بازگشت هوای آفتابی به گیلان | دمای هوا ۷ درجه افزایش می یابد
بازگشت هوای آفتابی به گیلان | دمای هوا ۷ درجه افزایش می یابد
خزر: مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به استقرار جوی غالبا پایدار تا پایان هفته در این استان، گفت: در این مدت دمای هوا حدود هفت درجه افزایش می یابد.

به گزارش خزرآنلاین، محمد دادرس با اشاره به الگوهای حاکم بر نقشه‌های هواشناسی، اظهار کرد: بررسی نقشه‌ها نشان دهنده تضعیف سامانه بارشی از عصر روز گذشته در منطقه است.

وی با بیان اینکه با تضعیف این سامانه بارشی شرایط برای افزایش دما و کاهش ابر برای روزهای باقی مانده هفته جاری فراهم می‌شود، گفت: از امروز (یکشنبه) نیز شاهد استقرار آسمان صاف و نیمه ابری، همراه با افزایش نسبی دمای هوا خواهیم بود.

دادرس با اشاره به اینکه در برخی از مناطق استان نیز شاهد بارندگی‌های پراکنده و وزش باد خواهیم بود، افزود: دمای هوا تا پایان هفته در استان ۴ تا ۷ درجه افزایش می‌یابد.

مدیرکل هواشناسی گیلان با بیان اینکه از امروز از ارتفاع موج دریا کاسته می‌شود، اضافه کرد: دریا تا پایان هفته برای انجام فعالیت‌های دریایی و مرتبط مناسب پیش بینی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه آسمان شهر رشت مرکز استان گیلان نیز نیمه ابری، گاهی ابری با احتمال بارندگی و وزش باد پیش بینی شده است، ادامه داد: در حال حاضر دمای هوای این شهر ۱۹ درجه سلسیوس و رطوبت آن نیز ۹۸ درجه است.

بیشتر بخوانید:
کاهش ۱۰ تا ۱۵ درجه ای دمای هوای گیلان طی دو روز آینده