اخطار به ۳۰ دستگاه اجرایی پرمصرف برق در گیلان
اخطار به ۳۰ دستگاه اجرایی پرمصرف برق در گیلان
خزر: مدیرعامل توزیع برق گیلان گفت: به ۳۰ دستگاه اجرایی که مصرف برق خود را در ساعات اداری کاهش نداده‌اند، اخطار داده شد.

به گزارش خزرآنلاین، محمدتقی مهدی‌زاده با بیان اینکه براساس مصوبه هیات وزیران دستگاه های اجرایی در ساعات ادارای تا ۳۰ درصد و در ساعات غیر اداری ۶۰ درصد از مصرف برق خود را باید کاهش دهند، اظهار کرد: تاکنون ۳۰ دستگاه اجرایی برای اینکه به این ۳۰ درصد کاهش مصرف نرسیده‌اند اخطار گرفته اند و عمدتا با دریافت این اخطار توانسته‌اند تا حدودی مصرف برق را کاهش دهند.

وی از قطع برق دستگاه های اجرایی پرمصرف تا چند روز آینده خبرداد و افزود: چند دستگاه اجرایی هنوز کاهش مصرف برق را رعایت نکرده اند که باید هرچه سریعتر به این درصد کاهش برسند.  

مهدی‌زاده تصریح کرد: باتوجه به وضعیت صنعت برق ضروری است از تمامی تریبون های ممکن بر مبحث مدیریت مصرف برق تاکید شود و برای اجرای طرح های رویت پذیری و کنترل پذیری مصرف برق و همچنین طرح های پیکسایی تلاش شبانه روزی داشته باشیم.

وی بر آمادگی اکیپ ها برای رفع مشکلات تاکید کرد و افزود:  اکیپ های خط گرم در کل شرکت باید تقویت و تجهیز شوند و برای تعمیرات شبکه در نقاط آسیب پذیر باید با داشتن برنامه مدون اقدام کنیم تا مردم از منافع آن بهره مند شوند.

مدیرعامل توزیع برق گیلان خاطرنشان کرد: در حل مشکلات موجود انتظار داریم همه مسئولان در شرکت حضور میدانی داشته باشند تا برطرف‌سازی چالش‌ها و بحران‌ها به بهترین شکل و کمترین هزینه انجام شود.

مهدی زاده همچنین به بازدیدهای میدانی، سرقت انرژی، برکناری شبکه های فرسوده و جدیت در نوسازی شبکه ها با کابل خودنگهدار و… تاکید کرد.

وی یکی از عوامل مهم افزایش بهره وری را تغییر در نگرش و فرهنگ سازمانی دانست و افزود: برای هر یک از اقدامات باید هدف و چشم اندازی تعریف شود و تعریف شعاری که هدف را معلوم و دورنمایی از فعالیتها را مشخص کند را خواستار شد.