برگزاری کارگاه حقوقی منجیان غریق گیلان در رشت
برگزاری کارگاه حقوقی منجیان غریق گیلان در رشت
خزر: اولین کارگاه حقوقی ویژه منجیان غریق استان و‌ مدیران اماکن آبی گیلان با حضور دبیر کمیته حقوقی و مدرس فدراسیون نجات غریق و غواصی کشور، برگزار گردید.

به گزارش خزرآنلاین، حسین میرزایی «رییس هیات نجات غریق و غواصی گیلان در خصوص برگزاری این کارگاه گفت: اولین کارگاه حقوقی منجیان غریق و‌ مدیران اماکن آبی و استخرهای شنا به صورت مشترک با هیات شنا، شیرجه و‌ واترپلوی استان برگزار شد و‌ در این کارگاه با حضور روسای هیات‌ های شهرستانها و مسئولین کمیته ها و برخی از مدرسان، پیشکسوتان و منجیان غریق در تاریخ های ۸ و ۹ دی برگزار گردید.

در این کارگاه حقوقی علی پورمقبلان دبیر کمیته حقوقی فدراسیون، توضیحاتی در خصوص مصوبه عالی شورای کار در سال جاری، نحوه قرارداد منجیان غریق با مدیران اماکن آبی، قانون بیمه نامه های مسئولیت مدنی مدیران و منجیان در قبال استفاده کنندگان و همچنین مسئولیت های کیفری برای منجیان غریق هنگام بروز حادثه در محاکم قضایی محورهای آموزشی در کارگاه حقوقی موردنظر توضیحات اجمالی را برای منجیان غریق بازگو نمودند.

میرزایی افزود: همه مدیران طرح های سالم سازی در کنار مدیران استخرها موظف به گذراندن این دوره که به صورت مشترک با هیات شنا صورت گرفته، می باشند و در بازرسی های مشترک، این موارد در اولویت قرار خواهند گرفت.

وی در پایان از هماهنگی لازم در خصوص برگزاری این کارگاه از معاون سیاسی امنیتی و‌ اجتماعی و مدیرکل فرهنگی اجتماعی استانداری تشکر و قدردانی نمود.