بدون ثبت نام به مراکز واکسیناسیون مراجعه نکنید | خطر انتقال ویروس در بی نظمی
بدون ثبت نام به مراکز واکسیناسیون مراجعه نکنید | خطر انتقال ویروس در بی نظمی
خزر: سخنگوی علوم پزشکی گیلان، از افراد خواست برای برقراری نظم در پایگاه های واکسیناسیون حتما اقدام به نوبت گیری آنلاین در سامانه «salamat.gov.ir» کنند و گفت: نوبت دهی مطابق واکسن های موجود در پایگاه ها است.

مهرابیان ادامه داد: افرادی که بدون ثبت نام به مراکز واکسیناسیون مراجعه می کنند، کار واکسیناسیون آنان در راستای تکریم ارباب رجوع انجام می شود، اما شاهد ایجاد تجمع و بی نظمی در مراکز هستیم که از نظر انتقال ویروس و بیماری کرونا خطرناک است.

به گزارش خزرآنلاین، دکتر فردین مهرابیان، با بیان اینکه مراکز واکسیناسیون استان گیلان براساس میزان واکسنی که در اختیارشان قرار می گیرد، به صورت شناور کاهش یا افزایش می یابد، اظهار کرد: در حال حاضر ۱۶۰ پایگاه واکسیناسیون ثابت و متغیر در استان فعال هستند.

وی ظرفیت فعالیت پایگاه های واکسیناسیون استان را بیش از ۴۰۰ مرکز دانست و افزود: با توجه به لغو شرایط سنی در تزریق واکسن، آماده افزایش شیفت کاری این مراکز در صورت نیاز و استفاده از توان شبکه مراکز خدمات جامع سلامت و خانه های بهداشت هستیم.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، از افراد خواست برای برقراری نظم در پایگاه های واکسیناسیون حتما اقدام به نوبت گیری آنلاین در سامانه «salamat.gov.ir» کنند و گفت: نوبت دهی مطابق واکسن های موجود در پایگاه ها است.

مهرابیان ادامه داد: افرادی که بدون ثبت نام به مراکز واکسیناسیون مراجعه می کنند، کار واکسیناسیون آنان در راستای تکریم ارباب رجوع انجام می شود، اما شاهد ایجاد تجمع و بی نظمی در مراکز هستیم که از نظر انتقال ویروس و بیماری کرونا خطرناک است.

وی همچنین از بستری شدن ۷۱ بیمار جدید کرونایی طی شبانه روز گذشته خبر داد و گفت: در حال حاضر ۴۹۰ بیمار کرونایی در سطح بیمارستان های گیلان بستری هستند و ۹۲ بیمار نیاز به مراقبت های ویژه دارند.

بیشتر بخوانید:
با همت سازمان همیاری شهرداری های گیلان؛ هشتمین نمایشگاه تخصصی قطعات خودرو افتتاح شد