افزایش حقوق کامل ۲۵ درصدی فقط برای حداقل‌بگیران
افزایش حقوق کامل ۲۵ درصدی فقط برای حداقل‌بگیران
خزر: عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به مکانیزم افزایش ۲۵ درصدی در سال ۱۴۰۰ گفت: افزایش حقوق ۲۵ درصد مطرح شد اما با این شیوه که حقوق های حداکثر بگیران تنها تا سقف دو میلیون و پانصد تومان به حقوقشان اضافه شود اما حقوق حداقل بگیران ۲۵ درصد به طور کامل باید به حقوقشان اضافه شود.

به گزارش خزرآنلاین، جبار کوچکی‌نژاد امروز در گفت‌وگویی با اشاره به روند بررسی بودجه ۱۴۰۰ و اصلاحیه آن در صحن مجلس اظهار کرد: تبصره دو بند واو تبصره ۶، هشت، ۱۲ و ۱۸ با ایراداتی همراه بود که به کمیسیون  تلفیق برگشت داده شد و اصلاحاتی صورت گرفت.

وی با بیان اینکه در تبصره دو بند واو، بحث همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، خدمات کشوری، ایثارگران، هیات علمی و رتبه بندی فرهنگیان مطرح بود گفت: ۱۵۰ هزار میلیارد تومان دولت پیش‌بینی کرده که از طریق واگذاری سهام شرکت ها، آن را به دست آورده و تامین کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بودجه ۱۴۰۰ ،  ۹۰ هزار میلیارد تومان مصوب شد که برای بازنشستگان تامین اجتماعی و رد دیون تامین اجتماعی با توجه به تاکید قانون برنامه، مبنی بر صفرشدن بدهی دولت به  تامین اجتماعی تصریح کرد:  ۹۰ هزار میلیارد تومان رای آورد که عملاً بسیاری از پیشنهادات نمایندگان باقی می‌ماند. چراکه ۳۰ هزار میلیارد تومان به بحث همسان سازی بازنشستگان  کشوری و ۳۰ هزار میلیارد هم برای لشکری در نظر گرفته می شود.

نماینده مردم شهرستان رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بحث بیمه معلمان مدارس غیرانتفاعی، کارمندان دانشگاه در همسان‌سازی حقوق، کارمندان دامپزشکی و کتابخانه‌ها از موضوعات پیشنهادی نمایندگان مجلس برای تامین بودجه بوده است افزود: یا باید ۹۰ هزار میلیارد تومان بدهی تامین اجتماعی جابه‌جا شود و یا این گونه ممکن است برخی از پیشنهادات حذف گردد.

کوچکی نژاد با اشاره به مکانیزم  افزایش ۲۵ درصدی در سال ۱۴۰۰ گفت: افزایش حقوق ۲۵ درصد مطرح شد اما با این شیوه که حقوق‌های حداکثر بگیران تنها تا سقف دو میلیون و پانصد تومان به حقوقشان اضافه شود اما حقوق حداقل بگیران ۲۵ درصد به‌طور کامل باید به حقوقشان اضافه شود.

عضو مجمع نمایندگان گیلان با تشریح فرایند افزایش حقوق ۲۵ درصد برای حداقل و حداکثر بگیران تصریح کرد: برای مثال اگر کسی ۲۰ میلیون تومان حقوق می‌گیرد افزایش ۲۵ درصد برای او به‌طور کامل انجام نمی‌شود و تنها دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به حقوق  افزوده می‌شود اما حداقل بگیران به‌صورت کامل ۲۵ درصد افزایش حقوق را دریافت خواهند کرد.

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به تعیین سقف ۴۵۰ هزار میلیارد تومان برای بازنشستگی پایان خدمت، تصریح کرد: در تبصره ۱۸ سازمان هدفمند کردن یارانه‌ها، حدود ۳۲ هزار میلیارد تومان منابع در اختیار استانداری‌ها برای اشتغال با مشارکت بانک‌ها قرار می‌گیرد و چون نرخ آن یک درصد سود است ۳۲ هزار میلیارد با ۱۸ درصد بانک‌ها ادغام‌شده و تقریباً وام ۹ درصد سود می‌تواند به بخش اشتغال داده شود که رقمی حدود بالای ۶۰ هزار میلیارد تومان می‌باشد.

وی با بیان اینکه پرداخت وام اشتغال ۹ درصدی می‌تواند سهم خوبی در افزایش تولید و اشتغال داشته باشد، گفت: با توجه به بررسی‌ها انتظار می‌رود که امروز در روز شنبه با سه شیفت کار بودجه به اتمام برسد.

بیشتر بخوانید:
خریداری ۱۷ دستگاه ماشین‌آلات راهداری گیلان/ آماده باش نیروهای امدادی برای زمستان