انسان‌های مومن باید عبودیت از خدا و اجتناب از طاغوت داشته باشند
انسان‌های مومن باید عبودیت از خدا و اجتناب از طاغوت داشته باشند
خزر: مراسم گرامیداشت ۱۳ آبان «روز ملی مبارزه با استکبار جهانی» با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین؛ امام جمعۀ بندرانزلی و با حضور معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان در سالن‌ همایش‌ها و نمایشگاه‌های بین المللی منطقه آزاد انزلی برگزار شد.

به گزارش خزرآنلاین، مراسم گرامیداشت ۱۳ آبان «روز ملی مبارزه با استکبار جهانی» با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین؛ امام جمعۀ بندرانزلی و با حضور معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان در سالن‌ همایش‌ها و نمایشگاه‌های بین المللی منطقه آزاد انزلی برگزار شد.

امام جمعۀ بندرانزلی در این مراسم با بیان اینکه انسان‌های مومن باید عبودیت از خدا و اجتناب از طاغوت داشته باشند، اظهار کرد: اجتناب از طاغوت یعنی انسانهای مومن نباید تحت ولایت غیر الهی باشند؛ سلسلۀ ولایت در عالم از پرودگار متعال آغاز و به انبیاء و اوصیاء الهی که در زمان ما نائب حجت خدا است می‌رسد.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی در شرایط خاصی در جهان و منطقه به پیروزی رسید و قطعاً منشأ بسیاری از تحولات و دگرگونی‌ها بوده، عنوان کرد: یکی از این مقاطع بسیار مهم انقلاب که امام راحل(ره) از آن تعبیر به انقلاب دوم کردند، عبارت از ۱۳ آبان و تسخیر لانۀ جاسوسی است.

وی افزود: آمریکایی‌ پس از انقلاب به شاه پناه داده بودند تا دست کسی به او نرسد اما دانشجویان با این انگیزه که شاه باید بخاطر ظلم‌ها و کارهایی که انجام داده در ایران مورد محاکمه قرار بگیرد، سفارتشان را تسخیر کردند تا با این اقدام آن‌ را به ایران برگردانند و محاکمه کنند اما آمریکایی‌ها از ترس اینکه خیلی از مسائل روشن شود این کار را نکردند.

امام جمعۀ بندرانزلی نقش آمریکا را در کشور ما و خیانت‌ها و جنایت‌هایی که رژیم پهلوی داشته، بسیار مبرهن دانست و خاطر نشان کرد: با تسخیر لانۀ جاسوسی و دسترسی به اسناد جنایات آمریکایی‌ها، خیلی از مسائل دیگر روشن شد و این درحالی است که خیلی از اسناد از بین رفته بود.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین با تاکید مجدد بر اینکه اصل مهم دین، انسان‌های مومن و جامعه دینی اجتناب از طاغوت و ظلم ستیزی است، گفت: نمی‌شود خودمان و دیگران را زیر بار ظلم ببینیم ولی حرف نزنیم؛ مجموعۀ استکبار که در راس آن آمریکای جنایتکار قرار دارد، در تاریخ یک سابقه بسیار سیاه و جنایت آلود نسبت به کشور ما و مردم مسلمان سایر کشورها دارد که با بررسی تاریخ کاملا مشهود است.

وی با بیان اینکه ما نباید تاریخ را فراموش کنیم و به فراموشی تاریخی مبتلا شویم، تصریح کرد: اگر حافظه تاریخی از بین برود صورت مسئله خیلی چیزها عوض می‌شود و این “تحریف” همان چیزی است که آمریکایی‌ها به دنبال آن هستند تا از رهگذر آن در مردم استحاله فکری پدید آورند.

بیشتر بخوانید:
عضو شورای شهر خمام استعفا داد/ وقوع درگیری و غیبت شهردار خمام