نگاهی به یک انتصاب؛ کوچ از ساختمان سفید استانداری به منطقه آزاد انزلی
نگاهی به یک انتصاب؛ کوچ از ساختمان سفید استانداری به منطقه آزاد انزلی
خزر: اوسط مقدم که از مدیران خوشنام و بومی استان است، از معاونت شهرداری رشت و مدیرکل نوسازی مدارس گرفته تا معاونت عمرانی استانداری گیلان را در کارنامه کاری خود دارد.

به گزارش خزرآنلاین، شنیده ها در خصوص انتصاب قریب الوقوع علی اوسط اکبری مقدم بر راس منطقه آزاد انزلی به اندازه ای رنگ و بوی واقعیت به خود گرفته که به نظر می رسد طی روزهای آتی سرنوشت آخرین مدیرعامل منطقه آزاد انزلی در دولت یازدهم مشخص شده و جایگزین روزبهان به زودی از ساختمان هرمی شکل استانداری گیلان بر کرسی مدیرعاملی منطقه آزاد انزلی جلوس خواهد کرد.

اوسط مقدم که از مدیران خوشنام و بومی استان است، از معاونت شهرداری رشت و مدیرکل نوسازی مدارس گرفته تا معاونت عمرانی استانداری گیلان را در کارنامه کاری خود دارد. با این حال، این رشد پله به پله و این کارنامه پرطمطراق هم نتوانست مانع از بروز حواشی گرداگرد این انتصاب مهم گردد.

منطقه آزاد انزلی در طی دو ماه پیش با حاشیه های فراوانی روبرو بود. حاشیه هایی که طی روزهای اخیر به اوج خود رسید. اگرچه اتفاق امروز، خط پایانی بر آن ها خواهد بود. 

نگاهی به خبرهای منتشر شده در رسانه ها نشان می دهد مخالفان اوسط طی روزهای اخیر هر چه در توان داشتند به کار بستند تا مانع از حضور وی بر راس سازمان عریض و طویل منطقه آزاد انزلی شوند. مخالفانی که سعی می کردند با نشانه گرفتن انگشت اتهام به سوی معاون گیلانی رییس جمهور و متهم نمودن نوبخت به دخالت مستقیم در منطقه آزاد انزلی، هزینه انتصاب اوسط مقدم را بر کرسی مدیرعامی افزایش دهند. حتی منتسب نمودن اوسط مقدم به یکی از نمایندگان اصولگرای رشت و طرح این ادعا به منظور تحریک نماینده انزلی هم نتوانست مانع از رقم خوردن این انتصاب شود.

هر چه که هست، منش سیاسی اوسط مقدم و برتری محسوس بُعد اجرایی وی بر کنش گری های سیاسی مرسوم در بین مدیران استانی، از او چهره ای با قابلیت متمایز ساخته است. قابلیتی که می تواند این مدیرکاربلد را فارغ از خط و مشی سیاسی دولت بعدی، برای مدت طولانی در منصب فعلی ماندگار نماید.

بیشتر بخوانید:
از ورود زودهنگام مسافران به گیلان جلوگیری کنید