اتمام ظرفیت بیمارستان های گیلان | کمبود تخت ICU برای بیماران بدحال
اتمام ظرفیت بیمارستان های گیلان | کمبود تخت ICU برای بیماران بدحال
خزر: در حال حاضر هزار و ۶۷ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های گیلان بستری هستند و در برخی از شهرستان‌ها ظرفیت بستری بیمارستان‌ها تکمیل شده است.

به گزارش خزرآنلاین، در حال حاضر تمام شهرستان‌های استان گیلان به جز شهرستان رضوانشهر در وضعیت قرمز قرار دارد که البته شهرستان رضوانشهر نیز در وضعیت پرخطر کرونایی به سر سر می‌برد. بر همین اساس گفته می شود ظرفیت بیمارستان های گیلان تکمیل شده است. 

استان گیلان در حالی با بحران کرونا دست و پنجه نرم می‌کند که شمار بستری‌شدگان کرونایی، بیماران بدحال و بیماران سرپایی رفته رفته در حال افزایش بوده و نمودار آمار بستری‌شدگان کرونایی در هفته‌های متوالی در گیلان صعودی بوده است.

طبق اظهارات حسن رخ شاد مدیر گروه بیماری‌های مرکز بهداشت گیلان در حال حاضر ظرفیت بستری در بسیاری از بیمارستان‌های شهرستان‌های استان گیلان تکمیل شده و با اتمام ظرفیت بیمارستان های گیلان، جا برای بستری بیماران شدیداً بدحال در آی سی یو بیمارستان‌ها وجود ندارد.

طبق آخرین اعلام وضعیت شیوع کرونا در گیلان در حال حاضر هزار و ۶۷ بیمار کرونایی در بیمارستان‌ های استان گیلان بستری هستند که ۲۴۴ نفر در ۲۴ ساعته گذشته به این آمار افزوده شده‌اند.

در پی وضعیت بحرانی استان گیلان محدودیت‌هایی برای کسبه و اصناف در شهرهای قرمز و نارنجی کرونایی در نظر گرفته شده که البته برخی از اصناف به دلیل مسائل و مشکلات اقتصادی قادر به رعایت محدودیت‌ها و تعطیلی واحدهای خود نیستند.

از طرفی شلوغی‌ها در مبادی ورودی و خروجی استان گیلان اعم از رودبار، رودسر و آستارا در شیوع بیشتر بیماری کرونا در استان نقش به‌سزایی داشته که طبق تصمیم ستاد استانی مقابله با کرونا ورود و خروج خودروها در این مبادی کنترل می‌شود.

بیشتر بخوانید:
محرومیت سنگین برای مازیار زارع