بهره برداری از پکیج تصفیه فاضلاب مجتمع مسکن مهر صومعه سرا
بهره برداری از پکیج تصفیه فاضلاب مجتمع مسکن مهر صومعه سرا
خزر: پکیج تصفیه فاضلاب مجمع مسکن مهر 350 واحدی صومعه سرا با حضورمسئولین استانی، محلی، مردم شریف ساکن در این مجتمع و همکاران شرکت آب و فاضلاب گیلان افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش خزرآنلاین، علیرضا غیاثی معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب شرکت آب و فاضلاب گیلان در این مراسم گفت : این پیکج با ظرفیت تصفیه فاضلاب به میزان ۲۰۰ مترمکعب در شبانه روز برای جمعیتی معادل ۱۲۰۰ نفر ، همزمان با حداث یک واحد ایستگاه پمپاژ فاضلاب ، توسط شرکت آب و فاضلاب گیلان طراحی و احداث شده است.

وی، روش تصفیه فاضلاب در در این پکیج را هوادهی گسترده با قابلیت حذف نیتروژن عنوان کرد و افزود: این سیستم،  فاضلاب ورودی با  BOD  ۲۳۰ میلی گرم در لیتر را در خروجی به زیر ۲۰ میلی گرم در لیتر کاهش می دهد و پساب آن را قابل هدایت به طبیعت می نماید.

معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب شرکت آب و فاضلاب گیلان هزینه اجرای این پکیج را بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال عنوان و  تاکید کرد: با راه اندازی و بهره برداری این پیکج علاوه بر ممانعت از ورود ۲۰۰ متر مکعب فاضلاب به طبیعت، افزایش بهداشت عمومی و کاهش بیماری های احتمالی ناشی از دفع غیر بهداشتی فاضلاب را شاهد خواهیم بود.

 

بیشتر بخوانید:
تلاش برای تهاتر یک زمین توسط شورای شهر در پشت خاکریز سکوت در ماسال