ابلاغیه کاهش ۳۰ درصدی مصرف برق ادارات در ساعات اداری براساس مصوبه هیئت وزیران/ ۲۶ درصد از مشترکین خانگی الگوی مصرف برق را رعایت نمی کنند
ابلاغیه کاهش ۳۰ درصدی مصرف برق ادارات در ساعات اداری براساس مصوبه هیئت وزیران/ ۲۶ درصد از مشترکین خانگی الگوی مصرف برق را رعایت نمی کنند
خزر: مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان با اشاره به اینکه ۷۴ درصد مشترک در بخش خانگی قرار دارد گفت: ۲۶ درصد از مشترکین بخش خانگی الگوی مصرف برق را رعایت نمی کنند.

به گزارش خزر آنلاین، صبح امروز محمد تقی مهدیزاده در نشست خبری بیان داشت:  اطلاع رسانی و آکاهی مردم از عملکرد مدیران و شفاف سازی وظیفه سنگینی است که بر عهده اصحاب رسانه نهاده شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان با اشاره به اینکه امروز ۱۶ خرداد  اولین روز مدیریت شبکه بار کشور است، تصریح کرد:  ناترازی مدیریت بار ، قصه پر غصه ای است که از سالهای گذشته وجود داشته است. و در سالهای جاری برنامه ریزی های مدونی در کاهش ناترازی مدیریت بار صورت گرفته است.

در زمستان گذشته هیچ گونه خاموشی نداشتیم

وی افزود: در زمستان گذشته هیچ گونه خاموشی نداشتیم و این یک وفاق خوب مردم و مسئولین بود که بعد از سالها بر اساس برنامه ریزی های شرکت توزیع برق اتفاق افتاد، و براساس آن اگر هر مشترک شهری و روستایی مصرف روزانه خود را نسبت به سال گذشته به ازای هر کیلو وات ساعت ، کاهش دهند تا ۵۰۰ تومان از کاهش تعرفه برخوردار می شوند.

شرکت توزیع برق گیلان پنجمین شرکت بزرگ به لحاظ تعداد مشترکین است.

محمدتقی مهدی زاده با تاکید بر اینکه شرکت توزیع برق با رویکردهای مشوق محور در صدد کاهش ناترازی مدیریت بار است، گفت: شرکت توزیع برق گیلان با داشتن یک میلیون و ۵۶۰ مشترک  گیلانی پنجمین شرکت بزرگ به لحاظ تعداد مشترکین است.

خسارت بر تاسیسات برق در پی بارش برف در سالهای گذشته

مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان تصریح کرد: در طول ۵۰ سال گذشته ۱۴ بحران برف سنگین را داشتم که ۸ مورد در ده سال گذشته بود و این شرایط  جوی و بارش برف در گیلان خسارت زیادی بر تاسیسات برقی استان گذاشته بود.

وی افزود: در حال حاضر استان گیلان فرسوده ترین شبکه برقی را دارد و چند سالی است که بازسازی شبکه شروع و در حال انجام است. و در این راستا شرکت توزیع برق گیلان ابتدا به تبیین وضعیت شبکه  و سپس با کمک رسانه های استان به مطالبه گری از نمایندگان مجلس و مدیران ستادی پرداخت.

مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان با تاکید بر اینکه ۴ دهم درصد مشترکین برق استان در بخش صنعت هستند، گفت:  مشترکین صنعتی ۱۴/۹۵ درصد  ، مشترکین خانگی ۴۹درصد  و مشترکین بخش کشاورزی نیز ۱۲ درصد مصرف برق را به خود اختصاص داده اند.

مهدیزاده پیک مصرف سالانه را ۱۵ خرداد تا ۱۵ شهریور عنوان کرد و گفت: در سال جاری  اطلاع رسانی بسیار زیادی در زمینه رعایت الگوی مصرف انجام شد، لذا شناخت زمان پیک سالانه ،  روز و ساعت مصرف اولین آیتم درمدیریت مصرف برق است.

درست مصرف کردن نگاه خاصی می طلبد

وی افزود: بهترین الگوی در کاهش مدیریت مصرف این است یک ساعت قبل از اذان ظهر و مغرب و تا سه ساعت بعد از اذان در کاهش مصرف برنامه ریزی و مدیریت داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان با تاکید بر اینکه  درست مصرف کردن نگاه خاصی را می طلبد، تصریح کرد: شایسته است تا در ساعات پیک، استفاده از لوازم پرمصرف خود را تا حد امکان کاهش و در همزمانی مصارف دقت کافی و وافی را داشته باشیم.

محمد تقی مهدیزاده تاکید کرد:  براساس مصوبه هیئت وزیران برنامه های مدیریت مصرف تدوین و در راستای کاهش خاموشی ها مشترکین خانگی به ادارات ابلاغ شد. و براین اساس ، ادارات موظفند که در ساعات اداری ۳۰ درصد و در ساعات غیر اداری ۶۰ درصد کاهش مصرف انرژی برق داشته باشند.

وی در خصوص سرقت تجهیزات و سیم های شرکت توزیع برق یاداور شد: در سال گذشته حدود ۶۱ تن سیم ،  ۴۷ دستگاه ترانس به ارزش ریالی بیش از ۲۰ میلیارد تومان سرقت شد.