بستری ۳۱۰ بیمار کرونایی بدحال در گیلان | علائم سرماخوردگی همان کروناست
بستری ۳۱۰ بیمار کرونایی بدحال در گیلان | علائم سرماخوردگی همان کروناست
خزر: معاون علوم پزشکی گیلان، از بستری شدن ۱۹۰۰ بیمار کرونایی خبر داد و گفت: ۳۵۰ بیمار جدید و ۳۱۰ بیمار بدحال هستند.

به گزارش خزرآنلاین، دکتر انوش دهنادی مقدم  از بستری شدن ۳۵۰ بیمار جدید کرونایی طی شبانه روز گذشته در استان گیلان خبر داد و اظهار کرد: در حال حاضر ۱۹۰۰ بیمار کرونایی بستری داریم که از این تعداد ۳۱۰ نفر بدحال هستند.

وی آمار مراجعه کنندگان روزانه را همچنان بالا دانست و افزود: شاهد تفاوت بیماران با دو هفته گذشته هستیم، یعنی افرادی که به بیمارستان مراجعه می کنند بدحال تر هستند، زیرا دیر مراجعه کردند و میزان درگیری آنان به قدری زیاد است که میزان اکسیژن خون پایین آمده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، از تمامی افراد خواست در صورت مشاهده علائم سرماخوردگی بلافاصله به پزشک مراجعه کنند و گفت: در ایام شیوع بیماری کرونا هستیم و باید ابتدا به کرونا شک کنیم.

دهنادی مقدم، از واکسینه شدن ۱۸ هزار نفر از شهروندان رشتی در ۲۰ مرکز طی روز گذشته خبر داد و خاطرنشان کرد: ظرفیت تزریق دو برابری داریم، اما سهمیه ما کم است.

وی از زنان باردار خواست با سامانه ۴۰۳۰ جهت تزریق واکسن کرونا تماس بگیرند و عنوان کرد: به تعویق افتادن تزریق دوز دوم واکسن کرونا حداکثر تا چهار هفته اشکالی ندارد.

معاون علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه افراد مبتلا به کرونا نباید فعلا واکسن بزنند، یادآور شد: با توجه به شدت بیماری باید تزریق واکسن را به تاخیر بیاندازیم، یعنی اگر افراد مبتلا به کرونای شدید هستند تا سه ماه نباید واکسن بزنند؛ همچنین می توان از طریق اندازه گیری آنتی بادی خنثی کننده ویروس کرونا زمان تزریق واکسن را به صورت علمی تعیین کرد.