از ادعای فعالیت در ستاد انتخاباتی استاندار گیلان تا عملکرد کوتاه مدتی که مورد نقد است!
از ادعای فعالیت در ستاد انتخاباتی استاندار گیلان تا عملکرد کوتاه مدتی که مورد نقد است!
خزر: فائزی برای دور نگه داشتن دامن آموزش و پرورش گیلان از حواشی، می بایست توجه بیشتری را بر اقدامات خود و مجموعه تحت امرش داشته باشد وگرنه چه بسا ضعف های احتمالی آینده، خواسته یا ناخواسته افراد بیشتری به غیر از خود او را در

به گزارش خزرآنلاین، مدت زمان زیادی از حضور و انتصاب محمد فائزی بر راس آموزش و پرورش گیلان نمی گذرد. همان انتصابی که جبار کوچکی نژاد آن را مرهون اصرار بیش از حد استاندار در انتصاب فردی از ستاد انتخاباتی اش به عنوان مدیر کل آموزش و پرورش استان خوانده بود.

در همین مدت کوتاه اما بروز برخی حواشی سبب شد تا نام آموزش و پرورش گیلان بعضا مرز رسانه های استانی را درنوردیده و نام این سازمان حتی به تیتر رسانه های کشوری هم کوچ کند. انتشار گسترده فیلم ضرب و شتم دانش آموز آستارایی که پای وزیر آموزش و پرورش را به آستارا کشاند، اگرچه تا کنون، نقطه عطف حواشی دوران مدیریتی فائزی به شمار می آید اما پایان این حواشی نبود.

 در آخرین مورد، تخریب دیوار حائل دبیرستان تاریخی شهید بهشتی رشت و اداره کل آموزش و پرورش گیلان و استفاده از محوطه این بنای ارزشمند تاریخی به عنوان محلی برای پارک خودروهای متعلق به آموزش و پرورش استان سبب شده تا عملکرد فائفی مجددا زیر ذره بین رسانه ها قرار بگیرد.

این اقدام به حدی عجیب بود که سرپرست معاونت میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان، در واکنش به آن، خبر از مذاکره با آموزش و پرورش گیلان برای احیای دیوار مذکور طی مدت معینی داده و بگوید که در صورت عدم احیای این دیوار، بر اساس مقررات و ضوابط حاکم اقدامات لازم انجام خواهد شد!

 به این ها، انتشار فیلمی از یک مدرسه راهنمایی در یکی از روستاهای صومعه سرا که به اذعان منتشرکنندگانش، به مجتمع رفاهی و مکانی برای پذیرایی جشن ها تبدیل شده است، را هم بیفزایید! اگرچه مشخص نیست این اقدام در زمان مدیریت فائزی صورت گرفته یا نه، اما عدم واکنش آموزش و پرورش گیلان حداقل در بُعد رسانه ای نسبت به فیلم منتشر شده، عجیب است!

 هر چه که هست، تصدی فائزی بر راس آموزش و پرورش گیلان حتی اگر ناشی از اصرار استاندار گیلان هم که نباشد، اما بعید است که مورد تایید استاندار گیلان هم نبوده باشد. بالاخره استاندار گیلان به واسطه جایگاه حقوقی خود، نقشی تاثیرگذار را در بروز و البته ممانعت از بروز برخی انتصابات ایفا خواهد نمود.

 در پایان، به نظر می رسد فائزی برای دور نگه داشتن دامن آموزش و پرورش گیلان از حواشی، می بایست توجه بیشتری را بر اقدامات خود و مجموعه تحت امرش داشته باشد وگرنه چه بسا ضعف های احتمالی آینده، خواسته یا ناخواسته افراد بیشتری به غیر از خود او را در محکمه افکار عمومی به بوته نقد بکشد.