مراسم تودیع و معارفه استاندار جدید گیلان + گزارش تصویری
مراسم تودیع و معارفه استاندار جدید گیلان + گزارش تصویری
خزر: با حضور آیت الله فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان، نمایندگان استان درمجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان محلی گیلان درسالن الغدیر استانداری برگزار شد.

به گزارش خزرانلاین، وزیر کشور صبح امروز (پنجشنبه) با همراهی استاندار جدید و پیشین گیلان با نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت دیدار کرد. (گزارش تصویری)

در این دیدار، آیت الله رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان را محور حرکت در استان عنوان کرد و گفت: امروز تمام ظرفیت ها باید برای خدمت به مردم باشد و این یک تکلیف واقعی و ضرورت زمان ما است.
 
دکتر وحیدی به نگرانی مردم نسبت به موضوع اخیر اختلال در پمپ های بنزین اشاره کرد و افزود: دشمن برای آبان ماه برنامه ریزی کرده و این اختلال، آغاز آن قلمداد می شود، اما مردم با بصیرت و احساس امیدی که در آنها ایجاد شده می بینند که رئیس جمهور می خواهد راه جدیدی را ایجاد کند و این امر سبب ایجاد اعتماد و آرامش در جامعه شده است.
 
وی با بیان اینکه در نخستین رویارویی اجتماعی دشمن، مشخص شد مردم به صداقت مسئولان اعتماد دارند، تصریح کرد: مسئولان هم نشان دادند خود را وقف مردم کردند.
 
وزیر کشور به وجود ظرفیت های عظیم مردمی در راستای برطرف کردن مشکلات جامعه اشاره کرد و یادآور شد: برگرداندن احساس اعتماد به مردم سنگ بنای هر حرکتی در جامعه است بنابراین اگر مردم سرمایه های خود را به میدان آورند مشکلات برطرف می شود.
 
آیت الله رسول فلاحتی نیز امروز در دیدار دکتر احمد وحیدی وزیر کشور با خدا قوت به دولتمردان اظهار کرد: خدمت در این دوره بسیار سخت است، البته سختی کار برای نیروها و فرزندان انقلاب مشکل نیست و همه دغدغه مند هستند.
 
امام جمعه رشت با بیان اینکه برطرف کردن آسیب های ایجاد شده، مدیران توانمند را طلب می کند، تصریح کرد: برخی مسائل موجب شده دلدادگان انقلاب اسلامی قدری آسیب ببینند. 
 
آیت الله فلاحتی، رهبر معظم انقلاب را فصل الخطاب همه به ویژه مسئولان دانست و بیان کرد: هر جا از مقام معظم رهبری پیروی کردیم به موفقیت رسیدیم.
 
وی در مراسم معارفه استاندار جدید گیلان به مشکل ایحاد شده در جایگاه های سوخت اشاره کرد و گفت: حضور رئیس جمهور در پمپ بنزین برای پیگیری مشکلات مردم برای نسل معاصر سابقه نداشته است.
 
نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه با کفش ورنی کار پیش نمی رود، خاطرنشان کرد: نظام اسلامی نیروهای جهادی می خواهد.
 
وی با بیان اینکه دشمن برای به سرانجام نرسیدن امور در کشور کمر همت بسته است، اظهار کرد: امیدواریم مسئولان باورهای غلط را در میدان عمل تغییر دهند و در مردم امید ایجاد کنند.
 

معارفه استاندار جدید گیلان

معارفه استاندار جدید گیلان

معارفه استاندار جدید گیلان

 

گفتنی است اسدالله عباسی، استاندار گیلان، متولد ۱۳۴۰ در شهرستان رودسر است که در گذشته، به عنوان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایران خدمت کرده است. نمایندگی رودسر و املش در ادوار هفتم، هشتم و دهم مجلس شورای اسلامی، سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در دوره هشتم، مشاغل متعدد فرهنگی آموزشی و معاونت توسعه و مدیریت منابع وزارت تعاون، از دیگر سوابق استاندار جدید گیلان است.

اسدالله عباسی متولد روستای هلوکله ی چابکسر رودسر است. پیش از این ارسلان زارع به مدت ۳۲ ماه استاندار گیلان بود.

معارفه استاندار جدید گیلان

معارفه استاندار جدید گیلان

*گیلان با ظرفیت های فراوان نباید دچار فقر باشد | قسط و عدل مقابل رانت و تبعیض است

احمد وحیدی در مراسم تکریم و معارفه استاندار جدید گیلان در سالن غدیر استانداری با بیان اینکه خطه گیلان با تمدنی چند هزارساله و فرهنگی غنی در عین تنوع قومیت نمای ارزشمندی از وحدت در خود دارد، اظهار کرد: این خطه مهد بزرگان فراوانی همچون سید احمد رشتی بوده که محضر امام زمان (عج) تشرف پیدا کرد اسم شریف ایشان در مفاتیح الجنان آمده است.

وی گیلان را مهد علمای بزرگی همچون آیت الله بهجت دانست و گفت: شنیدن نام این بزرگوار موجبات برکت را به ارمغان می‌آورد و مردم ایران به خصوص گیلانی‌ها علاقه و ارادت ویژه‌ای به این عالم بزرگوار دارند و از افتخارات ایران هستند.

وزیر کشور با بیان اینکه علمای این‌چنینی مقدمات انقلاب را پایه ریزی کردند و راه را برای انقلاب هموار کردند، افزود: اگر امروز کشور ما با تمام قدرت در مقابل استکبار ایستاده و رو به جلو حرکت می‌کند، نباید افرادی که در مقدمه و روزهای ابتدایی این راه را آغاز کردند فراموش کنیم.

وحیدی دکتر محمد معین از خطه گیلان را افتخار ادبیات ایران برشمرد و بیان کرد: گیلان زادگاه پروفسور سمیعی از دانشمندان پر افتخار ایران است که در دنیا به علمش غبطه می‌خورند.

وی با بیان اینکه لشکر قدس گیلان افتخارات فراوانی در جنگ و دفاع مقدس آفریدند، تصریح کرد: زمانی که لشکرهای ارزیابی می‌شدند، لشکر قدس گیلان علاوه بر داشتن نیروهای بسیار و از خود گذشته شهدای بسیاری همچون شهید املاکی را تقدیم کردند، ما باید قدردان این افتخارات و از خودگذشتگی‌ها باشیم.

وزیر کشور با تأکید بر حفظ کوه، جنگل و دریا که از نعمات الهی در گیلان است، افزود: حفظ محیط زیست از تأکیدات اسلام است، بیش از هفتاد درصد از خطه گیلان شامل رویش‌های باغی و جنگلی است و مهم است که این نعمت الهی به خوبی حفظ شود و همه ما در قبال آن مسؤولیم.

وحیدی در معارفه استاندار جدید گیلان و با بیان اینکه استانی که در چنین شرایط ویژه و مطلوبی در حوزه منابع طبیعی است نباید دچار فقر اقتصادی باشد چرا که فقر اقتصادی منجر به ایجاد فقر فرهنگی نیز خواهد شد، افزود: در آستانه گام دوم انقلاب هستیم و از دولت انقلابی که نخستین دولت بعد از ۴۰ساله دوم انقلاب است انتظار آرایش به فضایل نیک عملکردی است.

وی با بیان اینکه نظام اسلامی همواره همیشگی و ماندگار است، گفت: مهم‌ترین و عالی‌ترین نتیجه انقلاب ساختن انسان‌های وارسته و مؤمن و نخبه است و طبیعتاً انتظار است جریان انقلابی در تمامی رگه‌هایی مدیریتی و مردمی در چنین ساختاری مهیا باشد.

وزیر کشور با اشاره به اینکه باید برنامه پیشرفت کشور براساس برنامه ساختار نظام اسلامی شکل گرفته باشد، تصریح کرد: مردم گیلان نه به لحاظ هوش، توانمندی، ظرفیت‌های بومی از کشوری مانند هلند کم ندارند و به مراتب بالاتر هستند و این ظرفیت‌های معنوی و انسانی و طبیعی باید در حوزه صادرات حرف اول را بزند.

وحیدی با تأکید بر احصای بزرگترین ظرفیت‌های استان گیلان در حوزه صادرات گفت: هدف صادرات باید تا سقف ۱۰ میلیارد دلار باشد تا صادرات دو میلیارد دلاری در گیلان عملی شود.

وی با اشاره به تولیدات پنج میلیون تنی تولیدات محصولات باغی و زراعی در گیلان بیان کرد: در حوزه آبزیان که ظرفیتی بسیار بزرگ برای گیلان است استفاده کافی نمی‌شود و می‌تواند مورد توجه و گسترش باشد.

وزیر کشور با تأکید بر توسعه زراعت چوب در استان گیلان و چند برابر شدن کشت‌های گلخانه‌ای گفت: این لیست مفصل از ظرفیت‌های استان باید به روز شود و این امر باید توسط مردم و کارآفرین‌ها در جهت معرفی به دولت و جذب سرمایه‌گذار انجام شود.

وحیدی رانت را جزو محرمات جدی دانست و تصریح کرد: قسط و عدل مقابل رانت و تبعیض است و اگر جایی رانت اتفاق بیفتد یعنی خلاف خواسته خدا و امام زمان (عج) کار کرده‌ایم، نباید در جبهه ضد امام زمان قرار بگیریم بلکه باید با پاکدستی و صداقت و طهارت همه جانبه در این جبهه به درستی حرکت کنیم و شأن قطعی و مسلم مسؤولان در جمهوری اسلامی این است.

وی با تأکید بر اینکه به هیچ نباید مسؤولی خویشاوندان خود را با تبعیض بر سر کار بیاورد، افزود: در همه کارها خصوصا در مدیریت اجرایی طهارت عملی، اخلاق و اجرایی باید سر لوحه کار مدیران قرار بگیرد.

وزیر کشور از استفاده از جوانان با استعداد و انقلابی در جایگاه‌های مدیریتی کشور در دولت گفت: پسماند به خصوص برای استان‌های شمالی مسئله مهمی است، طرح جامعی تهیه شده و در برنامه هفتم پیگیری خواهد شد، تالاب انزلی نیز جزو ذخایر مهم زیست محیطی است و باید به هر طریق ممکن حفظ شود.

وحیدی در جلسه معارفه استاندار جدید گیلان وفاق و وحدت را شرط پیشرفت دانست و بیان کرد: ما وظیفه داریم همگی در خدمت مردم و توسعه استان و سپس در تمام ابعاد اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی باشیم.

*برخورد با رانت و فساد اداری خط قرمز استاندار جدید گیلان

اسدالله عباسی در مراسم تکریم و معارفه استاندار جدید گیلان در سالن غدیر استانداری با اشاره به نخستین برنامه خود اظهار کرد: بنده نخستین ابلاغیه خود را به معاون اقتصادی استانداری و ریاست اقتصاد و دارایی به منظور تکمیل و راه‌اندازی سامانه مجوزها و سرمایه‌گذاری ابلاغ می‌کنم. 

وی درباره نگاه به مسؤولیت در برابر مردم را که تقاضامند بوده و سؤال می‌پرسند، افزود: مسؤول بودن به معنای خدمتگزاری است و باید آن‌چه به ما محول شده با پاسخگویی درست و به موقع به مردم رضایت عمومی را به ارمغان آوریم. 

استاندار گیلان خدمتگزاری را اقدامی جهادی برای امیدوار کردن مردم و مأیوس کردن دشمنان با اهمیت دانست و گفت: باید از ظرفیت و توانمندی‌های گیلان برای مردم استفاده کنیم، مردمی که ریشه در تمدن چند هزارساله دارند و در تمام برهه‌ها، خوب درخشیدند و پایه گذار حکومت شیعی بودند و در کارنامه خود دلاور مردی مانند میرزا کوچک خانی که در برابر جریان استکبار برای نخستین بار ایستاد. 

عباسی با بیان اینکه مهندس انصاری، استاندار فقید و شهید گیلان اسوه و الگوی تمامی مدیران گیلانی هستند، افزود: در بسیاری از حوزه‌ها به خصوص در بخش زیرساخت‌ها دچار کمبودهایی هستیم و غبار محرومیت هنوز بر چهره گیلان نمایان است. 

وی با اذعان به اینکه متأسفانه گیلان در حوزه فساد در رتبه‌های اول تا پنجم  قرار دارد، بیان کرد: خط قرمز مدیران بحث فساد اداری است، با خودکار قرمز اسامی مدیرانی که در ادارات دچار فساد مالی، رانت‌خواری و رفیق بازی هستند اعلام خواهد شد، چرا که این امر مورد تأکید مکرر رئیس جمهور محترم نیز است. 

استاندار گیلان با تأکید بر وفای به عهد مدیران گفت: ضرورت مشورت با صاحب نظران، دانشگاهیان و به ویژه جوانان نخبه از اولویت‌های کاری و وظیفه خود می‌دانم. 

عباسی با بیان اینکه باید از ظرفیت دانشگاه‌ها و نخبگان باید استفاده شود، افزود: مردم گیلان با داشتن مواهب بسیار خدادادی گاهاََ زیر خط فقر هستند و این امر پذیرفتنی نیست. 

وی با تأکید بر رشد و توسعه محصولات استراتژیک گیلان از جمله بادام زمینی، نوغان، زیتون، چای، برنج و محصولات باغی تصریح کرد: ما محصولات کشاورزی زیادی داریم اما باز سطح زندگی مردم مساعد نیست، قیمت برگ سبز چای باید در مراکز تولید تعیین شود نه پشت درهای بسته و نه اینکه در تهران دراین‌باره تصمیم‌گیری شود. 

استاندار گیلان تکمیلراه آهن گیلان و کریدور شمال به جنوب را مرد تأکید قرار داد و گفت: حق استان ما و از مطالبات مردم و مسؤولان است که به نُرم کشوری برسیم، پروژه‌ها باید تکمیل شده و به نتیجه برسد. 

*فرصت خدمت به مردم گیلان یک افتخار بزرگ برای من بود | تاکید بر لزوم توجه به توسعه گیلان

ارسلان زارع در جلسه شورای اداری گیلان در سالن الغدیر استانداری با بیان اینکه اقتدار ایران مدیون فداکاری شهیدان انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، مدافع حرم و شهدای امنیت است، اظهار کرد: پایداری ملت در حفظ آرمان‌های نظام اسلامی ایران بسیار مهم و تاثیر گذار است که باید به آن توجه شود.

وی با اشاره به نقش وحدت و همدلی در حل بسیاری از مشکلات کشور گفت: کشتی انقلاب با هدایت‌های رهبر معظم انقلاب به ساحل امن رسیده است و به یقین حفظ وحدت، همدلی و انسجام ملی بسیار مهم است.

استاندار سابق گیلان فرصت خدمت به مردم گیلان را یک افتخار بزرگ برای خود دانست و بیان کرد: در ۳۲ ماه فرصت خدمتم آنچه در توانم بود در مقطع حساس و شرایط دشوار کشور برای خدمت به مردم عزیز و ولایتمداری گیلان انجام دادم و تا زمانی که در گیلان مسؤولیت داشتم وظایف قانونی خود را انجام دادم.

زارع با قدردانی از همراهی مردم با مسؤولان در حل بحران کرونا در گیلان تصریح کرد: در شرایط کرونایی توفیقی اگر حاصل شد به با عنایت و لطف پروردگار و همدلی تمامی مسوولان و مردم شریف گیلان بوده است لذا از همه مردم نهایت تشکر و قدردانی را دارم.

وی با تاکید بر لزوم توجه به توسعه گیلان در طول مدت خدمت خود در گیلان تصریح کرد: هدف اصلی بنده به عنوان نماینده عالی دولت در گیلان توسعه، پیشرفت و تکمیل پروژه‌های عمرانی و افزایش صادرات غیرنفتی بوده است.

معارفه استاندار جدید گیلان

*مشکلات عمده‌ای در حوزه زیست محیطی گریبان استان گیلان را گرفته است

آیت الله رسول فلاحتی در مراسم تودیع و معارفه استاندار جدید گیلان با بیان اینکه خدمت در نظام اسلامی جز افتخارات ما است، اظهار کرد: خدمت در نظام شیعی جز آمال علمای اسلام بوده و در هر عرصه‌ای جز افتخارات مسئولان است.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به اینکه مردم گیلان هشت هزار شهید و بیش از ۲۵ شهید مدافع حرم تقدیم انقلاب کرده‌اند، افزود: در طول تاریخ اولین نقطه‌ای که محل توجه اهل بیت واقع شد گیلان بود و مردمی نجیب و صبور دارد.

ایستادگی نجیبانه مردم در برابر توطئه‌های دشمنان

وی با بیان اینکه مردم نجیبانه در چند روز اخیر مقابل توطئه دشمنان ایستادند، تصریح کرد: گیلان با اینکه زمانی از جهت تشکیلاتی رتبه نخست داشت و شرایط اقلیمی آن می‌طلبد در شرایط بهتری باشد اما هنوز دارای بیمارستان‌هایی است که صد سال پیش ساخته شده است.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به ظرفیت‌های گیلان در بخش‌های مختلف به ویژه حوزه کشاورزی، اضافه کرد: سالیانه ۳۵ میلیون مسافر به گیلان می‌آید اما عایدی برای مردم استان ندارد.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با تاکید بر اینکه مسئله تالاب انزلی یک موضوع ملی است، بیان کرد: درصدد هستیم پروژه احیای تالاب انزلی را در عرصه یک پروژه ملی مطرح کنیم زیرا سطح آلودگی‌های آن بالا است.

وی با اشاره به سطح آلودگی رودخانه‌های گیلان و آسیب‌ها و خطراتی که برای مردم دارد، افزود: مسئله پسماند و تالاب انزلی باید اولویت استاندار گیلان باشد.

ضرورت بهره گیری از نیروهای جوان متخصص

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه سطح سواد جوانان گیلان رتبه اول را در کشور دارد و می‌خواهیم از تمامی این نیروهای بالقوه استفاده شود، ادامه داد: مدیران میانی باید جوان و پاکدست باشند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به اینکه مدیر باید فهم سیاسی و اجتماعی داشته باشد اما از سیاسی بازی اجتناب کند و هوشیار باشد، عنوان کرد: مدیران باید دلداده خدمت باشند زیرا مردم به مسئولانی دل داده اند که در میدان حضور داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه شرکت‌های تعطیل و نیمه تعطیل آسیب‌های زیادی به خانواده‌ها زده‌اند، گفت: ظرفیت خوبی در بنادر و منطقه آزاد داریم که باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه مدیر نباید از اهالی فتنه ۸۸ باشد، بیان کرد: فتنه ۸۸ ضربه بدی به کشور زد اما عده‌ای هنوز توبه نکردند و به دنبال کدخدا سازی هستند.

*حل مشکلات گیلان نیازمند نگاه ویژه و مستمر دولت است | گیلان نتوانسته سهم خود را از دولت بگیرد

 محمد صفری در مراسم تودیع و معارفه استاندار گیلان با بیان اینکه این استان سرزمین استعدادهای درخشانی است که در برخی موارد بالقوه بوده و بالفعل نشده است، گفت: گیلان یک محدوده جغرافیایی محدود اما سرشار از قابلیت‌ها و پتانسیل‌های متعدد است.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با بیان اینکه برای برون رفت از مشکلات استان نگاه درستی تبیین نشده است، بیان کرد: از وزیر کشور درخواست داریم یک وقت اختصاصی برای استان گیلان اختصاص دهد زیرا با وجود مسافرپذیر بودن استان هنوز زیرساخت گردشگری نداریم.

وی با بیان اینکه یک نوع پارادوکس در حوزه اجرا گیلان وجود دارد، افزود: وقتی گیلان را با مازندران مقایسه می‌کنیم می‌بینیم مشکلاتی که آنجا حل شده در استان ما باقی مانده و نگاه امنیتی در گیلان وجود دارد.

حجت الاسلام صفری با اشاره به‌عدم بهره وری از منابع طبیعی در گیلان، تصریح کرد: درصد قابل توجهی از مردم گیلان تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند و امروز در حوزه اجرا اراده مضاعفی نیاز داریم تا مشکلات حل شود.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان در معارفه استاندار جدید گیلان ادامه داد: استانی که سرشار از استعداد است نمی‌تواند رشد کند و قدر سهم خود را از دولت مرکزی بگیرد.

وی با بیان اینکه انتظار داریم دولت نگاه ویژه و مستمری را نسبت به جبران عقب ماندگی‌های استان داشته باشد، افزود: مردم گیلان در حال ناامیدی هستند و در لایه‌های اجتماعی استان خلاءهای زیادی وجود دارد.

*پرهیز از رانت و مبارزه با فساد و جنگل خواری مطالبه مردم گیلان است

 احمد پروایی در مراسم تودیع و معارفه استاندار جدید گیلان اظهار کرد: یکی از مسائلی که مسئولان باید به آن توجه کنند تحول مدیریتی در سطح استان است به طوری که برای مردم محسوس باشد.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به وجود جوانان مؤمن، انقلابی، متعهد و متخصص در استان، گفت: بسیاری از جوانان این استان شهیدپرور نخبه، متخصص و دانشمند هستند اما متأسفانه از ظرفیت آن‌ها استفاده نمی‌شود و به حاشیه رانده شده‌اند.

وی یکی از مطالبات مردم گیلان را پرهیز از رانت عنوان کرد و افزود: مردم از استاندار جدید پرهیز از رانت، سفارش و دست رد زدن به سینه کسانی که به دنبال سهم خواهی در مدیریت استان هستند را انتظار دارند و این موضوع باید برای مردم کاملاً محسوس باشد.

پروایی با اشاره به تکمیل طرح‌های نیمه تمام در سطح استان گیلان، تصریح کرد: رسیدگی به مشکلات محیط زیست و مسئله سراوان در رأس اولویت‌های استان است.

مبارزه جدی با جنگل خواری، احیای کارخانجات و تکمیل پروژه‌ها

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر پیگیری مجدانه برای احیای کارخانجات تعطیل و نیمه تعطیل، گفت: کارخانه‌هایی که در استان تعطیل شده به اقتصاد و اشتغال استان صدمات زیادی زده و از استاندار جدید می‌خواهیم این مسائل را مورد توجه قرار دهد زیرا برخی از کارخانه‌های تعطیل شده رگ حیاتی استان هستند.

وی با تاکید بر مدیریت بحران آب و مقابله با کم آبی در گیلان، عنوان کرد: حیات گیلان را با کشاورزی می‌شناسند و استفاده از ظرفیت‌های استان در بحث کشاورزی و دامداری و برندسازی محصولات کشاورزی باید مورد توجه استاندار جدید باشد.

وی با بیان اینکه صیادان گیلانی امروزه مظلوم هستند، ادامه داد: مبارزه جدی با جنگل خواری یکی دیگر از اولویت‌های استان است زیرا امروزه جنگل‌های اسالم که زمانی درختان در هم تنیده داشت بسیار کم تراکم شده و مردم از دولت انقلابی انتظار دارند با این پدیده مقابله کند.

*آمارهای مربوط به کم‌آبی در گیلان واقعی نیست | نه به کشاورزی و نه به صنعت استان رسیدگی شده

مهرداد گودرزوند چگینی پیش از ظهر پنج‌شنبه در مراسم تودیع و معارفه استاندار جدید گیلان با بیان اینکه عقب ماندگی این استان زیر سرسبزی آن پنهان شده است، بیان کرد: با وجود آنکه گیلان استان کشاورزی معرفی شد اما امروزه نه به کشاورزی و نه به صنعت استان رسیدگی شده است.

نماینده رودبار در مجلس با بیان اینکه موضوع پسماند مشکلی سراسری در تمام استان است، افزود: در رشت چیزی به نام مدیریت پسماند نداریم و تنها زباله دپو می‌شود و اگر ۱۰۰ میلیارد تومان به پسماند رشت اختصاص یابد در زمان کوتاهی مشکل حل می‌شود در غیر این صورت یک بیماری فراگیر در انتظار مردم است.

وی با بیان اینکه رانش زمین یک معضل اساسی در گیلان است و بسیاری از روستاها به همین دلیل در حال تخلیه هستند، افزود: کم آبی و خشکسالی بسیاری از شهرهای گیلان را با تنش آبی مواجه کرده و آمارهایی که در این خصوص منتشر می‌شود واقعی نیست.

وی تأکید کرد: اکثر شهرها با مشکل مواجه هستند و بیشتر روستاها اکثر ساعات شبانه روز آب ندارند.

 

معارفه استاندار جدید گیلان

معارفه استاندار جدید گیلان

معارفه استاندار جدید گیلان

 

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)