استقبال نمایندگان گیلان از تصمیم وزیر/ توقف انتصاب همراه با اشکالات قانونی مدیرعامل شرکت برق گیلان
استقبال نمایندگان گیلان از تصمیم وزیر/ توقف انتصاب همراه با اشکالات قانونی مدیرعامل شرکت برق گیلان
خزر: محمد اسماعیل هنرمند مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان، اسفند ماه سال ۱۳۹۸ و بر اساس فرایند شایسته گزینی و صدور و ابلاغ حکم به این سمت منصوب شد.

به گزارش خزرآنلاین، محمد اسماعیل هنرمند مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان، اسفند ماه سال ۱۳۹۸ و بر اساس فرایند شایسته گزینی و صدور و ابلاغ حکم به این سمت منصوب شد. در آیین معارفه هنرمند، همایون حائری معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی و غلامعلی رخشانی مهر معاونت هماهنگی توزیع توانیر نیز به گیلان آمدند و هنرمند را که معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق گیلان بود، به جای جمشید طالبی به عنوان مدیرعامل جدید شرکت توزیع برق گیلان معرفی کردند.

هنرمند در مدت کوتاه حضور خود در راس شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان، تلاش های زیادی را برای جذب تسهیلات بانکی به‌منظور بهسازی شبکه توزیع انجام داده و شهریورماه امسال هم شبکه سه هزار کیلومتری کابل خود نگهدار را در رشت اجرا کرد.

با این حال، دیروز رسانه ها خبر از انتصاب سرپرست جدید شرکت توزیع برق گیلان به استناد مصوبه هیئت مدیره دادند! این در حالی است که صدور حکم سرپرست جدید با اشکالات قانونی همراه بوده و بدون انجام فرآیند قانونی، بدون مصوبه هییت مدیره و اخذ استعلام های لازم از مراجع امنیتی و ذیصلاح توسط شرکت توانیر صورت گرفته است.

این اقدام با مخالفت هایی هم روبرو شد تا آن جا که اجرای حکم صادره در حال حاضر به دستور وزیر متوقف شده است. شاهد این ادعا، حضور محمد اسماعیل هنرمند در جلسه صبح دیروز اقتصاد مقاومتی استان است که به ریاست استاندار گیلان و در محل استانداری تشکیل شد. 

گفتنی است این تصمیم وزیر در جلوگیری از اجرای حکم و ممانعت از معارفه سرپرست جدید با حمایت و استقبال نمایندگان گیلان روبرو شده است. 

بیشتر بخوانید:
واکاوی اعمال محدودیت های کرونایی در گیلان