اجرای برنامه شهر سالم – شهرپایدار مهم ترین برنامه دانشگاه علوم پزشکی است
اجرای برنامه شهر سالم – شهرپایدار مهم ترین برنامه دانشگاه علوم پزشکی است
خزر: هدف از اجرای این طرح رسیدن به عدالت در سلامت است. یعنی دسترسی عادلانه به خدمات اولیه سلامت در اختیار همه افراد ساکن شهر و حاشیه شهر داشته قرار بگیرد.

به گزارش خزرآنلاین، دکتر آبتین حیدرزاده حیدرزاده اظهار کرد: با اینکار عملا هر خانواده یک سفیر سلامتی خواهد داشت. یک پزشک عمومی خواهد داشت که با خانواده ها در ارتباط هستند و از طریق سیستم ارجاع با کمترین هزینه می‌توانند با خانواده ها ارتباط برقرار کنند و از پزشکشان استفاده کنند.

حیدرزاده در پاسخ به اینکه چندنفر تحت پوشش این طرح قرار خواهند گرفت گفت: برنامه ما دسترسی داشتن کل مردم گیلان به این طرح است اما این طرح از شهرستان انزلی آغاز می‌شود و بعد با شهرستان لنگرود ادامه پیدا خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:
جزییات تکان دهنده از زمین خواری عضو شورای یک شهر کوچک ساحلی!

وی در رابطه با پیش بینی اعتبار لازم برای این طرح گفت: کل اعتبار پیش بینی شده در کشور معادل ۱۳۰۰ میلیارد تومان است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی گیلان خاطر نشان کرد: ما سه برنامه از قبیل، پزشک خانواده شهری، هر خانه یک پایگاه سلامت و شهر سالم-شهر پایدار داریم تا مردم از یک محیط زیست پاکیزه با بهترین شرایط ممکن بهره بگیرند.

بیشتر بخوانید:
شکایت از کارمند بیمارستان بعدِ مرگ ۳ بیمار کرونایی

حیدرزاده مهم ترین برنامه دانشگاه علوم پزشکی در استان گیلان را اجرای برنامه شهر سالم-شهر پایدار دانست و گفت: بیشترین خطر از طریق دفع فاضلاب و دفع نامناسب پسماند به گیلان وارد شده و تا پایان سال ۹۹ پوشش کامل این طرح در سطح استان را شاهد خواهیم بود.