اختصاص ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی به صندوق پژوهش و فناوری گیلان
اختصاص ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی به صندوق پژوهش و فناوری گیلان
خزر: 200 میلیارد ریال توسط صندوق نوآوری و شکوفایی کشور جهت حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و تحقق اقتصاد دانش‌بنیان، به صندوق‌ پژوهش و فناوری گیلان اختصاص یافت.

به گزارش خزرآنلاین، مدیران صندوق نوآوری و شکوفایی به عنوان یکی از نهادهای توسعه و حمایت از شرکت های دانش بنیان در کشور، با سفری یک روزه به استان گیلان، ۳ قرارداد به ارزش مجموع ۲۰۰ میلیارد ریال با صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی گیلان امضا کردند که ۱۵۰ میلیارد ریال قرارداد اعطا خط اعتباری، ۳۰ میلیارد ریال تسهیلات جعاله جهت توسعه زیست بوم فناوری استان و ۲۰ میلیارد ریال تسهیلات جهت ارائه به شرکت های متضرر از کرونا می باشد.

گفتنی است در این طرح، صندوق‌ پژوهش و فناوری به عنوان عامل صندوق نوآوری و شکوفایی خواهد بود، به گونه‌ای که طرح‌ها را بررسی و ارزیابی کرده و بعد از انعقاد قرارداد و همزمان با انجام نظارت بر طرح‌ها، تامین مالی از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی صورت خواهد گرفت.

با این تسهیلات صندوق‌های پژوهش و فناوری می‌توانند نسبت به اعطای تسهیلات به شرکت‌ها یا سرمایه‌گذاری اقدام کرده و در راستای اساسنامه خود فعالیت داشته باشند.

صندوق پژوهش و فناوری گیلان از سال ۹۸ به صورت غیر دولتی فعالیت خود را آغاز نموده است و در حال حاضر خدماتی نظیر سرمایه گذاری خطرپذیر، ارائه انواع تسهیلات، صدور ضمانت نامه، لیزینگ محصولات فناورانه و خدمات توانمندسازی ارائه می نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به آدرس اینترنتی gilanfund.ir مراجعه نمایید.

بیشتر بخوانید:
شهردار رشت: عمارت تاریخی شهرداری رشت مرمت می شود