برگزاری آزمون وکالت مرکز وکلا در ۴ مهر ماه/ ۷۵۰۰ نفر پذیرفته می شوند
برگزاری آزمون وکالت مرکز وکلا در ۴ مهر ماه/ ۷۵۰۰ نفر پذیرفته می شوند
خزر: نشست خبری رییس هیات مدیره مرکز وکلای قوه قضاییه استان گیلان در آستانه برگزاری آزمون وکالت این مرکز برگزار شد.

به گزارش خزرآنلاین، غلامرضا رشاد صیقلانی در نشست خبری گفت : هدف نهایی وکالت در یک جامعه مدنی برقراری عدالت اجتماعی و تامین یک دادرسی عادلانه می باشد و عموما فارغ التحصیلان حقوق به دو رشته وکالت و قضاوت روی می آورند .از این رو مرکز وکلا قوه قضاییه و کانون وکلا هر ساله اقدام به برگزاری آزمون پذیرش وکیل در هریک از این دو نهاد می نمایند.

رییس مرکز وکلای قوه قضاییه استان گیلان ادامه داد: آزمون وکالت برای جذب وکیل همزمان با سراسر کشور در روز ۴ مهر ماه راس ساعت ۸ در دانشگاه گیلان برگزار خواهد شد.
وی افزود : تعداد ۸۵۰۰۰ نفر در سراسر کشور داوطلب شرکت در این آزمون هستند که از این تعداد در استان گیلان ۲۸۷۲ نفر با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت و در نهایت ۷۵۰۰ نفر در کل کشور پذیرفته خواهند شد.

رشاد صیقلانی با اشاره به اینکه باید یک نگاه پیشگیرانه در انعقاد قراردادهای معاملاتی و بازرگانی وجود داشته باشد اظهار کرد : اگر هر خانواده در جامعه دارای پزشک و وکیل خانواده باشد ، سلامت و جان و مال مردم حفظ خواهد شد و مشکلات کمتری در روابط اجتماعی جامعه بوجود خواهد آمد.

وی با ابراز امیدواری از نهادینه شدن این تفکر در جامعه گفت : دغدغه سیستم قضایی کشور حضور وکیل ، فارغ التحصیل رشته حقوق یا حقوقدان هنگام عقد قراردادها در بنگاه‌های مشاور املاک و اتومبیل است ، زیرا حضور افراد متخصص باعث کاهش پرونده های قضایی خواهد شد .

رشاد ادامه داد: در راستای دادرسی خدمات وکالت در حوزه‌های قضایی دادگستری‌های سراسر کشور اتاقی با عنوان ارشاد و معاضدت قضایی وجود دارد که وکلای مرکز قوه قضاییه خدمات رایگان را به مراجعان ارائه خواهند داد که بالغ بر ۴۰۰۰ مشاوره رایگان در شش ماهه اول سال فقط در شهر رشت انجام شده است . همچنین مرکز وکلای قوه قضاییه ، وکیل رایگان در اختیار افراد نیازمند که توانایی مالی ندارند را قرار خواهد داد.

همچنین رییس هیات مدیره مرکز وکلای قوه قضاییه گیلان انعقاد تفاهم نامه های متعدد با وزارت آموزش و پرورش ، بسیج شرکت‌ها و کارخانجات با همکاری وزارت تعاون جهت تسهیل امور جامعه فرهنگیان و کارگران خبر داد.

بیشتر بخوانید:
امان از دست اين شهردار!