آیا پای امیکرون به گیلان باز شده؟! آیا در گیلان کیت تشخیص امیکرون وجود دارد؟!
آیا پای امیکرون به گیلان باز شده؟! آیا در گیلان کیت تشخیص امیکرون وجود دارد؟!
خزر: با توجه به علائم افتراقی کرونای امیکرون نسبت به دلتا، تا کنون هیچ موردی دال بر این در استان گیلان نداشتیم اما در هر حال مردم عزیز باید رعایت کنند چراکه قدرت سرایت امیکرن بسیار بیشتر از بقیه است.

به گزارش خزرآنلاین، دکتر فردین مهرابیان، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در گفتگو با خبرنگار خزرآنلاین، با بیان اینکه تا کنون موردی از کرونای امیکرون در گیلان مشاهده نشده، گفت: خوشبختانه روند بستری بیماران در بیمارستانهای استان همچنان کاهشی است. 

وی با بیان اینکه کرونای امیکرون با سرعت بسیار بیشتری نسبت به دلتا سرایت میکند، افزود: با توجه به علائم افتراقی کرونای امیکرون نسبت به دلتا، تا کنون هیچ موردی دال بر این در استان گیلان نداشتیم اما در هر حال مردم عزیز باید رعایت کنند چراکه قدرت سرایت امیکرن بسیار بیشتر از بقیه است.

وی با بیان اینکه رعایت شیوه نامه بهداشتی و زدن ماسک در پیشگیری از ابتلا به این بیماری بسیار موثر است، گفت: خوشبختانه در استان کیت تشخیص امیکرون وجود دارد و برای بیمارانی که علایم شان به بیماری امیکرون شباهت دارد و اصطلاحا علائم افتراقی داشته باشد، قابل استفاده است و نیازی به مراجعه به مراکز درمانی پایتخت نیست. 

وی افزود: کیت تشخیص امیکرون در اختیار ازمایشگاه دانشگاه علوم پزشکی است و برای موارد مشکوک قابل استفاده است.