آمار بیماران بدحال کرونایی در گیلان ۸۰ درصد افزایش یافت
آمار بیماران بدحال کرونایی در گیلان ۸۰ درصد افزایش یافت
خزر: معاون دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: آمار بستری‌شدگان و بیماران بدحال کرونایی در بیمارستان‌های گیلان ۸۰ درصد افزایش یافت.

به گزارش خزرآنلاین، آبتین حیدرزاده شامگاه پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: متأسفانه وضعیت کرونایی استان گیلان از پس از نخستین روز سال تحویل تاکنون وخیم‌تر شده و تعداد بیماران بدحال کرونایی در حال افزایش است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان از افزایش شمار بستری‌شدگان خبر داد و افزود: تعداد بیماران بستری شده و بیماران بد حال در بیمارستان‌ها حدود ۸۰ درصد افزایش یافته است.

 حیدرزاده با اشاره به شیوع کرونای جهش یافته انگلیسی در استان گیلان عنوان داشت: مواردی از کرونای جهش یافته انگلیسی در شرق گیلان به‌ویژه تعدادی از روستاها مشاهده شده و همکاران ما در حال پایش افراد مبتلا به کرونا هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان تصریح کرد: کرونای جهش انگلیسی عملاً در مناطقی مشاهده می‌شود که در آن‌جا افراد با یک مسافر از استان‌های دیگر در تماس بودند.

وی با بیان اینکه با بیان اینکه در حال حاضر ۳۸۸ بیمار کرونایی در مراکز درمانی گیلان بستری هستند، افزود: از این تعداد ۹۵ بیمار طی شبانه روز گذشته شناسایی و بستری شدند.

معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان در ادامه با اشاره به اینکه این نتیجه افزایش مسافرت‌ها و برگزاری دورهمی و تجمعات است، گفت: متأسفانه تعداد بیماران بدحال کرونایی به ۷۴ نفر رسیده که در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

وی با بیان اینکه چند مورد جدید ویروس کرونایی انگلیسی نیز در استان گیلان شناسایی شده است، اضافه کرد: با توجه به شدت سرایت این نوع از ویروس قطعاً شاهد افزایش تعداد مبتلایان در استان خواهیم بود.

حیدرزاده با اشاره به شرایط نارنجی دو شهرستان لنگرود و رودسر، گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهند افزایش آمار مبتلا به کرونا بیشتر مربوط به جمع‌های خانوادگی و دورهمی ها و حضور مسافران است.

بیشتر بخوانید:
هم زمان با هفته بسیج به انجام رسید؛ اجرای ویزیت تخصصی رایگان در بیمارستان ولایت رشت