برخورد جدی با اخلال گران جامعه در شب چهارشنبه سوری
برخورد جدی با اخلال گران جامعه در شب چهارشنبه سوری
خزر: معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان درخصوص خطرات ناشی از استعمال مواد آتش زا در چهارشنبه آخر سال و مواد قانونی مجازات متخلفانی که با ایجاد انفجار این مواد موجب اخلال در نظم جامعه می شوند هشدار داد.

به گزارش خزرآنلاین، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان درخصوص خطرات ناشی از استعمال مواد آتش زا در شب چهارشنبه سوری و مواد قانونی مجازات متخلفانی که با ایجاد انفجار این مواد موجب اخلال در نظم جامعه می شوند هشدار داد.

احمد آقایی مواد قانونی برخورد با تخلفات شب چهارشنبه سوری را به این شرح اعلام کرد:

۱- هر کس با استفاده از مواد محترقه و منفجره یا هر مواد آتش زا و خطرناک موجب مرگ کسی شود درصورتی که عمل او کشنده باشد و علم و آگاهی به آن داشته باشد و یا قصد کشتن داشته باشد ، به موجب ماده ۵۰۱ قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۱۳۹۲ قتل عمد محسوب و محکوم به قصاص می شود و در غیراین صورت قتل شبه عمد محسوب می شود و به پرداخت دیه و حبس محکوم می شود.

۳- هر کس با استفاده از مواد محترقه و منفجره موجب اخلال در نظم و آسایش عمومی شود یا مردم را از کسب و کار بازدارد به موجب ماده ۶۱۸ ق.م.ا به حبس از ۳ ماه تا یک سال و تا ۷۴ ضربه شلاق محکوم می شود.

۴- هر کس با استفاده از مواد محترقه و منفجره موجب تخریب اموال منقول و یا غیرمنقول دیگران شود به موجب ماده ۶۷۷ قانون مجازات اسلامی به حبس از ۶ ماه تا ۳ سال محکوم می شود.

بیشتر بخوانید:
زمان ثبت نام داوطلبان ۴ انتخابات ۱۴۰۰ اعلام شد + جزئیات