام عیار با ساختمان های خلاف ساز پرداخته، شنیده های انتخاباتی حکایت از آن دارد که یکی از اعضای سازمان نظام مهندسی که از قضا سودای حضور در پارلمان محلی شورا را هم در سر می پروارند، مدت هاست که به صورت غیرمستقیم و از طریق یکی از بستگان سببی خود، اقدام به ساخت آپارتمان های بدون پروانه و سند در مناطق حاشیه ای شهر می نماید. وی اخیرا جلسه ای محرمانه را با تعداد محدودی از خلاف سازان مطرح در شهرکی که بسیاری از ساختمان های آن به صورت خلاف ساخته شده اند، داشته و قول مساعد داده که در صورت پیروزی در انتخابات شورا، مانع از ادامه روند تخریب منازل و آپارتمان های بدون پروانه و خلاف ساز خواهد شد. 

شنیده ها حکایت از آن دارد که مدیر روابط عمومی شهرداری یکی از شهرستان های شرقی استان، تمامی آگهی های مناقصه و مزایده شهرداری را به یک نشریه خاص، روانه کرده و پورسانت دریافت می کند! این در حالی است که از زمان روی کار آمدن شهردار جدید و بنا به ادعای همین مسئول روابط عمومی، پرداختی به رسانه ها به بهانه ای غیرمنطقی متوقف گردیده است! البته این توقف گویا شامل حال نشریه خاص مورد حمایت مدیر روابط عمومی شهرداری نمی شود! گفتنی است شهردار فعلی به تصور اینکه با آغاز به کار شورای ششم از سمت خود برکنار می شود، انگیزه ای برای کار ندارد و همین موضوع سبب شده تا باندهای مافیایی در شهرداری از جمله در واحد روابط عمومی شکل بگیرد.

بیشتر بخوانید:
ادامه اجرای طرح جهادی افزایش تاب آوری شبكه های فشار متوسط توزیع برق گیلان