با ایجاد ایستگاه پمپاژ در بندر انزلی از ورود ۴۰لیتر در ثانیه فاضلاب به دریای خزر جلوگیری شد
با ایجاد ایستگاه پمپاژ در بندر انزلی از ورود ۴۰لیتر در ثانیه فاضلاب به دریای خزر جلوگیری شد
خزر: با احداث دو ایستگاه پمپاژ توسط آبفای گیلان در شهر بندری انزلی از ورود حدود 40 لیتر برثانیه فاضلاب به داخل دریای خزر جلوگیری شد.

به گزارش خزرآنلاین، معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب این شرکت با اعلام این خبر گفت: باتوجه به اهمیت جلوگیری از ورود فاضلاب به دریای خزر و تالاب بندرانزلی ، شرکت آب و فاضلاب استان گیلان با طرح های فوری و کوتاه مدت، اقداماتی در بندر انزلی به انجام رسانده و در دستور کار خود دارد.

وی از جمله اقدامات انجام شده آبفای گیلان در بندرانزلی را احداث یک ایستگاه پمپاژ موقت در خیابان پاسداران عنوان کرد وافزود: این ایستگاه ابتدای کانال انصار الحسین احداث شده  و فاضلاب های ورودی به دریا از آن نقطه را به خطوط انتقال تکمیل شده و سپس به تصفیه خانه درحال بهره برداری منطقه غرب انزلی معروف به ایلیاران باظرفیت تصفیه ۲۰۰۰۰مترمکعب درشبانه روز منتقل می کند.

غیاثی افزود: با بهره برداری از  این پروژه از ورود حدود ۲۰ لیتر در ثانیه فاضلاب به دریای خزرجلوگیری شد.

معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب شرکت آب و فاضلاب استان گیلان در ادامه گفت: در منطقه پارک ساحلی (پارک بادی) در غرب بندرانزلی نیز یک ایستگاه پمپاژ در محل تخلیه ی فاضلاب به دریای خزر احداث گردید و با اجرای لوله گذاری به طول ۱۸۵۰ متر، و انتقال فاضلاب به خطوط اجرا شده خیابان پاسداران از ورود فاضلاب مناطق فوق  به دریای خزر جلوگیری بعمل آمد.

وی تصریح کرد:  با بهره برداری از  این پروژه از ورود حدود ۲۰ لیتر در ثانیه فاضلاب به دریای خزر جلوگیری شده است.

غیاثی همچنین یادآور شد : به موازات این پروژه ها، پروژه ی دیگری نیز در دست اجرا است که با تکمیل شبکه ی اجرا شده ی کوی صنعتگران، فاضلاب های جمع آوری شده ی منطقه ی غازیان ، به ایستگاه پمپاژ نهایی کنارگذر انزلی و از آنجا به تصفیه خانه فاضلاب شرقی با ظرفیت ۱۲۰۰۰ مترمکعب درشبانه روز (روستای شانگهای پرده) منقل می نماید که درحال حاضر باپیشرفت فیزیکی ۸۵ درصد درحال تکمیل می باشد.

بیشتر بخوانید:
کلاهبرداری به بهانه میوه فروشی سیار در گیلان