بازداشت متهم اصلی پرونده شرکت ابریشم گیلان
بازداشت متهم اصلی پرونده شرکت ابریشم گیلان
خزر: دادستان مرکز استان گیلان از بازداشت اسماعیل خلیل‌زاده، متهم اصلی پرونده شرکت ابریشم گیلان خبر داد.

به گزارش خزرآنلاین، فلاح میری دادستان مرکز استان گیلان از بازداشت اسماعیل خلیل‌زاده، متهم اصلی پرونده شرکت ابریشم گیلان خبر داد.

میری گفت: با پیشرفت تحقیقات پرونده شرکت ابریشم گیلان در دادسرای صومعه سرا، قرار تامین صادره از سوی بازپرس پرونده با تفهیم مستندات و ادله جدید، تشدید و متهم اصلی که پیش از این به دلیل ابتلا به کرونا با تودیع وثیقه آزاد بود، بازداشت و روانه زندان شد.

دادستان مرکز استان گیلان همچنین با اشاره به پیشبرد تحقیقات این پرونده توسط سازمان اطلاعات سپاه، ضمن تقدیر از عملکرد ضابطین خاص گفت: وقت زیادی برای جمع آوری اطلاعات در این پرونده از سوی ضابطین صرف شده است که با صدور دستور قضایی برای تسریع در تکمیل تحقیقات و ارایه مستندات کامل، امیدواریم این پرونده هرچه زودتر با اتخاذ تصمیم نهایی در دادسرا، به دادگاه ارسال شود.

کارخانه ابریشم گیلان علیرغم فعالیت ویژه‌اش در صنعت نوغان کشور، در دهه ۸۰ در روند واگذاری به بخش خصوصی، دچار مرگ تدریجی شد و به خاک سیاه نشست.

گفتنی است، در روز‌های اخیر فریبرز خلیل زاده به عنوان مالک و مدیرعامل فعلی کارخانه صنایع ابریشم و همچنین (مالک هتل کادوس و رستوران شکم‌الملوک) نیز توسط سازمان اطلاعات سپاه قدس گیلان دستگیر شده و تحویل مراجع قضایی شد.

اخبار رسیده حاکی از بازداشت سایر افراد مرتبط به بحث واگذاری کارخانه صنایع ابریشم در روز‌های آتی است.

این در حالی است که رسیدگی فوری به وضعیت کارخانه ابریشم گیلان یکی از موضوعاتی بود که در سفر یک روزه رئیس قوه قضاییه به گیلان مطرح شد.

آیت الله رئیسی در این سفر رسیدگی به وضعیت پرونده‌های کارخانه‌های تعطیل شده گیلان از جمله کارخانه ابریشم را مورد تأکید قرار داد.

بیشتر بخوانید:
رونمایی از تارا محصول جدید ایران خودرو