آغاز بارش برف و باران در گیلان/کدام مناطق گیلان فردا برفی است؟
آغاز بارش برف و باران در گیلان/کدام مناطق گیلان فردا برفی است؟
خزر: مدیرکل هواشناسی گیلان از آغاز بارش برف و باران از اواخر وقت امروز خبر داد و گفت: این سامانه بارشی که در جلگه نیز به شکل برف هست تا صبح جمعه از استان خارج می‌شود.

به گزارش خزرآنلاین، محمد دادرس با اشاره به وضعیت جوی گیلان اظهار کرد: بر اساس نقشه‌های پیش‌بینی امروز، به‌تدریج شدت فعالیت سامانه ناپایدار در استان افزایش می‌یابد.

وی با بیان اینکه سامانه سرد و بارشی تا اواخر وقت پنجشنبه ادامه خواهد یافت، افزود: سپس به‌تدریج با فعالیت تقریباً یک‌روزه جبهه هوای سرد از شرق استان خارج می‌شود.

مدیرکل هواشناسی گیلان با بیان اینکه هوای امروز استان به سبب تغییرات فشاری با وزش باد شدید در برخی مناطق استان همراه بود، گفت: از اواخر وقت امروز چهارشنبه، بارندگی‌ها در سطح استان شدت پیدا می‌کند و برف در ارتفاعات به‌تدریج آغاز خواهد شد.

دادرس با اشاره به وضعیت هوای استان برای فردا تصریح کرد: در روز پنجشنبه به دلیل ریزش هوای سرد به منطقه، ضمن کاهش محسوس دما، بارش برف در ارتفاعات به دامنه‌ها می‌رسد و از بعدازظهر پنجشنبه در برخی مناطق جلگه هم شاهد بارش مخلوط باران و برف خواهیم بود.

وی با بیان اینکه بارش برف خفیف در جلگه و سفیدپوش شدن برخی مناطق گیلان محتمل است، گفت: در مناطقی همچون رشت، سیاهکل، لاهیجان، آستانه‌اشرفیه و شفت برف پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی گیلان با بیان اینکه سامانه ناپایدار از غروب پنجشنبه به‌تدریج تضعیف‌شده و تا صبح جمعه از منطقه خارج می‌شود، تصریح کرد: مجدداً طی روزهای شنبه و یکشنبه سامانه بارشی و سرد دیگری وارد استان خواهد شد که اطلاعات مربوط به آن طی روزهای آینده اطلاع‌رسانی خواهد شد.

بیشتر بخوانید:
امام جمعه بندرانزلی در دیدار فرماندهی انتظامی گیلان: نیروی انتظامی از دستگاه هایی که از وظایف خود کوتاهی میکنند مطالبه گری کند
  • منبع خبر : فارس