افسران آمریکایی از ترس حاج قاسم‌ ایزی‌لایف می‌پوشیدند
افسران آمریکایی از ترس حاج قاسم‌ ایزی‌لایف می‌پوشیدند
خزر: سردار قاآنی با بیان اینکه به دشمن می‌گوییم شکست شما و انتقام شروع شده گفت: شما درون خانه‌های خودتان هم دیگر آرامش ندارید و بعید نیست در درون خانه از شما انتقام بگیریم.
به گزارش خزرآنلاین، سردار اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز (چهارشنبه ۱۷ دی) در اولین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی در کرمان اظهار داشت: ‌از ابتدای خلقت بشر تا امروز، نبرد انسان با خود و بیرون ادامه داشته و تا پایان هم ادامه خواهد داشت، اما این نبرد و مبارزه در دو بعد خود را نشان می‌دهد.
 
 سردار قاآنی در توضیح بیشتر افزود: بخشی از این نبرد در وجود خود انسان است و هر کسی که می‌خواهد مرد میدان مقاومت باشد باید این نبرد را از درون خود شروع کند.
 
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد:‌ شهید سلیمانی درباره واژه شهید فرموده‌اند که کسی شهید می‌شود که در ابتدا در درونش شهید شده باشد، لذا کسی می‌تواند مرد میدان مقاومت در بیرون باشد که در درونش و در نبرد درونی و نفسش مقاومت کرده و مرد میدان باشد. 
 
سردار قاآنی اظهار داشت: شهید سلیمانی جزو الگوهای ترکیب این دو نبرد بوده و در ابتدا در نبرد درونی با نفسش قهرمان شد و سپس این قهرمان درونی در بیرون از مرزها و هر کجا که لازم می‌شد تجلی و بروز و ظهور پیدا می‌کرد. 
 
وی با تأکید بر اینکه اسلام با مقاومت عجین شده است گفت: ما فرزندان نبی مکرم اسلام و سالار شهیدان هستیم و پیامبر اسلام وقتی آداب نماز را به ما آموختند راه مقاومت را هم پیش پای ما گذاشتند.
 
فرمانده نیروی قدس سپاه تصریح کرد: دشمنان و پست فطرتانی که در برابر جبهه مقاومت اسلامی قصد عرض اندام دارند بدانند که یکی از بزرگترین نقایص آنها عدم فهمشان است. 
 
سردار قاآنی با بیان اینکه جبهه مقاومت ریشه‌دار است و دشمن می‌خواهد با چه کسی مقابله کند، ادامه داد: فرزندان مقاومت در بهترین حالات روحی و وقت‌ها و در طول روز و در شفاف‌ترین حالات فکری رو به خدای تبارک و تعالی می‌کنند و حداقل در یک روز ۱۰ مرتبه از خداوند می‌خواهند که در طریق مقاومت باشند. 
 
وی گفت: ‌امام امروز بزرگوار ما درباره شهید سلیمانی می‌فرمایند که او اسم و رمز مقاومت ملت‌های مسلمان است یعنی اینکه این علمدار مقاومت پرچم مقاومت را از میان آیات مبارک قرآن بلند کرده و مسلمین را دوباره به این ارزش بزرگشان دعوت کرد. 
 
فرمانده نیروی قدس سپاه افزود: مقاومت چیزی نبوده که شهید سلیمانی ایجاد و تعریف کند، بلکه شهید سلیمانی در این مکتب دوستان و همراهان خود را یادآوری کرد که مقاومت ریشه عمیقی در مبانی دینی دارد.
 
وی با بیان اینکه در بیست سال گذشته جنگ را در دوره‌ای که مدعی بودند جهان تک قطبی ایجاد شده مباشران خودشان جنگ را از افغانستان شروع کردند که شکست خورند ادامه داد: در عراق هم با پول کشورهای کثیف منطقه از جمله سعودی و حمایت رژیم اشغالگر قدس باز هم شکست خوردند و عناصر تکفیری را جمع کردند.
 
سردار قاآنی با اشاره به اینکه وقتی امام ما در این عرصه وارد شد در عراق نیز علما به میدان آمدند افزود: وقتی آیت‌الله سیستانی فتوا دادند مردم عراق برای مبارزه با تکفیری‌ها به میدان آمدند و بهترین جوانان خود را برای دفاع از ارزش‌های اسلامی دادند.
 
وی با بیان اینکه شهید سلیمانی وقتی وارد این فضا می‌شد دل همه رزمندگانی که برای دفاع از اسلام آمده بودند شاد می‌شد که یک فرمانده که دین را می‌فهمد و بر مبنای دین عمل می‌کند در بین آنها حضور یافته است گفت: او حکیمانه عمل می‌کرد و حتی با دشمنش اول بر مبنای منطق وارد می‌شد.
 
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با اشاره به اینکه در اوج جنگ کوچک‌ترین ظلمی به کسی نکرد و این ویژگی‌ها بود که شهید سلیمانی را برجسته کرد افزود: همه باید بدانیم تعریف شهید سلیمانی صرفاً از بعد نظامی تعریف کاملی نیست؛ او واقعا قهرمان در میدان نظامی بود اما ویژگی‌های او فقط در میدان رزم با دشمن خلاصه نمی‌شود.
 
وی با بیان اینکه او وارد هر اجلاسی که می‌شد و سخنرانی می‌کرد با استدلال‌های محکم و منطق همه را متحیر می‌کرد گفت: حاج قاسم از عمق فکری و نگاه نافذ بصیرتی برخوردار بود و در کارها یک تصمیم پخته عقبه‌دار می‌گرفت.
 
سردار قاآنی با اشاره به اینکه شهید سلیمانی قهرمانی است که در منطق در فکر و تیزهوشی و نگاه راهبردی و در عمق بصیرت و عبودیت و بندگی خداوند قهرمان بود تصریح کرد: او بر خودش مسلط شده بود که توانست بر دیگران مسلط شود.
 
وی با بیان اینکه اگر امام ما راه و مسیر ما را به‌عنوان یک مکتب بیان می‌کند مکتب جایی است که مطالب در آن همه جانبه و چند بعدی عنوان می‌شود گفت: مکتب تربیت‌ساز بوده و استمرار دارد و مربوط به یک مقطع نیست.
 
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با اشاره به اینکه همه کسانی که با شهید سلیمانی کار کردند از درون روستاهای کرمان تا سرتاسر ایران و منطقه، هر کدامشان یک اثرپذیری تربیتی جدی از او داشتند گفت: علمداری میدان مقاومت را به گونه‌ای جلو می‌برد که مبتنی بر اصول اسلامی است.
 
وی با بیان اینکه شهید سلیمانی در کنار تمام برجستگی‌هایی که داشت هم محور کردن ویژگی‌هایش با محور ولایت ویژگی بزرگتر وی بود افزود: بزرگی شهید سلیمانی این بود که او کاری جز طریق ولایت انجام نمی‌داد.
 
سردار قاآنی با اشاره به اینکه حاج قاسم با کمال احترام با افراد برخورد می‌کرد اما در عمل بر محور ولایت بود گفت: تکریم شهید سلیمانی، ابومهدی و پورجعفری اگر چه واجب است اما ما در قبال آنها وظیفه داریم.
 
وی با بیان اینکه انتقام از جنایتکاران از لحظه اول آغاز شده و به نقطه پایانی نیز خواهد رسید ادامه داد: انتقام لازمه‌ای دارد و باید اول به دشمن سیلی‌هایی زد که سیلی اول تشییع جنازه باشکوه حاج قاسم بود.
 
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با اشاره به اینکه سیلی دوم زدن پایگاه آمریکایی بود بیان کرد: سیلی بعدی که باید به آمریکا زده شود کوچ استکبار از منطقه است.
 
وی با بیان اینکه یک دور شهید سلیمانی آمریکا را در بخش اول از عراق خارج کرد گفت: زمانی شهید سلیمانی توسط خود مردم آمریکا فشاری بر آمریکایی‌ها آورده بود که افسران آمریکا در درون تانک‌های خود ایزی لایف می‌پوشیدند.
 
سردار قاآنی با اشاره به اینکه در این دوره به دلیل جنایتی که انجام دادند و از روز اول نیز تحت فشار قرار گرفتند افزود: به حول و قوه الهی شاگردان مکتب شهید سلیمانی اول استخوان آمریکایی را خرد کرده و بعد از منطقه آنها را خارج می‌کنند.
 
وی با بیان اینکه به دشمن می‌گوییم شکست شما و انتقام از آمریکا شروع شده گفت: شما درون خانه‌های خودتان هم دیگر آرامش ندارید و بعید نیست در درون خانه از شما انتقام بگیریم.
 
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با اشاره به اینکه ترامپ و عوامل ترور شهید سلیمانی باید سر کلاس سلمان رشدی بنشینند و زندگی از این به بعد را از او آموزش ببینند افزود: اینگونه نیست که قهرمان ما را ترور کنند و بعد راحت زندگی کنند.
 
وی با بیان اینکه راه شهید سلیمانی بدون تغییر ادامه دارد و تقویت جبهه مقاومت روزبه‌روز افزایش پیدا خواهد کرد و کمتر نخواهد شد گفت: حمایت جبهه مقاومت استمرار پیدا خواهد کرد و این راه همچنان با قدرت پیش خواهد رفت.
 
سردار قاآنی با اشاره به اینکه رزمندگان جبهه مقاومت به هیچ چیزی جز نابودی اسرائیل فکر نمی‌کنند ادامه داد: هدف رزمندگان جبهه مقاومت برپایی حکومت جهانی امام زمان (عج) است و رهروان شهدا به کمتر از این قانع نخواهند شد.
بیشتر بخوانید:
سلفی با سقوط؛ سلام سپیدرود به فراموشخانه دسته دوم