افتتاح و بهره برداری از ۳۱ پروژه آبفای گیلان با اعتباری بالغ بر ۲۷۵ میلیارد ریال همزمان با هفته دولت
افتتاح و بهره برداری از ۳۱ پروژه آبفای گیلان با اعتباری بالغ بر ۲۷۵ میلیارد ریال همزمان با هفته دولت
خزر: همزمان با گرامیداشت هفته دولت 31 پروژه آب و فاضلاب در سطح استان گیلان با اعتباری بالغ بر 275 میلیارد ریال با حضور مسئولین استان به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش خزرآنلاین، سید محسن حسینی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل این شرکت با اشاره به لزوم اطلاع رسانی از فعالیت دستگاههای اجرایی در راستای اعتبارات تخصیصی دولت جهت اجرای پروژه ها افزود: شرکت آبفای گیلان با ۳۱ پروژه قابل افتتاح و بهره برداری در حوزه آب و فاضلاب در سطح استان به استقبال هفته دولت خواهد رفت.

مدیرعامل شرکت آبفای گیلان ارتقاء تصفیه خانه های آب در شهرهای رشت، رودسر، صومعه سرا، شفت، کوچصفهان و گوراب زرمیخ را از اهم این پروژه ها دانست و افزود: این پروژه با استفاده از اعتبارات ملی به مبلغ ۵ میلیارد ریال اجرا شد و فاز ۲ آبرسانی به دوران محله چابکسر با لوله گذاری بطول ۳۵۰۰ متر و اعتبار ۱۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی از دیگر پروژه های آماده بهره برداری در هفته دولت می باشد.

وی همچنین با اشاره به اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب فاز ۲ مسکن مهر رشت و توسعه شبکه فاضلاب مناطق مختلف شهر رشت به طول ۶۰۰ متر اظهار داشت: جمع آوری فاضلاب مسکن مهر از محل اعتبارات ملی به میزان ۵۰ میلیارد ریال اجرا شد و پروژه جمع آوری و انتقال فاضلاب به تصفیه خانه فاضلاب شهر فومن به طول ۴۳۸ متر نیز از همین محل به میزان ۹ میلیارد ریال اجرا شد.

مدیرعامل آبفای گیلان ساخت ایستگاه پمپاژ واسط سایت آبرسانی صفرابسته، توسعه شبکه آبرسانی کلویر و نویر انزلی، تأمین آب آشامیدنی روستای کیاسه و حفر و تجهیز دو حلقه چاه در شهرستان رشت را از اهم پروژه های آبرسانی عنوان کرد و افزود: ۲۸۵۴۵ متر لوله گذاری و توسعه شبکه آب در سطح شهرستانهای رشت، آستانه اشرفیه، تالش، رضوانشهر و لاهیجان انجام شد که در هفته دولت به بهره برداری می رسد.

وی همچنین نصب و راه اندازی سامانه الکترولیز نمک طعام را از دیگر پروژه های اجرایی هفته دولت اعلام کرد و گفت: این پروژه با استفاده از اعتبارات ملی به میزان یک میلیارد ریال در سیاهکل اجرا شد و بهسازی سیستم فیلتراسیون احمدسرگوراب شفت نیز از دیگر پروژه های قابل افتتاح این ایام می باشد.

مدیرعامل آبفای گیلان مجموع اعتبارات هزینه شده برای ۲۱ پروژه را ۲۷۵٫۶۴۳٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال اعلام کرد و یادآور شد: این پروژه ها از محل اعتبارات استانی، ملی و جاری تأمین اعتبار شده و زمینه اشتغال ۱۶۲ نفر بصورت موقت و ۳ نفر بصورت دائم فراهم شده است.

بیشتر بخوانید:
انعقاد قرارداد احداث و بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب شهر صومعه سرا