بستری ۳ کودک مبتلا به کرونا در گیلان
بستری ۳ کودک مبتلا به کرونا در گیلان
خزر: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه همچنان در وضعیت هشدار و قرمز هستیم و از جمعه شب ۵۰ بیمار جدید بستری شدند، گفت: خانواده‌ها باید توجه داشته باشند که کرونا برای کودکان بی‌ خطر نیست، ما در حال حاضر سه کودک کرونایی را بستری کردیم.

به گزارش خزرآنلاین، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه همچنان در وضعیت هشدار و قرمز هستیم و از جمعه شب ۵۰ بیمار جدید بستری شدند، گفت: خانواده‌ها باید توجه داشته باشند که کرونا برای کودکان بی‌ خطر نیست، ما در حال حاضر سه کودک کرونایی را بستری کردیم.

بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت، گیلان همچنان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد و بخش ویژه‌ای از بیمارستان‌ ها به بیماران کرونایی اختصاص دارد.

آبتین حیدرزاده با بیان اینکه بیش از ۳۵۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های گیلان بستری هستند، گفت: خانواده‌ها باید توجه داشته باشند که کرونا برای کودکان بی‌ خطر نیست، ما در حال حاضر سه کودک کرونایی را بستری کردیم که برای چیدن کیوی به باغ رفته بودند و از طریق یکی از کارگران به کرونا مبتلا شدند.

وی با اشاره به عدم حضور دانش آموزان در مدارس و آموزش مجازی بیان کرد: والدین باید توجه داشته باشند که عدم حضور دانش آموزان در مدارس برای جلوگیری از ابتلا به کروناست و نباید کودکان را از طرق دیگر در معرض ابتلا قرار دهند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با توصیه به مردم گیلان برای رعایت فاصله‌ گذاری‌ها و عدم مسافرت افزود: خوشبختانه ما بستری مسافر در گیلان نداشتیم اما متأسفانه مسافرت‌ به گیلان همچنان ادامه دارد بنابراین؛ از مسافران می‌ خواهیم حداقل تماس را با اطرافیان خود داشته باشند و اگر علائمی داشتند با سامانه ۴۰۳۰ تماس بگیرند.

حیدرزاده با تأکید بر اینکه آغاز درمان بیماری کرونا در روند درمان کمک شایانی خواهد کرد، گفت: از هم استانی‌ های عزیز می‌ خواهم حتی‌ المقدور با مسافران در تماس نباشند و در تجمعات و مهمانی‌ ها شرکت نکنند، حتی افراد بدون علامت هم می‌توانند ناقل کرونا باشند.

بیشتر بخوانید:
۴۰هزار بسته معیشتی بین نیازمندان استان گیلان توزیع می‌شود