علوم پزشکی گیلان الگویی برای سایر دانشگاه‌های کشور است
علوم پزشکی گیلان الگویی برای سایر دانشگاه‌های کشور است
خزر: وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی ضمن الگو معرفی کردن دانشگاه علوم پزشکی گیلان به جهت عملکرد مطلوب آن طی سال‌های اخیر، گفت: برای توسعه بیمارستان های مرکز استان یک هزار میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده است.
 به گزارش خزرآنلاین، دکتر بهرام عین‌اللهی در جلسه شورای اداری گیلان در سالن شهدای ناجا با ابراز خرسندی از واکسیناسیون عمده در گیلان اظهار کرد: بیش از ۹۵درصد مردم گیلان نوبت اول و ۸۵ درصد نوبت دوم واکسن را دریافت کردند.
 
وی دانشگاه علوم پزشکی گیلان را یکی از بهترین دانشگاه‌های علوم‌پزشکی کشور معرفی کرد و افزود: در طی دو سال گذشته اقدامات خوبی در حوزه بهداشت و درمان در گیلان انجام شده که می‌تواند الگویی برای دیگر دانشگاه‌های علوم پزشکی شود.
 
وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی با اشاره به کمبود تخت‌های بیمارستانی در گیلان افزود: در گیلان دو هزار و ۶۰۰ تخت بیمارستانی وجود دارد که نسبت به میانگین کشوری پایین‌تر است.
 
دکتر بهرام عین‌اللهی با اشاره به فرسوده بودن بیمارستان‌های گیلان نیز گفت: برخی از بیمارستان‌های استان فرسوده بوده و در این راستا برنامه‌هایی پیش‌بینی و در دست اقدام است . لذا بر این اساس ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای سایت لاکان در نظر گرفته شده است.
 
وی از اختصاص بودجه قابل توجه برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در حوزه بهداشت و درمان در گیلان خبر داد و افزود: با پیگیری‌های صورت گرفته ۳۰۰ میلیارد تومان برای پروژه‌های نیمه تمام درنظر گرفته شده که ۲۰۰ میلیارد تومان آن را سازمان برنامه و بودجه تا پایان سال به این استان اختصاص خواهد داد.
 
 وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلام اینکه یک‌هزار میلیارد تومان برای توسعه بیمارستان رازی، شفا و پورسینا پیش‌بینی شده، گفت: ۴۰۰ میلیارد تومان از این اعتبار توسط سازمان برنامه و بودجه تخصیص خواهد یافت.
۰/۵ (۰ نظر)