افتتاح ۵۹۴ پروژه دستاوردهای شاخص خدمت رسانی شرکت توزیع برق گیلان در هفته دولت سالجاری
افتتاح ۵۹۴ پروژه دستاوردهای شاخص خدمت رسانی شرکت توزیع برق گیلان در هفته دولت سالجاری
خزر: دکتر محمد اسماعیل هنرمند مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان همزمان با سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها از افتتاح 594 پروژه برق رسانی و بهینه سازی تاسیسات شهری و روستایی در هفته دولت 1400 با اعتباری بالغ بر 1028265 میلیون ریال خبر داد.

به گزارش خزرآنلاین، وی خاطرنشان کرد: با تلاش ، پیگیری و همدلی مدیران ارشد ستادی، اجرایی و کارکنان دست اندرکار شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان تعداد۵۹۰ پروژه شهری و روستایی در خصوص احداث و بهینه سازی شبکه فشار ضعیف و متوسط و ترانسفورماتورهای برق برای تقویت ولتاژ برق مشترکین افتتاح خواهد شد.

 هنرمند گفت: ۴ پروژه برق رسانی روستایی نیز به مبلغ بیش از ۳ میلیارد تومان در هفته دولت افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.

مدیرعامل توزیع برق گیلان افزود: روستای کلستان در شهرستان لاهیجان، روستاهای کلمر و لتن پرت در شهرستان تالش همگی بوسیله انرژی خورشید و بصورت فتوولتاییک برقدار خواهند شد و روستای هده نیز بوسیله احداث شبکه مورد برق رسانی قرار می گیرد.

وی تاکید کرد: با اجرای این پروژه های تامین برق روستایی، مجموعاً تعداد ۱۸۱ خانوار روستایی از نعمت روشنایی برق؛ بهره مند خواهد شد.

هنرمند اظهار داشت: تعداد روستاهای برقدار استان گیلان ۲۵۶۴ روستا می باشد که تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار طبق سرشماری سال ۸۵ ، در سال ۱۳۸۹ برقدار شده اند و در حال حاضر برق رسانی به روستاهای زیر ۱۰ خانوار پس از تامین اعتبار به ترتیب اولویت و درصورت اخذ مجوز از سازمان منابع طبیعی در دست اقدام می باشد .

شایان ذکر است شرکت توزیع برق گیلان بیش از یک میلیون و ۵۳۷ هزار مشترک در کل استان گیلان دارد.

بیشتر بخوانید:
رؤسای کمیسیون‌های تخصصی شورای‌شهر رشت انتخاب شدند