انتقاد فرمانده سپاه قدس گیلان از اداره کل انتقال خون/ بسیج، امید مستضعفین و محرومان است
انتقاد فرمانده سپاه قدس گیلان از اداره کل انتقال خون/ بسیج، امید مستضعفین و محرومان است
خزر: به گفته فرمانده سپاه قدس گیلان، امسال به دلیل شیوع کرونا طرح راهیان نور مجازی دانش آموزان برای نخستین بار در استان گیلان برنامه‌ریزی‌شده و برای انجام این کار از شبکه شاد استفاده می‌شود.

به گزارش خزرآنلاین، سردار محمد عبدالله پور ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در سالن اجتماعات سپاه قدس گیلان با بیان اینکه تشکیل بسیج یکی از الطاف الهی پروردگار به جمهوری اسلامی بوده است، اظهار کرد: بسیج و بسیجیان در تمامی بحران‌ها حضوری فعال داشته و همواره حامی مستضعفین بوده و در مواقع حساس به یاری مردم می‌شتابند.

وی با اشاره به نقش بسیج در استقامت و ماندگاری انقلاب اسلامی گفت: امام راحل (ره) با تشکیل بسیج انقلاب را حفظ کرده و این نهاد در طول  ۴۰ سال تمامی تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده و در تمامی دوران انقلاب علاوه بر نقش مهم خود باعث سربلندی مردم در نظام مقدس جمهوری اسلامی‌شده است‌.

فرمانده سپاه قدس گیلان شعار سال بسیج مستضعفین را پیشرویی در خدمت و امیدآفرینی در جامعه دانست و بیان کرد: در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی مقام معظم رهبری می‌گوید تنها راه برداشتن گام دوم انقلاب را تزریق امید به جامعه بوده ولی بااین‌حال دشمنان و برخی از افراد بذر ناامیدی را به جامعه تزریق می‌کنند‌.

عبدالله پور از ۸۶۷ برنامه فرهنگی، ورزشی، آموزشی و مذهبی در هفته بسیج و در سطح استان گیلان خبر داد و تصریح کرد: سپاه قدس گیلان در هفته بسیج  انواع برنامه‌های فرهنگی و متنوع داشته و از ۸۶۷ برنامه در سطح استان ۵۷ برنامه آن محوری بوده و بسیار برای ترویج فرهنگ بسیجی مؤثر است.

وی با تأکید بر لزوم توجه به بازگو کردن فداکاری‌های شهدای سلامت در استان گیلان افزود: پرستاران و شهدای سلامت مجاهدان در راه خدا بوده و باید جوانان و آیندگان با این فداکاری‌ها آشنا شده و تنها را برای انجام این کار برگزاری یادواره‌های شهدا به‌ویژه شهدای سلامت است.

فرمانده سپاه قدس گیلان با اذعان به اینکه فرهنگ شهادت و ایثار باید در بین دانش آموزان گسترش پیدا کند، گفت: برگزاری راهیان نور دانش‌آموزی بسیار مهم بوده  و امسال به دلیل شیوع کرونا طرح راهیان نور مجازی دانش آموزان برای اولین بار در استان گیلان برنامه‌ریزی‌شده و برای انجام این کار از شبکه شاد استفاده می‌شود.

عبدالله پور فضای مجازی را یک فرصت برای انجام کارهای فرهنگی دانست و افزود: در کشور هیچ‌ بن‌بستی برای اجرا برنامه‌های فرهنگی در کشور نداشته و باید از فضای مجازی به‌درستی استفاده شود زیرا استکبار به دنبال نفوذ فرهنگی از طریق فضای مجازی است.

وی با اشاره به ساخت ۱۱۴ واحد مسکن مددجو توسط سپاه قدس گیلان تصریح کرد: تهیه مسکن به یکی از مهم‌ترین معضلات برخی افراد تبدیل‌شده از ۷۴۱ واحد مسکن مددجو که سپاه در دست‌ساخت دارد ۱۴۱ واحد مسکونی در هفته بسیج به بهره‌برداری رسیده و ۱۴ هزار بسته معیشتی تعدادی از آن هرروز در تمامی شهرستان‌های گیلان توزیع می‌شود.

فرمانده سپاه قدس گیلان بابیان اینکه در سپاه در حوزه صدور پروانه‌های باغی برنامه ویژه‌ای دارد، بیان کرد: برخی از کشاورزان برای دریافت تسهیلات بانکی نیاز به پروانه داشته و سپاه قدس گیلان در حوزه کشاورزی به صدور پروانه‌های باغی و زراعی می‌پردازد.

عبدالله پور با گله‌مندی از پایگاه انتقال خون در خصوص عدم همکاری با سپاه قدس گیلان افزود: کمبود نیازهای خونی در استان در شان مردم نبوده و سپاه قدس بارها به پایگاه انتقال خون اعلام کردیم که دستگاه انتقال خون را در اختیار سپاه قدس قرار داده تا ما بتوانیم تمامی نیازهای خونی استان را برطرف کنیم و هر بار به دلایل اداری با آن مخالفت شده است.

وی از طرح تکمیلی ملی مبارزه با کرونا به نام حاج قاسم سلیمانی خبر داد و گفت: برای کنترل کرونا باید بیماران کرونایی شناسایی و غربالگری کنیم به همین دلیل طرح تکمیلی ملی مبارزه با کرونا به نام حاج قاسم سلیمانی گذاشته‌شده و مقدمات کار در حال انجام بوده و از ۶۵ گروه شامل پزشک و پرستار استفاده می‌شود.

فرمانده سپاه قدس گیلان با انتقاد از مشکلات خوراک دام و طیور در استان گیلان و کشور تصریح کرد: خوراک دام و طیور قابل تحریم نبوده و ۱۰ درصد خوراک دام و طیور تولید داخل و ۹۰ درصد وارداتی است لذا می‌توانیم از طریق دریای خزر و آب‌های آزاد خیلی از کالاها را صادر و وارد کنیم ولی باید در حوزه خوراک دام و طیور به خودکفایی برسیم‌‌.

عبدالله با تأکید بر برخورد با احتکار کنندگان کالا در استان گیلان بیان کرد: برخی از انبارها در گیلان رسمی و برخی دیگر غیررسمی هستند لذا با انبارهای غیررسمی حکمش احتکار بوده و با آنان طبق قانون برخورد می‌شود.

بیشتر بخوانید:
با موافقت سازمان برنامه و بودجه کشور؛ بیمارستان های پورسینا و رازی رشت تجدید بنا می شوند