بهداشت فردی؛ تنها راه قطع زنجیره ویروس است
بهداشت فردی؛ تنها راه قطع زنجیره ویروس است
خزر: سخنگوی علوم پزشکی گیلان، با تاکید بر لزوم اجتناب از عادی انگاری بیماری، خاطرنشان کرد: مهمترین راه قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا بهداشت فردی است و هرچقدر در رعایت پروتکل های بهداشتی موفق باشیم، از ابتلای خود و دیگران به کرونا جلوگیری خواهیم کرد.

 به گزارش خزرآنلاین، دکتر فردین مهرابیان تعداد کل بیماران بستری در سطح بیمارستان های دولتی و خصوصی استان گیلان را ۱۵۹۸ نفر دانست و اظهار کرد: متاسفانه ۲۰۷ بیمار بدحال داریم و ۱۹۲ نفر در بخش های مراقب های ویژه و آی.سی.یو بستری هستند.

وی از بستری شدن ۲۷۱ بیمار جدید کرونایی طی شبانه روز گذشته خبر داد و تصریح کرد: از این تعداد نیز ۱۹ نفر در بخش های مراقبت های ویژه بستری شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، از مردم خواست همچنان رعایت موازین و پروتکل های بهداشتی را مد نظر قرار دهند و گفت: در معابر عمومی حتما از ماسک استفاده کنید و فاصله گذاری اجتماعی را جدی بگیرید.

مهرابیان، با تاکید بر لزوم اجتناب از عادی انگاری بیماری، خاطرنشان کرد: مهمترین راه قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا بهداشت فردی است و هرچقدر در رعایت پروتکل های بهداشتی موفق باشیم، از ابتلای خود و دیگران به کرونا جلوگیری خواهیم کرد.

وی همچنین خواستار پرهیز از تجمعات شد تا شاهد روند کاهشی این بیماری مرگبار در گیلان باشیم و اضافه کرد: طی روزهای اخیر شاهد کاهش نامحسوس بیماران کرونایی روزانه هستیم.

بیشتر بخوانید:
دست‌بوسی فرح دروغ محض و چندش آور است