ارسلان سالاری، دانشگاه علوم پزشکی گیلان و موج ها ایستادگی در برابر کرونا!
ارسلان سالاری، دانشگاه علوم پزشکی گیلان و موج ها ایستادگی در برابر کرونا!
خزر: یادمان باشد سالاری به مثابه بسیاری از همکارانش اجباری به پذیرش این روزهای سخت نداشت. پزشک حاذقی که می توانست در ایام کرونا، حفظ سلامت خود و خانواده اش را در اولویت بداند، هم استانی هایش را مثل خانواده اش دانست و پشت شان را خالی نکرد. 

به گزارش خزرآنلاین، تنها چند ماه پس از حضورش در راس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، پای ویروس کرونا به ایران و گیلان باز شد. کرونایی که آمده بود تیر خلاص بر پیکره نحیف و بدهکار دانشگاه باشد! 

عزم سالاری اما جزم و انگیزه اش بالا بود. میدان را انصافا خالی نکرد. دستاورد رفت و آمدهای پی در پی اش به تهران و بهره مندی از حضور یک گیلانی در دفتر معاون رئیس جمهور، همان فرصت طلبی به نفع جان مردم و دریافت بودجه برای تجهیزاتی بود که بعدها و در اوج گیری ایام کرونا، به معنای واقعی به داد بیماران رسید. اگرچه خودش هم در این میان، به کرونا مبتلا شد! 

ورود نخستین دستگاه آنژیوگرافی محیطی مغز گیلان و استقرارش در مرکز درمانی پورسینا، دریافت مجوز احداث بیمارستان هزار تختخوابی، از سرگیری ساخت دانشکده پزشکی در سایت لاکان که حدود ۲۵ سال پیش به‌صورت یک اسکلت نیمه کاره رها شده بود، تجهیز بیمارستان های رودبار، لاهیجان، آستارا، رودسر به دستگاه سی تی اسکن، افزایش چندین برابری تعداد تخت های icu و دستگاه های اکسیژن ساز در بیمارستان رازی رشت به عنوان خط مقدم مبارزه با کرونا و حتی همین امروز و در ایام استقرار دولت جدید، آغاز عملیات اجرایی احداث مرکز آموزشی-درمانی ۳۵۰ تختخوابی جایگزین پورسینای رشت همه و همه نشان می داد، سالاری هر چه در توان داشت، گذاشت تا نگذارد کرونا یک دانشگاه و یک استان را مغلوب کند! 

باور کنیم یا نه، این مرد موج ها از کرونا را در گیلان به چشم دیده و مدیریت کرده است. در برابر درخواست های بجای معوقات کارانه همکارانش، همواره حق را به آنان داده و در این روزهای سخت و طاقت فرسا که حتی مسئولان ارشد وزارت بهداشت در تهران هم با آن بودجه عریض و طویل کاسه چه کنم در دست گرفته اند، با تمام کمبودهای زیرساختی، اجازه نداده شالوده مدیریت بهداشتی استان از هم بپاشد. 

یادمان باشد سالاری به مثابه بسیاری از همکارانش اجباری به پذیرش این روزهای سخت نداشت. پزشک حاذقی که می توانست در ایام کرونا، حفظ سلامت خود و خانواده اش را در اولویت بداند، هم استانی هایش را مثل خانواده اش دانست و پشت شان را خالی نکرد. 

گیلان از این مرد به احترام یاد خواهد کرد. حالا چه عرضه حفظ دستاوردهایش را داشته باشند و چه نداشته باشند! چه مجوزهایی که گرفته، اجرایی شود چه نشود، دکتر سالاری بی شک امانت دار خوبی برای مردم بوده و نام و چهره خود را بر دیوارنگاره های مفاخر این استان به خوبی صیقل داده است.