بازدید استاندار گیلان از پروژهای تامین آب شهرستان تالش
بازدید استاندار گیلان از پروژهای تامین آب شهرستان تالش
خزر: استاندار گیلان طی سفری به شهرستان تالش از پروژهای تامین آب این شهرستان بازدید و از نزدیک در جریان وضعیت پیشرفت آنها قرار گرفت.

به گزارش خزرآنلاین، در این سفر که جمعی از مسئولین استانی و شهرستان تالش نیز حضور داشتند از پروژهای تأمین آب شهرستان تالش از جمله سد لاستیکی کرگانرود تالش، پروژه چاه فلمن و خط انتقال آب شرب تالش بازدید شد. 

 وحید خرمی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان در بازدید از سد لاستیکی کرگانرود تالش گفت: این سد با پیشرفت فیزیکی حدود ۶۰ درصدی در حال اجرا است.

وی افزود: سد لاستیکی کرگانرود تالش بخشی از آب‌های ناشی از بارندگی، زه آب‌های اراضی زراعی را در فصول زراعی جمع آوری و به مصرف اراضی کشاورزی در دو طرف رودخانه کرگانرود می‌رساند.

خرّمی با بیان اینکه ساخت سد لاستیکی کرگانرود تالش باعث توسعه و بهبود آبیاری حدود ۲ هزار ۴۱۰ هکتار از اراضی شالیزاری منطقه خواهد شد، گفت: پرورش آبزیان، جلوگیری از پدیده کف‌کنی و بهسازی سواحل رودخانه، ذخیره‌سازی آب از اهداف اجرای این طرح و حجم آب تنظیمی این سد در سال حدود ۲۶ میلیون متر مکعب است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان همچنین در بازدید از پروژه چاه فلمن و تکمیل خط انتقال آب شهرستان تالش اظهار داشت : هدف از اجرای این پروژه تأمین آب آشامیدنی شهر تالش است تا آب به مخزن اصلی شهر متصل و مشکل آب شرب شهر تالش مرتفع شود.

وی افزود: خط انتقال آب شهرستان تالش از پیشرفت ۵۱ درصدی برخوردار است .