افزایش تصاعدی بیماران کرونایی در گیلان | مرگ بیمارستانی دلتا ۲ برابر است
افزایش تصاعدی بیماران کرونایی در گیلان | مرگ بیمارستانی دلتا ۲ برابر است
خزر: معاون درمان علوم پزشکی گیلان، مهمترین عامل شیوع زیاد و افزایش تصاعدی تعداد بیماران کرونایی طی روزهای اخیر را عدم رعایت همگانی پروتکل های بهداشتی از سوی مردم دانست و افزود: متاسفانه با پیک شیوع کرونای دلتا مواجه هستیم.

به گزارش خزرآنلاین، معاون درمان علوم پزشکی گیلان، مهمترین عامل شیوع زیاد و افزایش تصاعدی تعداد بیماران کرونایی طی روزهای اخیر را عدم رعایت همگانی پروتکل های بهداشتی از سوی مردم دانست و افزود: متاسفانه با پیک شیوع کرونای دلتا مواجه هستیم.

دکتر انوش دهنادی مقدم در گفت وگویی از بستری شدن ۱۲۹ بیمار جدید کرونایی طی شبانه روز گذشته خبر داد و اظهار کرد: در حال حاضر ۴۳۲ بیمار کرونایی در سطح بیمارستان های استان بستری هستند و حال ۶۱ نفر وخیم است.

وی مهمترین عامل شیوع زیاد و افزایش تصاعدی تعداد بیماران کرونایی طی روزهای اخیر را عدم رعایت همگانی پروتکل های بهداشتی از سوی مردم دانست و افزود: متاسفانه با پیک شیوع کرونای دلتا در کشور مواجه هستیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه ویروس نوع دلتا از ویروس اولیه قدرت سرایت بیشتری دارد، تصریح کرد: قدرت سرایت ویروس دلتا ۵۰ تا ۶۰ درصد بیشتر از ویروس انگلیسی و قدرت سرایت ویروس انگلیسی ۵۰ درصد بیشتر از ویروس ووهان است.

دهنادی مقدم، قدرت کشندگی داخل بیمارستانی کرونای دلتا را دو برابر دانست و گفت: شرایط بیماری ایجاب می کند مردم پروتکل های بهداشتی را با جدیت و قاطعیت بیشتری دنبال کنند.

وی در حال حاضر بزرگترین خطر برای استان گیلان را افزایش میزان مسافرت ها دانست و خاطرنشان کرد: مردم از مسافرت های غیر ضروری به گیلان خودداری کنند.

معاون علوم پزشکی گیلان، همچنین از مردم خواست فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند و یادآور شد: از شرکت در مکان های شلوغ و دورهمی ها و میهمانی ها و رستوران ها و بانک ها و نواحی ساحلی پرهیز کنید؛ استفاده از ماسک به ویژه در سرویس های عمومی و ضد عفونی کردن دست ها نیز فراموش نشود.