بهبودی کودک دو ساله مبتلا به کرونا در بیمارستان ۱۷ شهریور رشت
بهبودی کودک دو ساله مبتلا به کرونا در بیمارستان ۱۷ شهریور رشت
خزر: رئیس بیمارستان تخصصی و فوق‌تخصصی کودکان ۱۷ شهریور رشت گفت: با تلاش کادر درمانی مرکز آموزشی، درمانی و پژوهشی ۱۷ شهریور رشت، کودک دو ساله مبتلا به کرونا، سلامتی خود را به دست آورد.

به گزارش خزرآنلاین، دکتر سعید سادات منصوری در جمع خبرنگاران ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: با همت پزشکان معالج و کادر پرستاری مرکز آموزشی، درمانی و پژوهشی ۱۷ شهریور، کودک دو ساله مبتلا به اختلالات زمینه‌ای، که با بیماری کووید-۱۹ به بیمارستان تخصصی و فوق‌تخصصی کودکان ۱۷ شهریور رشت مراجعه کرده بود، سلامتی خود را به دست آورد.

وی تصریح کرد: این کودک دختر اهل بویین‌زهرا بود که از ۲۵ آبان‌ماه سال جاری با علایم بحرانی بیماری کرونا و درگیری بیش از ۸۰ درصدی ریه‌ها، در بخش‌های مراقبت‌های ویژه کودکان و داخلی یک بیمارستان بستری شده بود.

رئیس بیمارستان تخصصی و فوق‌تخصصی کودکان ۱۷ شهریور رشت با اشاره به تلاش‌های شبانه‌روزی کادر درمان برای مقابله با ویروس کرونا خاطرنشان کرد: این کودک پس از هفتاد روز درمان‌های فوق‌تخصصی پزشکی و مراقبت‌های پرستاری، بهبود یافت و از این مرکز درمانی ترخیص شد.

گفتنی است دیروز دکتر آبتین حیدرزاده با اشاره به آغاز مرحله دوم واکسیناسیون کرونا در استان گیلان، اظهار کرد: در این مرحله سالمندان و جانبازان شیمیایی واکسیناسیون می‌شوند.

وی به تخصیص هزار و ۴۲۵ دُز واکسن در این مرحله به استان گیلان اشاره کرد و افزود: از امروز این مرحله از واکسیناسیون در شهر رشت آغاز شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه در مرحله نخست ۱۳۰ نفر از کادر درمان و پرستاران شاغل در بخش‌های مراقبت‌های ویژه واکسینه شدند، گفت: یکشنبه واکسیناسیون در شرق گیلان و دوشنبه نیز در غرب گیلان آغاز خواهد شد…

وی در ادامه با اشاره به اینکه از این میزان واکسن اختصاص یافته به استان گیلان ۹۷۰ دُز مربوط به پرسنل درمان، ۵۰ دُز پرسنل فعال در آزمایشگاه‌ها که با نمونه کرونا سر و کار دارند و ۲۰۰ دُز مربوط به سالمندان و مابقی نیز مربوط به جانبازان شیمیایی است.

حیدرزاده با تأکید بر اینکه همچنان رعایت دستور العمل های بهترین راهکار برای جلوگیری از انتقال و انتشار ویروس کرونا است، گفت: شهروندان حتی اگر واکسیناسیون سراسری نیز انجام شود باید تا مدتی دستور العمل ها را رعایت کنند.

وی با اشاره به ادامه روند واکسیناسیون در استان همزمان با سراسر کشور، اضافه کرد: در مرحله سوم سالمندان دارای بیماران زمینه‌ای واکسینه خواهند شد.

بیشتر بخوانید:
اعتدال و توسعه به دنبال ائتلاف؛ چه کسی در انتخابات ۱۴۰۰ از نوبخت حمایت می‌کند؟