به بهانه بلاتکلیفی در بازگشایی مدارس کشور
به بهانه بلاتکلیفی در بازگشایی مدارس کشور
مدارس را باز نکنید. از تجمع دانش آموزان در مدارس جلوگیری بعمل آورید. اگر راه دیگری بلد نیستید، راه حل های تکراری و نخ نما را، تنها راه حل درست و منطقي قلمداد نکنید.

آقایان مسول، با جان فرزندان دانش آموز مردم بازی نکنید! ظاهرا جان فرزندان ما را، با معیشت ما و با اقتصاد کشور ما، که به نابودی کشانیده اید، اشتباه گرفته اید!

چرا ستاد ملی مبارزه با کرونا، با بررسی کارشناسانه خود، جامعه را از بلاتکلیفی نجات نمی دهد؟
چه کسی پاسخگوی فجایع ابتلای میلیونها دانش آموز این مرز و بوم به بیماری کوید ۱۹خواهد بود؟
خواسته خانواده ها چیست؟ خواسته معلمان و مدیران و کادر آموزشی چیست؟

در تمام پروتکلهای ستاد ملی مبارزه با کرونا به پرهیز از تجمع فیزیکی تاکید شده است. همین نکته دلیل منطقی بر برگزار نکردن فیزیکی کلاسهای درس مدارس در کشور است.

مدارس را باز نکنید. از تجمع دانش آموزان در مدارس جلوگیری بعمل آورید. اگر راه دیگری بلد نیستید، راه حل های تکراری و نخ نما را، تنها راه حل درست و منطقی قلمداد نکنید. مدرسه محیط علمی و پرورشی است و علم آموزی را، با روش های نوین و تکنولوژی های جدیدتر، با سرعت هرچه تمامتر جایگزین کنید. باور کنید اگر مدارس باز شود، چه زوج و فرد، چه با تعداد کم و زیاد، چه با فاصله اجتماعی موثر، اما هیچکدام از این ها مستوجب دلخوشی عادی سازی شرایطی نیست که همگان با آن روبرو هستیم. مگر دانش آموزان از سرویس های بهداشتی مدارس استفاده نمی کنند؟ مگر از آبخوری و حیاط و کلاس درس استفاده جمعی نمی کنند؟ چرا کارهای نکرده و امکانات نداشته را با روش های سنتی می خواهید ظاهر سازی و به اصطلاح حل کنید؟ یکسال مدارس را به صورت مجازی برگزار کنید.

وزارت آموزش و پرورش بر کدام محور و مبتنی بر کدام دستورات و پروتکل های بهداشتی و پیشگیری، بر بازگشایی مدارس اصرار دارد؟ اگر برنامه “شاد” ، ناکارآمد از فراگیری برای تمامی دانش آموزان است، تلویزیون می تواند بار بسیاری از این کمبودها را بدوش بکشد. انتظار می رفت در تعطیلات تابستان فکری برای تولید محتوی و پیدا کردن راهکارهای عملی برای برون رفت از این مهم انجام داده باشید. مردم از آموزش و پرورش انتظار تصمیم گیری عاقلانه و خردمندانه دارند اما اگر این انتظار برآورده نشود؛چه انتظاری از سپردن فرزندان به این محیط برای آموزش است؟ آیا مدیر کل محترم آموزش و پرورش استان گیلان، استانی که در وضعیت قرمز نیز قرار دارد، این خواسته ها را به وزارتخانه انتقال داده اند؟ اما این سوال مطرح است که واقعا منتظر چه اتفاقی هستید تا تصمیم عاقلانه ای اتخاذ کنید؟ نکند “کرونا” رفته و ما بی خبریم؟ نکند کاسه ای زیر نیم کاسه است که بازشدن مدارس را مهمتر از بسته شدن آن می داند؟ نکند تصمیم گیری در این حوزه گروه و افرادی را از برخی منافع و مزایا برخوردار می کند! اگر نه؟ چگونه اندیشیده اید که میلیون ها دانش آموز و خانواده را با این تصمیمتان نگران و مضطرب کرده اید؟ اگر گوش شما شنوا نیست، لااقل استعفا کنید و با حضور خودتان مردم را شاهد مرگ احتمالی فرزندانشان نکنید.
به امید روزی که بتوانیم آغاز سال تحصیلی را همانند گذشته تبریک بگوییم، در اوضاع فعلی، به جای تبریک می گویم : خدایا ! ای خدای مهربان، ای خدایی که حرکت ذرات جهان به اراده توست ، فرزندان مان را از کوید ١٩ و دیگر بلایا حفظ کن و به مدیران ما مسیر درست را نشان ده.

بیشتر بخوانید:
اصلاح قانونی که قرار بود با تخلفات مقابله کند اما منبع درآمد شد!
  • نویسنده : جوادزبرست گشتي