ایجاد ۱۴۰ زمین بدمینتون پارکی در سطح استان | صعود رتبه بدمینتون گیلان در کشور طی دو سال اخیر
ایجاد ۱۴۰ زمین بدمینتون پارکی در سطح استان | صعود رتبه بدمینتون گیلان در کشور طی دو سال اخیر
خزر: فاتحی رییس هیات بدمینتون گیلان از شناسایی 140 نقطه در بوستانهای شهری و روستایی استان برای ایجاد زمین بدمینتون پارکی خبر داد.

به گزارش خزرآنلاین، دکتر مجید فاتحی رییس هیات بدمینتون گیلان در جلسه شورای ورزش همگانی و شورای ساماندهی امور جوانان استان که به ریاست استاندار برگزار شد اظهار داشت: در طول دو سال اخیر با همکاری ریاست فدراسیون ، مساعدت های مدیر کل ورزش و جوانان گیلان ، و حسن اعتماد جامعه بدمینتون گیلان ، توانستیم با برنامه ریزی های صورت گرفته ، رنکینگ بدمینتون گیلان را از ۲۴ به رتبه ۱۲برسانیم و این توان در جامعه بدمینتون گیلان وجود دارد که هر چه بیشتر در این رشته مفرح قدم های موثر تر برداریم .

وی افزود: در راستای همگانی کردن رشته ورزشی بدمینتون با توجه به سیاست های ابلاغی فدراسیون بدمینتون کشور ، طرح ایجاد ۱۴۰ زمین بدمینتون خاکی در ۱۴۰ نقطه از استان (مراکز دهستانها و شهرها) پیشنهاد گردیده است.

وی گفت: ۱۰۵ نقطه در مراکز دهستانها ( پارک های روستایی) به عنوان ظرفیت و پتانسیل توسط هیات بدمینتون گیلان شناسایی شده است که دارای امکانات اولیه هستند و ۳۵ نقطه شهری نیز که در بوستانهای شهری هستند تعرفه گردیده است.

وی خاطر نشان کرد: هزینه ای که برای ایجاد زمین های بدمنیتون برآورد شده به گونه ای است که دهیاران و شهرداران می توانند با کمترین هزینه اقدام کنند.

وی خواستار حمایت استاندار از این طرح گردید

فاتحی ادامه داد: هیات بدمینتون در کلیه شهرستانها آمادگی هر گونه همکاری و مشاوره در اجرای این طرح کم سابقه را دارند.

رییس هیات بدمینتون گیلان تصریح کرد: در استان گیلان ۸۷ مربی زن و مرد دارای کارت مربیگری درجه یک تا سه و ۸۳ داور زن و مرد بدمینتون داریم. این مهم نشان می دهد استان از ظرفیت های خوبی در این رشته برخوردار است . بطوریکه با بهره گیری از این نیروی انسانی مجرب می توان در حوزه همگانی کردن بدمینتون ، اقدام اساسی کرد با این اقدام شاخص سرانه ورزشی در سطح استان افزایش چشمگیری یافته و در حوزه نشاط و شادابی اقدامات موثری صورت خواهد گرفت.

در پایان استاندار گیلان ضمن حمایت از همگانی کردن ورزش های مفرح وکم هزینه ، بر ضرورت همکاری شهرداران و دهیاران برای تحقق این طرح ، ارشادات لازم را ارایه دادند .

بیشتر بخوانید:
در سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان چه می گذرد؟ + سند شماره 1