بازدید رییس کل دادگستری گیلان از دو واحد تولیدی در رشت
بازدید رییس کل دادگستری گیلان از دو واحد تولیدی در رشت
خزر: رئیس کل دادگستری گیلان به همراه سیدمهدی فلاح میری دادستان مرکز استان گیلان صبح امروز، از دو واحد تولیدی در شهرستان رشت بازدید کرد.

به گزارش خزرآنلاین، حجت الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری گیلان به همراه سیدمهدی فلاح میری دادستان مرکز استان گیلان صبح امروز، از دو واحد تولیدی در شهرستان رشت بازدید کرد.

حجت الاسلام والمسلمین خلیلی در این بازدید که با هدف حمایت حقوقی و قضایی از تولید و اشتغال صورت گرفت از خطوط تولید دو شرکت بافندگی فومنات و ریسندگی خاور دیدن کرد و در جمع کارگران این دو شرکت حضور یافت و مشکلات سد راه تولید در این دو مجموعه را از زبان مدیران و کارگران آنان جویا شد.

سید مهدی فلاح میری دادستان مرکز استان گیلان نیز در این بازدید با اشاره به تشکیل منظم جلسات ستاد پیگیری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در دادگستری گیلان تصریح کرد: بازدید از مراکز تولیدی در راستای مصوبات این ستاد برای بررسی موانع تولید به طور مستمر انجام می‌شود.

فلاح میری هدف از این بازدید را بررسی میدانی روند تولید و وضعیت اشتغال کارگران دو شرکت ریسندگی و بافندگی خاور و فومنات دانست و اظهار داشت: در گفتگو با کارگران این دو کارخانه، آنان از نحوه پرداخت حقوق و دستمزد خود ابراز رضایت نمودند.

وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته با واگذاری برخی واحد‌های تولیدی به افراد فاقد اهلیت از سوی شرکت سرمایه گذاری آتیه دماوند، برخی از این واحد‌ها در آستانه تعطیلی قرار گرفتند افزود: با دستورات قضایی و پیگیری‌های انجام شده، این واحد‌ها دوباره فعال شده و به چرخه تولید بازگشتند و در خصوص برخی واگذاری‌ها نیز که منجر به اخلال در نظام تولید گردید پرونده قضایی تشکیل شد که در حال رسیدگی است.

دادستان مرکز استان گیلان در ادامه خاطر نشان کرد: دستگاه قضایی با نظارت بر روند واگذاری کارخانجات، اجازه نخواهد داد تصمیم گیری اشتباه برخی مدیران، منجر به توقف فعالیت کارخانجات و تعطیلی آنان شود.

وی در پایان متذکر شد: واحد‌های تولیدی باید به افرادی واگذار شود که علاقمند به امر تولید و اشتغال و دارای سوابق درخشانی در این زمینه هستند تا شاهد احیای کارخانجات و رونق تولید در استان گیلان باشیم.

بیشتر بخوانید:
نامه ساده یک وکیل دادگستری به مردم ایران