بالغ بر ۲۱۳ میلیارد ریال برای اجرای عملیات و بهسازی تاسیسات آبرسانی رودبار هزینه خواهد شد
بالغ بر ۲۱۳ میلیارد ریال برای اجرای عملیات و بهسازی تاسیسات آبرسانی رودبار هزینه خواهد شد
خزر: مدیرعامل آبفای گیلان از اجرای 1392متر اصلاح و توسعه شبکه توزیع و خطوط انتقال شهرستان رودبار از ابتدای سال 99 تا کنون خبر داد.

به گزارش خزرآنلاین، سید محسن حسینی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان با اشاره به وضعیت خاص توپوگرافی و پراکندگی جمعیت شهرستان رودبار و اختلاف ارتفاع آبرسانی به این شهرستان  افزود: شرکت آبفای گیلان با هزینه ای بالغ بر ۲۱۳ میلیارد ریال توانسته در حوزه های مهم آبرسانی اعم از توسعه و اصلاح شبکه، تعمیر و نگهداری تاسیسات و پایش کیفیت آب شهرستان اقدام نماید.

مدیرعامل شرکت آبفای گیلان با اشاره به اینکه اجرای پروژه های آب و فاضلاب در شهرستان رودبار از ویژگی ها و صعوبت هایی برخوردار است گفت: علی رغم همه مشکلات، شرکت آب و فاضلاب استان گیلان تلاش نموده تا خدمات مطلوبی در حوزه آبرسانی به شهرستان ارائه نماید به نحوی که توانسته در پنج ماه نخست سالجاری ۱۳۹۲ متر شبکه توزیع و خطوط انتقال آب که شاهرگ حیاتی تامین آب این شهرستان است را توسعه و مورد اصلاح قرار دهد.

وی همچنین با اشاره به اهمیت تعمیر و نگهداری تاسیسات آبرسانی که بدلیل تفاوت ارتفاع نیازمند رسیدگی بیشتر نسبت به سایر تاسیسات شهرهای دیگر استان گیلان هستند تصریح کرد: در این راستا ۳۳ مورد تعویض الکتروپمپ، تعمیر تابلو راه انداز، نصب تابلو راه انداز و تعمیر کلریناتور انجام شده است.

حسینی ضمن اهمیت دادن به موضوع پایش کیفی آب آشامیدنی در استان گیلان اضافه کرد: شرکت آب و فاضلاب استان گیلان وظیفه دارد آب سالم و بهداشتی را با کیفیت های تعریف شده توسط استانداردهای ملی و جهانی به دست مردم برساند و در همین راستا تنها در پنج ماه نخست سال ۹۹ توانسته ۱۰۰۰۷کلرسنجی در نقاط برداشت، ۵۳۵ مورد نمونه برداری میکروبی و ۲۲ مورد نمونه برداری شیمیایی از نقاط مختلف انجام دهد که نتیجه همه آنها مثبت بوده است.

   مدیرعامل آبفای گیلان در ادامه به پروژه های در دست اجرا در این شهرستان اشاره کرد و توضیح داد: ۲۶۰۰متر از خطوط قدیمی آبرسانی شهر منجیل با هزینه کرد ۶۰ میلیارد ریال تعویض خواهد شد که از محل اعتبارات تنش آبی تامین خواهد شد، همچنین ۵۰۰ متر از خط انتقال آب شهر رودبار نیز با هزینه ای بالغ بر ۱۳میلیارد ریال مورد تعویض قرار خواهد گرفت.

 وی همچنین افزود: ۲۸ پروژه در بخش روستاهای شهرستان رودبار نیز با استفاده از اعتبارات استانی و ملی به مبلغ ۱۱۸٫۳ میلیارد ریال از سال ۱۳۹۸ در دست اجراست.

بیشتر بخوانید:
مدیرعامل شرکت آبفای گیلان: رشد 18 رصدی شاخص بهره مندی روستاهای گیلان از آب شرب سالم و بهداشتی