بخش اندکی از یک میلیارد یورو را دیروز دادند، گفتم پس بدهند/ اهل ضجه زدن در روز‌های سخت تحریم نیستم
بخش اندکی از یک میلیارد یورو را دیروز دادند، گفتم پس بدهند/ اهل ضجه زدن در روز‌های سخت تحریم نیستم
خزر: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تخصیص بخشی از کمک صندوق توسعه ملی به وزارت بهداشت توسط بانک مرکزی خبر داد.

به گزارش خزرآنلاین، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مراسم تجلیل از پیشکسوتان سلامت در دفاع مقدس و مقاومت، اظهار کرد: من چندی پیش دل نوشته‌ای به سردار سلیمانی نوشتم و کسی از من پرسید، چرا برای رفتگان نوشتی؟ و گفتم «هرگز نمیرد آنکه دلش زنده شد به عشق/ثبت است بر جریده عالم دوام ما» چه کسی می‌گوید این سردار رفته است، نوای این سردار با تمام سلول‌های من عجین بوده و نوای «ما ملت امام حسینیم»  همواره در وجود من جاری است. من وزیر سیاسی نیستم و نه خودم را به چنین چیزهایی آلوده کردم، نه رسانه دارم، نه تیم دارم. کسی هستم که وقتی به وزارت بهداشت آمدم، معاونی را تغییر ندادم و با خودم لشکر نبردم.

وزیر بهداشت گفت: من اصلا عوضی وزیر شدم و اشتباه این راه را آمدم. این راه چیزهایی می‌خواست که من ندارم. این کسوت داشته‌های دیگری می‌خواست که من نداشتم. من اهل ویترین آرایی، تضرع و ننه من قریبا بازی نیستم و اهل این نیستم که وقتی کشورم در تنگنای اقتصادی و در روزهای سخت و اوج تحریم‌هاست، هر روز ضجه بزنم و خودم را به زمین بزنم و بگویم پول ندارم، ارز ندارم. اصلا اهل این حرف‌ها نیستم. من یاد گرفتم که آلوده فتنه‌های سیاسی نشوم. وقتی آلوده نشدم، تیم و رسانه ندارم. رسانه من همین مردمان پاکیزه و پاکدل و بچه بسیجی‌ها هستند.

نمکی ادامه داد: چند هجمه با باند کثیف و فرصت طلب و سوءاستفاده گر، به من وارد کردند و از این اصحاب خاص رسانه‌ای هیچکس از من دفاع نکرد، مگر کسانی که همدلی داشتند. اگر به به سردار سلیمانی نوشتم برای این بود که همزبانی و همدلی بهتر از او ندیدم و همچنین شکایتی نوشتم که او به خداوند برساند.

او افزود: دیروز رئیس بانک مرکزی محبتی کردند هر چند که می‌دانم ایشان در چه فشاری هستند اما قسمت اندکی از مبلغی که از صندوق توسعه ملی تخصیص یافته بود را آزاد کردند. من اگر چند ماه پیش التماس می‌کردم برای آن بود که بتوانیم برای پاییز سخت آماده شویم و باری را از دوش همکارانم بردارم و از خجالت آن‌ها در بیایم، ما صبوری کردیم تا خدایی نکرده این پول باعث تغییر در پایه پولی و دلار دچار نوسان نشود، دیروز به دکتر تقوی‌نژاد گفتم، این مقدار اندک را هم برگردانید. ما گذشتیم تا مبادا درخواست من موجب تزلزل پایه‌های نظام و تغییر نرخ دلار نشود و اعلام کردیم که این رقم را نمی‌خواهیم. به هر حال باید توجه کرد که اگر از کرونا شکست بخوریم، پایه‌های نظام را دچار تزلزل خواهیم کرد که اصلا این اتفاق نخواهد افتاد. من گفتم نکند با این پول پایه پولی و معادلات اقتصادی دچار مشکل شود و برای همین اعلام کردم همین میزان را هم برگردانند. از این به بعد ما لب فرو می‌بندیم. همکاران من اگر حقوق نگیرند هم کار می کنند. ما برای فدا کردن جان آمده ایم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه ما پول نمی‌گیریم اما کار می‌کنیم، جانفشانی می‌کنیم و نخواهیم گذاشت در عرصه مقابله با کرونا از هیچ کشور اروپایی عقب بیفتیم، گفت: ما با همت و رشادت مدافعان سلامت، در کنار مردم بزرگ منش این مملکت کرونا را به لطف خدا شکست خواهیم داد و این وعده الهی است و بر آن تردید ندارم. به روح همه شهدا درود می فرستم و امیدواریم با همدلی و وفاق بتوانیم این راه پر فراز و نشیب را سر کنیم.

نمکی با اشاره به اینکه جبهه‌های دفاع مقدس مدرسه عاشقی بودند، گفت: اولین درسی که می‌توانست از جبهه آموخت عشق بود. جای شهید آوینی خالی است تا تصاویر خدمات مدافعان سلامت را در دوران کرونا به تصویر بکشد.

او ادامه داد: وقتی از حضرت زینب پرسیدند چه دیدی در کربلا؟ ایشان فرمودند که ما رایت الا جمیلا و همه این‌ها نتیجه عشق است. دکتر فاضل بیش از ۲ هزار آئورت را جراحی کرد و ایشان اندیشه رسیدگی به مجروحان را دگرگون کرد.

وزیر بهداشت اظهار کرد: دومین درس ما از جبهه‌ها این بود که نباید در برابر هیمنه دشمن مرعوب شویم و آموختیم که با ایمان و رشادت می‌توان دشمن را در هم شکست. سومین درسی که از دفاع مقدس گرفتیم این بود که هر جا ما ایستادگی کردیم برنده بودیم.

با تجربه‌های دفاع مقدس در برابر کرونا جبهه آرایی کردیم

نمکی با اشاره به ایثارگری‌های مدافعان سلامت در دوران کرونا، گفت: این اولین باری است که گذری بر دوران کرونا و آنچه به ما گذاشت داریم در حالیکه بنا داشتم تا آخر این دوران حرفی نزنم. دل نوشته‌هایی دارم که در آینده منتشر خواهم کرد.

وزیر بهداشت بیان کرد: تصمیم گرفتیم با تجربه‌های موجود از دوران دفاع مقدس در برابر کرونا جبهه آرایی کنیم. در حالیکه برخی دوستان گفتند در تحریم هستیم و شرایط سختی خواهیم داشت، گفتم ما خدا، تجربه ۸ سال دفاع مقدس و جامعه ایثارگر پزشکی را داریم و شروع به جبهه آرایی و سنگر ساختن کردیم.

او با اشاره به اینکه پس از شیوع کرونا یکی از تاریخی‌ترین ایام  در کشور رقم خورد، ادامه داد: در ابتدای شیوع کرونا در کشور شبکه‌های خارجی بدترین هجمه‌ها را علیه ما شروع کردند و تا زمانی که هنوز بیماری در این کشور‌ها شیوع پیدا نکرده بود طوفان کرونا را نسیم فرض کردند و گرفتار شدند. 

وزیر بهداشت در پایان گفت: به لطف خدا با همت و رشادت مدافعان سلامت در کنار مردم بزرگ منش این مملکت کرونا را شکست خواهیم داد. این وعده الهی است و بر آن تردید نداریم. به روح همه شهدا درود می‌فرستیم و امیدواریم با همدلی و وفاق بتوانیم این راه پر فراز و نشیب را پشت سر بگذاریم.

بیشتر بخوانید:
روز پرکار شهردار رشت در پایتخت با برگزاری پنج دیدار مهم