اسناد مربوط به کمک های مالی به تیم حاجی پور را رسانه ای کنید!
اسناد مربوط به کمک های مالی به تیم حاجی پور را رسانه ای کنید!
خزر: انحلال تیم داماش برای هواداران رشتی فوتبال، اتفاقی غیرقابل باور و جبران ناپذیر بود. انحلالی که با گذشت ماه ها، هنوز هم برخی زوایای آن در هاله ای از ابهام است. با این حال یک سوال همچنان به قوت خود باقی است، چقدر از بودجه بیت المال شهرداری رشت برای کمک به داماش گیلان اختصاص یافته و چه بر سر این بودجه آمد؟

به گزارش خزرآنلاین، انحلال تیم داماش برای هواداران رشتی فوتبال، اتفاقی غیرقابل باور و جبران ناپذیر بود. انحلالی که با گذشت ماه ها، هنوز هم برخی زوایای آن در هاله ای از ابهام است. انحلال این تیم پرطرفدار، اگرچه ضربه مهلکی به پیکره نحیف فوتبال گیلان بود اما یک سوال همچنان به قوت خود باقی است، چقدر از بودجه بیت المال شهرداری رشت برای کمک به داماش گیلان اختصاص یافته و چه بر سر این بودجه آمد؟

برای پاسخ به این سوال باید گفت شورای شهر رشت در مقاطع زمانی مختلف شهرداری را مکلف نمود تا مبالغ هنگفتی را تحت عنوان کمک به تیم داماش اختصاص دهد. تیمی که مالکیتش با اسماعیل حاجی پور بوده و از همین رو عملا شهرداری مکلف شده بود تا به تیم متعلق به عضو شورا کمک مالی نماید! موضوعی مناقشه برانگیز که توجه به مقادیر ریالی مصوبات شورا، حواشی آن را بیشتر هم خواهد کرد. البته تکذیب های حاجی پور و ادعاهای گاه و بیگاه و بامزه اش مبنی بر عدم مالکیت داماش آن هم در نزدیکی مواقعی که قرار بوده کمک های مالی داماش به تصویب برسد، هم مزید بر علت است. 

جستجوی ساده در فضای مجازی نشان می دهد در جلسه خردادماه پارسال شورای پنجم رشت، اعضای شورا لایحه کمک ۱۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریالی به داماش و سپیدرود را به تصویب رساندند. جالب آنکه حاجی پور، خودش به عنوان یکی از موافقین این لایحه، در صحن علنی شورا به دفاع از آن هم پرداخت!! (اینجا را بخوانید)

بیشتر بخوانید: حاجی پور و تناقض گویی در برابر چشمان باز مردم! + آمار

البته این تنها مورد تصویب کمک از بودجه بیت المال شهرداری به داماش نبود. پیش تر هم اعضای شورا با لایحه کمک ۵۰۰ میلیون تومانی به داماش موافقت کرده بودند. قابل تامل آن که در همان جلسه هم حاجی پور مدعی شده بود مالک داماش نیست و مالکیت آن را به فرد دیگری انتقال داده اما مدتی بعد و در پی اتفاقات جام حذفی، فدراسیون فوتبال به ناگاه اسماعیل حاجی پور را به عنوان مالک داماش محروم نمود!! (اینجا را بخوانید

بیشتر بخوانید: بودجه شهرداری در خدمت تیم فوتبال منتسب به رییس شورای شهر رشت؟!

البته این مبالغ فارغ از هزینه هایی است که به صورت لجستیکی، تیم متعلق به حاجی پور روی دست شهرداری رشت گذاشته است. در لیست زیر صورت کامل هزینه کردهای لجستیکی شهرداری برای تیم داماش در سال های ۹۶، ۹۷ و ۹۸ آمده است: 

 

بیشتر بخوانید:
مالک مستعفی سپیدرود رشت چگونه مدیرعامل باشگاه را برکنار کرد؟

 

در همین راستا و با توجه به اینکه شهرداری رشت مدت هاست با بحران مالی دست به گریبان بوده و از طرفی حاجی پور این روزها مدعی تاخیر در پرداخت حقوق و وضعیت قراردادی رانندگان شهرداری رشت است، از شهردار رشت تقاضا می شود تمام اسناد مربوط به کمک های مالی پرداخت شده به تیم فوتبال حاجی پور را از ابتدای حضور حاجی پور در شورای چهارم منتشر نماید تا هم گامی در راستای شفاف سازی مالی در شهرداری برداشته شده و هم مشخص شود چه مقدار از بودجه ای که می توانست صرف هزینه کرد و پرداخت حقوق عقب افتاده کارگران و رانندگان شهرداری رشت شود، به دامن تیم منحله داماش ریخته شده است.